Cena tovljenika na tržištu

Preprodavac sa pijace došao u selo da traži tovljenike pošto nije imao da napuni kamion na pijaci.kaže da nije bilo kvaliteta u ponudi a nije kupovao od avgusta. Ja dadoh tri ženska prosek 116kg po 1,6e. To mu dođe 180. Muške sam zadržao. Molio me da mu prodam bar još dva muška ali ne da veća cenu. Bar 10godina niko nije dolazio u selo na slepo da traži tovljenike. Izgleda da je počelo panična potražnja, nadam se da i cena skoči. Lokalna klanica i dalje nudi 160, ali posle ovoga ne verujem da će tako da ostane. Video sam jutros da su neki vratili sa pijace, ne daju bez 200.
 
Ambar u Surcinu placa 180 ,a klanicari sa strane 193 .Stvar koliko su korektni klanicari da ispostuju proizvodjaca .
 
Covek tovljac,koji je pre sat vremena natovario kod mene prasice rece,da je ispraznio juce jedan boks dajuci mesari Magnum iz Paracina po 200 din/kg.Naglasio bih da je on kontinuirani tovljac(tovi u turnusu po 200 kom.) i da ima saradnju sa pomenutom mesarom,sto ima uticaja na vecu cenu.
 
Poslednja izmena:
Ranbobas, vidim ja da su se jutros Paraćinci rastrčali po pijaci i kupuju tovljenike. Kupovali su i ovi što rade sa govedama. Cena će da raste, više ne sumnjam. I prasići su se mnogo prodali. U ovom kraju Paraćinske klanice diktiraju cenu.
 
Samo da taj rast cene malo potraje.
Kod nas 180 - 190 din isplata odmah.
Mada se slabo tovari.
Koliko se krecu krmace kod vas?
 
Zadruga Vukosic.... izadje 185 sa subvencijama, znam i ja da je malo i al kako kazu :" Sila Boga ne moli, Bog silu ne voli" Imam jos 30 komada i to je to sto se tice tova svinja mislim da u narednih godinu dana necu ubacivati nista u tov. Koliko cujem cena se nece menjati na bolje . Ovaj sto mi je pricao da ce ici gore cena , sad prica da ce biti jos gore...
 
Lakse je bilo da sad nadjes kupca za svinje po 250 dinara nego da dobijes tih 1000 dinara subvencije ,veruj mi.Toliko se trude da sto vise ljudi odbiju za pare,da je to neverovatno.Kod nas u selu jos niko nije dobio,a masa ljudi koji su predali su odbijeni zbog procedure koju ne znaju ni oni koji su pisali propise.Uglavnom je to kurcenje za publiku,kako daju subvencije,a u stvari kako za koga kao i do sad.
 
Lakse je bilo da sad nadjes kupca za svinje po 250 dinara nego da dobijes tih 1000 dinara subvencije ,veruj mi.Toliko se trude da sto vise ljudi odbiju za pare,da je to neverovatno.Kod nas u selu jos niko nije dobio,a masa ljudi koji su predali su odbijeni zbog procedure koju ne znaju ni oni koji su pisali propise.Uglavnom je to kurcenje za publiku,kako daju subvencije,a u stvari kako za koga kao i do sad.
Znam ...al cu se nadati (kao sto sam se nadao boljoj ceni)
 
Moj drugar iz Vukosica nije hteo ovim njegovim da proda vec je nasao nekog iz Kraljeva i kaze da mu je taj tip koliko sam razumeo isplatio tih 1 000 din
po tovljeniku. Pa valjda taj klanicar da kasnije dobije od drzave.
Meni je malo cudna ta kombinacija.

Stvarno neznam kako ovi iz Vojvodine dobijaju subvencije kada u selima oko mog mesta svi digli ruke od registracije gazdinstva.
 
Nazad
Vrh