Cena tovljenika na tržištu

uvoza ima svaki dan, uvoz je uvek otvoren
 
Evo ja danas cuo od kolege koji radi u jednoj klanici. Do danas placali 190-200, od ponedeljka cena ide gore...
 
Otislo danas 8 kom.po 190 din,prosek 123 kg ,preko sofije za nedeljkovica ,pare mesec dana ,jako puno svinja se danas natovarilo, nesto nedeljkovicu nesto djurdjevicu .jedni kazu ide cena gore ,a drugi ide dole ......
 
To je sramota, po kojoj ceni odkupljuje treba najmanje da smanji za 100dinara !!!! Opet mazu oci ljudima ! Al misim da dobar deo gradjana zna da su uvozili meso po skupljim cenama nego ovde . I da je ekstra zarada ide njima a ne seljacima !
 
u cacku svinje 190 dinara obliznja klanica u tavniku placa 180 krmace 150 extra roba ide i do 200-205 din
 
Vidim zatisje ovde :D danas sam svracao u lokalnoj klanici, istakli su cenu 160. Ujutru vozim 3 na pijaci da probam da ulovim 180. U auto prikolici pa kao džambas, nema druge :)
 
Kod nas oko Kragujevca tovljenici tesko idu 180 - 200 zavisi kakva je roba. Krmace idu po 160 - 170.
Na zalost danas su franko Madjarska bez poreza bile 160 prevedeno u dinarima.
 
Što se tiče podsticaja od 1000 din /kom , po svoj prilici neće biti ništa jer treba toliko papirologije da će se samim nama smučiti da je prikupljamo a tek klanici dok ne ispiše sve što treba ....
Sad su ,,promenili pravila " , na početku bilo samo fotokopija uverenja i prijemnica iz klanice overeni od strane vet. insp. Srbije
A sad mora biti na prijemnici svaki broj svinjčeta posebno , pa tačna kilaža za svako svinče posebno , pa sad treba još neka 2-3 pečata što na prednjoj strani što na zadnjoj i ko zna šra sve još samo da ne isplate tu hiljadarku po kom
Nego sipajte vi antifriz u traktore da budu spremni jer imaće mo mi velikih problema sa njima ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
Nazad
Vrh