Cena tovljenika na tržištu

Nedaju oni subvencije vec klanica kad istovari svinje, salje zadruzi neko brdo papira ne znam kojih ,koje ja nosim u trezor i predam za subvencije.
 
Fantastiko iz kog si mesta kada si svinje doterivao u Vukosic?

Ja sam ih zvao pre nekih 3 dana i ona teta mi rece treba da krene cena.
 
Danas bili ljudi da kaparisu 4 komada od 120kg. 200 dinara kila, u sledecu subotu dolaze po njih.
 
Odneo jutros tri komada mesaru. 10-og je bilo 4 meseca kako su kod mene (kad sam ih doneo prosek je bio 22,5 kg) ukupno 345 kg , cena 175din/kg, pare na racun danas...
 
Lakse je bilo da sad nadjes kupca za svinje po 250 dinara nego da dobijes tih 1000 dinara subvencije ,veruj mi.Toliko se trude da sto vise ljudi odbiju za pare,da je to neverovatno.Kod nas u selu jos niko nije dobio,a masa ljudi koji su predali su odbijeni zbog procedure koju ne znaju ni oni koji su pisali propise.Uglavnom je to kurcenje za publiku,kako daju subvencije,a u stvari kako za koga kao i do sad.
Znaš li zašto su ih odbili. I ja sam predao za nekih 90 komada, ali neznam da li je sve OK. muku sam imao dok sam do papira došao na ispravan način. Pa greške veterinarske stanice i neispravni brojevi. Ceo mesec sam se zezao.
 
Zvao nakupac kaze :

-"Sutra tovarim,sta imate od robe?"

-"Pa imamo,koliko placate,isplata za koliko?"

-"ISPLATA ODMAHHH! cena 170 din"

-"Hvala lepo nismo zainteresovani,hvala sto ste zvali..."

Eto tako...
 
Komsija kakva je cena u Kuli?

Druze cena je od 170 Vitas,kao i Mil-Mir (kod vas u Siiivcu ) Voja Gak Kucura 180 + PDV ali koliko sam cuo ne uzima ili zateze sa utovarom,znam coveka kojeg vec jako dugo zavlaci.

Danas sam prodao jednom lokalnom mesaru 4 komada prosek 135 kila (trazio je tako jace) za 185 dinara.
 
Nazad
Vrh