Cena tovljenika na tržištu

Ja sam moje rasprodao po 200. Zarada je bila minimalna. Sad idemo '' Jovo nanovo'' i nadamo se da cemo imati vise srece u sledecem izvlacenju.
 
Ja bi bio srecan sa 200. Kod nas za pare u ruke bez papira otkupljuju svinje i po 160 din. Krmace 140 din. Neće sigurno još dugo biti ovakva cena jer svinja po selu i nema toliko, a cena u Madjrskoj 405 forinte oko 167 din + carina + prevoz+ pdv = nekonkurentna cena::000::::000::::000::::000::::000::::000::::000::::000::
 
Ja bi bio srecan sa 200. Kod nas za pare u ruke bez papira otkupljuju svinje i po 160 din. Krmace 140 din. Neće sigurno još dugo biti ovakva cena jer svinja po selu i nema toliko, a cena u Madjrskoj 405 forinte oko 167 din + carina + prevoz+ pdv = nekonkurentna cena::000::::000::::000::::000::::000::::000::::000::::000::

Koliko znam kad uvoze u srbiju ne placaju carinu i pdv... ili samo carinu .
 
@ PKB placa jedan mesar iz opstine Surcin 193. Ne znam koliko trenutno ima na lageru. Uglavnom uzima od proverenih saradnika, ali kad zaskripi uzme po nesto i sa strane. Ako te zanima koji mogu ti poslati na pp. Naravno trazi kvalitet tu nema kompromisa i nikako ne smeju biti tezi od130kg. Godinama saradjujemo sa njim i uvek smo bili zadovoljni.
 
u lacarku 175 /180 din. za 5 dana pare ,190din. mesec dana ,ali i po toj ceni se slabo tovare svinji ,izgleda da ce opet dole cena
 
@ PKB placa jedan mesar iz opstine Surcin 193. Ne znam koliko trenutno ima na lageru. Uglavnom uzima od proverenih saradnika, ali kad zaskripi uzme po nesto i sa strane. Ako te zanima koji mogu ti poslati na pp. Naravno trazi kvalitet tu nema kompromisa i nikako ne smeju biti tezi od130kg. Godinama saradjujemo sa njim i uvek smo bili zadovoljni.

Hvala prodo sam dva na kuci ostalo dogovoreno na par tura po par komada po 190 sa Gangoljem iz Jakova ,nisam zadovoljan uopste kako sam proso bruka i sramota .Ostavljam dve krmace radi zanimacije ,netovim vise definitivno.
 
danas kupio 3 brava po 110-112-101 kg po 165 din,i nije mi zao uopste sto ih nisam ranio samo bi se nervirao kao prosle godine..
 
Koliko cujem da ce Trlic od cetvrtka ili ponedeljka oboriti cenu i na 160 -155 din ! Ovo ne sluti na dobro. trlic je uvek imao dobru cenu i jaku.
 
Pazi ja sam to cuo od ljudi koji sa njima saradjuju sad koliko je to istina ne znam. Samo znam da kad je cena debeljaka kod ostalih bila 170 din, trlic je placao 190-200 ! Al ako oni stvarno obore cenu na 160-155 mogu misliti samo koliko ce ostali. A citam malo pre na stips-u da su cene tovljenika u srbiji od 180-230din/kg . A ko to placa 230 ????
 
@MiroslavNG Mislim da jos nisu poceli nikakav uvoz, a kako sam cuo ocekuje se u drugoj polovini decembra. A kako ja pratim trziste poslednjih godina pad cena je normalan u ovom periodu jer je poceo Bozicni post i opada prodavanje mesa pa samim tim i spusataju cenu svinja. Sa onom cenom od 210-250 je i bilo neke zarade, a ovako samo se pokriju troskovi. Ako bude cena 160 ja idem u minus ::lose::
Kod mene u okolini cena 180-190.
 
Nazad
Vrh