Cena tovljenika na tržištu

jel moze neko da mi objasni koja je procedura za tih 1000 dingosa hvala:ppozdrav:
Danas bio da predam papire u vezi subvencije ali nešto slave pa mi rekoše da dođem u ponedeljak ,Na vratima ima zalepleno šta sve treba da bude na papirima za subvenciju
A mislim da su i sve klanice dobile šta treba da napišu ali evo ukratko koliko se sećam , nisam zapisao
Ime prezime i adresa i broj namenskog računa
koliko komada, kilaza , cena i iznos
ime prezime vozača i broj kamiona
onda brojevi od klanice .pib. tekući reg. broj ...
svaki broj tovljenika pojedinačno , uverenje o vakcinaciji
I kojekakvi pečati na fotokopijama
Možda sam nešto i zaboravio ali uz te podatke dobiješ još zahtev da popuniš i to je valjda TO
 
Poslednja izmena:
Za subvencije je potrebno:
Prijemnica u kojoj su upisani svi podaci od dobavljača grla da ih sad ne navodi sve ali predpostavite da morate da napišete što više ka i broj žiro računa, klanica mora da na PRIJEMNICI napiše sve svoje podatke koji se inače pišu kao i Registracioni broj klanice. Svako grlo maora da ima upisano celokupni broj ušne markice koji se ne ponavlja u nekoj drugoj jer tada sve pada u vodu, težinu svake svinje pojedinačno ne lakše od 90 kg kao i jedinačnu cenu i ukupnu vrednost. Kopija te prijemnice mora da bude overena od strane Veterinarskog Inspektora,
Potvrda o zdravstvenom stanju životinja (Bilet) isto overena od strane Veterinarskog inspektora u kojoj su upisani svi podaci tačno bez izuzetka i overena od strane Insektora koji je upisao kog datuma su grla zaklana.

Najčešće greše Veterinari Veterinarske stanice koji su u proseku na svakom biletu pojeli ili permutovali po nekoliko brojeva tako da sam se za pripremanje dokumentacije dobro pomučio.

Ja sam u Šumadijskom okrugu predao drugi, prvi je predao moj prijatelj isto iz Rače a ja sam mu svu dokumentaciju pripremio. Inače u našem okrugu su predata svega 3 zahteva po novoj uredbi isto sam mu ja pomogao.

Pre nego što odete da predate zahtev dobro se psihički i fizički pripremite jer ćete morati provesti za 100 svinja oko 3 sata sa službenikom u PSSS.

Predlažem jedan forum na ovu temu jer ima mnogo nejasnoća u celom postupku a zahtevi se gledaju kroz lupu.



Kod nas su svinje 170 dinara otkup. Farmske ko se kako izbori. Ja sam juče na sitno tovario 200 ali jedva.
 
Oglašava li se neko udruženje poljoprivrednika-svinjara za ovu situaciju u otkupu,uvoz živih svinja,uvoz smrznutog mesa...
kako sam čuo od 12.12 kreće ponovo veliki uvoz....
 
Jel da a gde na kuci ?Jel i koljes za tu cenu salim se ,pa otkud da je tolika razlika u cenama ???
 
Ne znam otkud tolika razlika ali sam po 200 din rasprodao vise od 30 komada,svi su bili tezi od 130 kg. :ppozdrav:
 
Jutros natovareno u Malim Radincima po 190 din.
Evo šta treba da bude na prijemnici :
pb260111.jpg
[/IMG]
 
Prodao danas dva debela ljudima za klanje, jedan 147 kg a drugi 173 kg po 200 din. Ladno. Malo kasnije me zvao mesar sto im je klao hoce dva komada sutra dolazi po njih i komsija njihov hoce dva, opsta potraznja. Sve se pitam da nije mala cena 200 din. Sta kazete kolege Somborci? Jel prodavao neko i posto? :sta:
 
Pa i 200 je malo u odnosu na ovu cenu hrane.
Slazem se da je malo naspram cene hrane ali mi se cinilo da, kako rece Kish, ne mere vise od toga. I od jednom mi ljudi ladno dolaze u dvoriste i traze preko telefona po toj ceni i ne pokusavaju da se cenkaju. Pa reko mozda nisam u toku, mozda neko prodaje i preko 200. I svi traze teske svinje, 180kg i vise.
 
Nazad
Vrh