Cena tovljenika na tržištu

Ja sam resio ovih dvadeset ostavljam jos u tovu dokle god mi neko ne ponudi 220din za njih makar zbog njih bankrotirao !!!

- - - - - - - - - -

Ja sam resio ovih dvadeset ostavljam jos u tovu dokle god mi neko ne ponudi 220din za njih makar zbog njih bankrotirao !!!
 
Nije Djekić, nije kod njega ta cena....inace ne kolje on više od 3-4 nedeljno...ovo je ipak ozbiljnija firma 30-40 :svinja:per week
 
taman su skocile cene hrane i mogao je seljak da zaradi a neki olos bogati je tu video sansu da uvozom zaradi i ponudio nekom iz vlade pare da odobri uvoz.pa oborili cene poljoprivrednim proizvodima,kao fora misle na stanovnistvo. onda se seljak ponadao da ce se vaditi koliko toliko na subvencije,ali onda kazu da je ministarstvu blokiran racun,pitam se samo na osnovu cega su u dugovima kad poljprivrednicima nista nisu ni pomagali. i kome pada na pamet da obradjuje zemlju?? kazu da gubimo ogromne pare zato sto je zemljiste neobradjeno,pa kako da ga neko radi kad ne moze da zaradi od njega. sad su pustili pricu da ce povecati porez na neobradjeno zemljiste a sve to rade da bi snizili cenu zemlji da mogu veliki da je otkupe po bagatelnim cenama. I na kraju sta je uradila nasa vlada,da rezimiramo-napravila je posao poljprivrednicima iz hrvatske ,madjarske ili odakle vec. napravila je posao bogatom olosu koji ne zna sta je motika. uzeo je neko iz vlade pare da odobri uvoz. bogati ce otkupiti krupne posede po bagatelnim cenama . toliko o brizi drzave. izvinjavam se sto sam pisao malo van teme
 
Poslednja izmena:
Ljudi koja je trenutna cena ,sta raditi dali cekati nedelju dve dali ima nekih sansi da bude barem 220 ???
 
Koliko ja znam cena je trenutno od 180 pa na dole ... Ja sam celu proslu nedelju jurio kupce sa svih strana i nije vredelo. Resio sam da ih ostavim pa sta im Bog da .
 
ode mi zivot,pitam se samo sta cu detetu da kazem kad me pita gde si bio i sta si radio kad mi nista nisi napravio. koji smo mi srbi majmuni,nikako da vidimo kad nas neko laze i obrce
Lepo je videti kada covek zbog iskrenosti dobije pohvale. Bilo bi zanimljivo videti sta bi dobio da si rekao da su nase komsije majmuni kad su trpeli Ruse 50 godina, a ovi ih gazili i menjali predsednike. Te nase komsije su zivele u bedi tri puta vise od nas, pa ih niko nije nazvao majmunima. Dal su oni sami sebe, ne znam i ne interesuje me.
 
U Somboru otkupljuju malo sporije aki može se prodati uz malo čekanja za 185 debele krmače 150 mada za krmače po oglasima traže i 200 ali ne žure daleko je 29 oktobar . . .
 
Imas pravo, ali u toku godine moze biti samo jedan zahtev. Tako da nezuris sa zahtevom dok ne rasprodas sve svinje, nego na kraju podneses jedan zahtev iuz njega sve otkupne listove koliko god ih imas.

- - - - - - - - - -
Nije tako!!
Nego ovako
Zvao ,,istureno odeljenje " Min.polj. u Šapcu i rečeno mi da posle svakog utovara treba da se preda zahtev ( a ne da sve skupljaš pa da na kraju godine predaš kao jedan zahtev) s tim da je 10 kom. minimum i da fotokopija uverenja o vakcinaciji i prijemnica moraju biti overeni od strane veterinarskog inspektora Srbije
 
Sj..li su nam na ceni 6 do 7 hiljada po tovljeniku.Uzeli su na carini na uvoznima,a sad treba da se grcimo da MOZDA izvucemo tu bednu hiljadu.::samo bes::Inace kod mene Gozba cujem placa 220,ali ne uzima svasta.Samo ekstra prvu klasu.Oni su uvek dobro placali,ali ne uzimaju bilo sta.
 
Dali je po Macvi bilo zatisje u otkupu tovljenika?
Kod nas nije tovareno zadnje dve nedelje.
 
Pre 3-4 dana moj zet dao 19kom.,kvalitetne robe po 230din/kg mesari Magnum iz Paracina.Veoma su korektni,jer je utovar i cena ugovorana jos pre 20 dana,pa odloze utovar,ali cenu su ispostovali iako je mislim i kod njih pala u medjuvremenu na oko 200 din..
 
komsija prodao u zajecar 140kg tovljenici po 220.bili ljudi sa prasicima na pijaci i niko nista nije prodaoa nece ni da ih tove tako da ce ih dati bud zasto tako ce u vecini slucajeva cena prasadi da stagnira
 
Nazad
Vrh