Cena tovljenika na tržištu

Na zalost i manje od 2kg sacme ::samo bes::Al ce sad da se unisti ovo malo stocnog fonda sto nam ostalo.Kam gi vlast koja stiti sve gradjane,pa makar oni bili i stocari.Sta li ce biti posle nove godine,kad krene uvoz bez carine.Ko sad ima petlju da zapocne tov.:sta: Imace Srbija svinja samo na slikama.:svinja:
 
:off_topic: ма нема се бригаш .. има стоке ко у причи само репова ни за тањир питија :haha:
 
Sta li ce biti posle nove godine,kad krene uvoz bez carine.Ko sad ima petlju da zapocne tov.:sta: Imace Srbija svinja samo na slikama.:svinja:

Nisi razumeo ministra. Do nove godine je odobren uvoz poljoprivrednih proizvoda bez carine a izvoz zabranjen. To je bila mera za obaranje cene ali ne i za zaštitu poljprivrenih proizvođača. 1945-e su puškama plenili hranu seljacima, a danas imaju kulturnije metode.
 
Malo je :off_topic: ali ljudi poslusajte me, Sumadijo, Vojvodino ako imate prostora i mozete jeftino da kupite krmace pustite ih da se prase, bice vam prasad na proljece do 300dinara (zajebite tov, vidite li da vas uvoz unistava i nas i vas), i na ovako skupu hranu mozete da zaradite::novac::, a sto je jos vaznije moci ce te da prodate robu odmah kad pozelite. :ppozdrav:
 
Nisi razumeo ministra. Do nove godine je odobren uvoz poljoprivrednih proizvoda bez carine a izvoz zabranjen. To je bila mera za obaranje cene ali ne i za zaštitu poljprivrenih proizvođača. 1945-e su puškama plenili hranu seljacima, a danas imaju kulturnije metode.
Ja sam mislio na famozni SSP.
 
Koliko krmaca ima u CG?
Ljudima je podbacio kukuruz, a dzak od 10 kg koncentrata se tesko moze kupiti ispod 1000 din.
Treba uloziti novac, a dali ce biti zarade? to niko ne zna
 
Sto bi rekao @SAMA ne volem kad je input (cena kostanja) velika. Oprez ko ulazi u turnus tova!
 
Ja sam definitivno prelomijo isteravam ovu turu od 16-18komada i za mesec dana stize ova od 30, i vise ne tovim ! Krmace samnjivam sa 15 na 8 i prodavacu u prasicima. Dobio sam juce ponudu da radim usluzan tov 1000din po komadu + subvencija od 1000 njihova hrana lekovi doktori.... I na kolicinu od 100kom mogu da ubacim jos mojih 10 da se hrane njihovom hranom i dobijam zive pare a dinara ne ulazem. Ne vredi drugacije. Stavljao sam na papir sve solucije i ne ide. Da bacam grasak za prolece kakva ce cena biti necu i ne znam.
 
Ja sam samo imao informacije za Mil-Mir,i Vitasa.Hvala ti.Sacekacu jos koji dan.Svi hoce dzabe mesa.
 
mesar iz cacka placao 185 preko mikra coop iz pacira backa topola na racun rece drugar sto radi kod njega uzima 50 tak komada sedmicno
 
Kolega tovario po 185din/kg kod Mohačija roba I klasa kod mene krenula potražnja za zimsko klanje mada sam ove godine ostavio da budu preko 150-160 kila niko se ne buni i plaćaju 175-180 din/kg da li je dobro neznam ali mislim da puno tovljenika nema čim oni pristaju da plate ovu cenu za II klasu .
 
Kolega tovario po 185din/kg kod Mohačija roba I klasa kod mene krenula potražnja za zimsko klanje mada sam ove godine ostavio da budu preko 150-160 kila niko se ne buni i plaćaju 175-180 din/kg da li je dobro neznam ali mislim da puno tovljenika nema čim oni pristaju da plate ovu cenu za II klasu .

Pitanje koliko je i tvoja varijanta isplativa... siurno su ti jeli 4 kg dnevno zadnja 2 meseca... ali šta ćeš
 
Sad dođoh sa pijace. Najzad da vidim da je krenula trgovina. Cena nije neka, ali je pijaca skoro počišćena. Bilo je dosta preprodavaca koji su plaćali 180. Kupovali su komade i od 160kg po toj ceni. Prodalo se skoro sve. Ostali su samo oni što ne daju ispod 200. Pojavljivanje preprodavaca je dobar znak da će cena da ide gore. Prethodne tri srede prodaje skoro da nije bilo.
 
@level3 slažem se stobom ali ovde je bilo momenata da su jedva plaćali 160/kg ovako barem opet koliko toliko, po komadu 27000-30000 dinara a da sam dao za 160 ne bih bobio 18000-19000
pa sad opet nisu pojeli za tih 30-40 dana 10000 din . :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh