Cena tovljenika na tržištu

A gde tacno moze da se nadje sta sve treba od dokumentacije?
 
Ja nisam juče vozio na pijaci, nadam se boljoj ceni. Prošetao sam da vidim cenu. Nije bilo velike ponude(oko15 tovljenika) a nije bilo ni kupaca. Prodali su se nekoliko na 180 i to je. Jadno.
 
Sta je ovo od jutros koga god sam zvao cena ne prelazi 175 din... Ovaj sto mi je rekao da cena ide gore mi kaze da se strpim jos malo.... koje bre malo kad me sa svih strana stiskaju za pare !
 
Nemam nikakve informacije u kom će pravcu ići cena, ali logično je očekivati da će da ići gore, a evo i zašto(moje skromno mišljnje). Vršna cena tovljenika je bila oko 240 dinara, u tom trenutku je uvežena određena veća količina mesa(uveženo meso je koštalo isto ili nešto malo manje). Na tom uvozu klaničari nisu kratkoročno ništa zaradili pošto su po skoro istoj ceni imali i ovde da kupe ali su stvorili višak mesa na tržištu, što je prouzrokovalo pad cene kod nas i nikakvu potražnju, tako da su dugoročno dobro prošli. Na taj način su oborili cenu i sada imamo cenu kakvu imamo. Međutim te količine su konačne i sada bi trebalo očekivati rast cene. Šta će biti videćemo, ja sam optimista :)
 
Nemam nikakve informacije u kom će pravcu ići cena, ali logično je očekivati da će da ići gore, a evo i zašto(moje skromno mišljnje). Vršna cena tovljenika je bila oko 240 dinara, u tom trenutku je uvežena određena veća količina mesa(uveženo meso je koštalo isto ili nešto malo manje). Na tom uvozu klaničari nisu kratkoročno ništa zaradili pošto su po skoro istoj ceni imali i ovde da kupe ali su stvorili višak mesa na tržištu, što je prouzrokovalo pad cene kod nas i nikakvu potražnju, tako da su dugoročno dobro prošli. Na taj način su oborili cenu i sada imamo cenu kakvu imamo. Međutim te količine su konačne i sada bi trebalo očekivati rast cene. Šta će biti videćemo, ja sam optimista :)
Uvoze polutke !!!!!
I ja se nadam ce cena ici gore u suprotnom BLOKADE !
 
Zakon u EU za smrznuto meso nalaze cuvanje do max. 90 dana, a nas zakon kaze max. do 100 dana, trazite genglu!
Mozda je malo:off_topic:, ali ne bezi se mnogo.


U Leposavicu klanicari placaju 200 din ali im stize sve gotovo, milanez, francuska, polutke, i onda nemaju potrebe za kupuju sem ako ne ubodu jeftino, ili ako imaju od jednom neku hitnu porudzbenicu.
 
Odakle uvoze polutke ?Možda su se nekom razboleli svinji . . .
Ne znam odakle , ali imam informaciju da uvoze. I manje vise sto uvoze, vec kazu da je tim polutkama istekao rok trajanja to je jos gore ! Ali nece jos dugo covek sa mog kraja je prevukao par tura sa granice posto ima kamione . Kaze ovi kontigenti sto su uvezeni su jos pre par meseci ugovoreni .
 
Prijatelji,zna li neko koja je cena tovljenika u okolini Sombora?

Druze cena u nasem kraju je: 170 Vitas,ali ne kupuje vise od par komada jer ne moze da proda.

180+PDV Voja gak Kucura,ali zaj... sa utovarom.Drugara iz Kule zavlaci vec dve nedelje oko odkupa 20-30 komada

170 Mil-Mir (ili kako vec ) Vasa klanica u Siiivcu

180 + PDV Ruskovski Kucura ali u pitanju je odlozeno placanje najmanje na mesec dana
175 dinara neki nakupac iz Lalica ali taj ne moze da nakupi dosta svinja za turu jer mu ljudi ne daju po toj ceni


Kao sto vidis posle svake cene postoji neko ALI.Kakvih ti informacija imas?
 
Ne znam kako će biti u narednih mesec dana, ali znam kako će biti do proleća. Niko ne kupuje prasiće za tov već mesec dana. Kupuju se samo za klanje. Do skoro su dolazili Crnogorci i uzimali veliku količinu. Sada nema ni njih, žale se kako ih maltretira inspekcija i policija.
Mada, pokriće oni taj nedostatk mesa uvozom. Pojedine klanice do skoro nisu uopšte otkupljivale, a proizvodnja nije prestajala. Uvozi se i po većoj ceni da bi se oborila cena. To su skoro potvrdili naši prvi potpredsednici gostujući na RTS. Plan im je da ako treba uvoze gotove proizvode i tako nateraju proizvođače da sami spuste svoje cene da nebi ostali bez posla.
Sećam se da su nekad odbili poklon EU u jabukama i jajima da nebi uništili domaću proizvodnju, a danas se razbacuju devizama. Prinuđuju nas da čuvamo tovljenike kao kućne ljubimce, da uginu kod nas od starosti ili da ih poklonimo kako bi pokrili ove njihove lude mere. Pokriće oni te gubitke time što će od nas neko vreme kupovati u pola cene.
 
Nazad
Vrh