Cena tovljenika na tržištu

Malaksalo jesi prodavo sta kako se krecu cene ?? Klanica ambar u Surcinu trenutno placa 180 din ,traze kvalitet.
 
Ma imaju tu dosta svinja u okolini neznam dali bi za neku vecu kolicinu dosli.Znaci ta klanica ambar iz Surcina prodaje polutke po 280 din kg to su redovi prave se spiskovi ko da ljudi dele dzabe a eto ti zarada plate po 180 zivu meru barem je do subote bilo tako mozda su sad i oni srusili cenu neznam, a polutke po 280 prodaju i kazem imaju kupaca. Cuo sam da je nakupac KIRA dali ga neko zna ,iz Ogara Obreza odakle bese mislim da je iz Ogara ,cuo sam da je nagrabusio da su ga napali neki likovi da je popio batine neznam dali je istina ????Dali zna neko ,i sad popizdeo cowek i nece da dovodi kupce u nas kraj i sad nas ovi zajebavaju kako hoce.Ljude nije zanimalo sto on uzme 5 din po kg kad npr dovede klanicara koji ako je cena 170 plati po 180 i svi zadovoljni ,nego se zezno u proracunu navuko ljude da predaju svinje kao pare za 7 dana kad ono neki lik zavrno sve i najeba covek jbg.
 
B.Basta~u ponudi ima samo slaninara 80~100kg i svinje u klasi100~130kg.I jedni i drugi se mogu kupiti po 180 din.Prasad se jos drze na 240 din/kg.
 
165-170 din u mom kraju,i jos pare nisu odma nego za par dana,isto tako i utovar,stalno se odlaze.Minus pisem napolju,a minus i na papiru,minus i u novcaniku ::samo bes:: Gospodo draga,nece da moze!!!!
 
Porast će cena prasadima ako Australijanci jave da nema Smaka Sveta ... A dotle ne vredi otkupljati prasad za Novogodišnju trpezu , nećemo imat prilike da jedemo ..Atovljenicima isto ..
 
Zovem juce klanicare par komada pretovareni do nove godine nece da primaju slabo ide prodaja mesa .Prasici i krmace skocila malo cena posto se traze .Juce klali par prasica po 250 i dve krmace preko 235 kg obe bile po cak 170 din po kg .A tovljenike u klasi nece niko !!!
 
Isti ti pretrpani klanicari prodaju polutke preko sindikata i kojekakvih marketa na rate.Ljudima lakse da kupe,ali opet tesko.Kriza je strasna,a ugrejati se postalo luksuz.Na zalost i jesti.Mi uzgajivaci necemo biti gladni,al treba i mi da platimo struju,gas,mozda kredit.Ko nas pita.Cak i mi njih kreditiramo.Roba ode po bagateli,pa kad se plati.Cast izuzecima.Jedino sto me drzi je ona narodna da posle kise mora doci sunce.Mada se nekima toliko smrklo,da pomracenje ima dugooo da traje.Treba ljudi sacuvati zdravlje i ovo malo zivaca.Za ostalo zbogom pameti.:ppozdrav:
 
Zvao sam danas Kiru ,u cetvrtak je tovario za macvu po 180, sutra tovari za dis sutradan pare po 175 a 15 dana pare po 180 i kao cena konstantno pada da budemo zadovoljni sa ovim .Ja sam poludeo vise ,puko sam ko zvecka !!!
 
Trlic je u petak utovario po 190din pun kamion, ali koliko sam cuo to je od pre bilo zagovoreno ! Ja kad god udjem u ovu temu prvo popijem bensedin pa onda udjem !
 
Nazad
Vrh