Cena tovljenika na tržištu

Ja sam cuo da je bilo 10 kg :1,pa su skinuli na 7: pa obustavili pa se vise nista ne zna,a ne zna se ni gde se to radi posto izgleda i to nije za svakog
 
Čujem da se danas u Rumi na pijaci za novi kukuruz tražilo 26 din /kg a za stari 28 din tako da je to tu negde ...
A Nedeljković plaća domaće svinje 190 din a ,,navodno" uvozi po 228 din /kg
čujem da su uvezli do sad oko 20 000 kom. žive vage i zato sad nas ....
 
Do sniženja cena mesa i proizvoda od mesa došlo je na inicijativu ministra poljoprivrede Gorana Kneževića koji je klaničarima uputio pismo i zamolio ih da u vidu imaju oslabljenu kupovnu moć stanovništva, saopšteno je danas iz tog ministarstva
 
Cena mesa i tovljenika se smanjila za 50 din...stim da meso sa 650 na 600 a tovljenici sa 230 na 180::lose:: pa gde je tu srazmera? da pojeftini 200 din meso onda svinji ce bit 0? e moja srbijo
 
Nije to nista cudno,takva politika kod nas traje vec duze vreme,kad paor treba da zaradi.....puste uvoz ili zabrane izvoz ,zavisi sta treba
 
Kao sto sam rekao par stranica ranije, ja moje ne dam ispod 250 pa neka idu da kupe meso u mesaru ako im je jeftinije a ako ih niko nece po toj ceni ja cu ih sve jednog po jednog poklati i napraviti preradjevine pa onda njih rasprodati malcice jeftinije od mesara. A mislim da ce vrlo brzo doci opet vreme kada ce "svinjari" da blokiraju puteve pa ce se onda svi, ukljucujuci i ratare koji ne drze svinje, buniti zasto ne mogu da prodju.
 
Kod nas 195-200 din hoce da kupuju, al niko ne doteruje. E sad zato sto ih nema ili ljudi ne daju po toj ceni ne znam, ali verovatno malo zbog jednog malo zbog drugog. ::jako_besan::
 
Kod mene danas bio jedan nudi 170 i jos mi poceo da soli pamet i da bira kao ovo moze ovo ne moze, dao sam mu deset sekundi da pobegne da ne pustim rotvajlera !!! Je*em ti i drzavu i predsednika i ministre sve im je*em !!! Organizuje li neko neke blokade, moze neko da mi da br u imbox od ovog lika sto je gostovao u emisiji na b92 sa ovim iz ministarstva !
 
Kod mene danas bio jedan nudi 170 i jos mi poceo da soli pamet i da bira kao ovo moze ovo ne moze, dao sam mu deset sekundi da pobegne da ne pustim rotvajlera !!! Je*em ti i drzavu i predsednika i ministre sve im je*em !!! Organizuje li neko neke blokade, moze neko da mi da br u imbox od ovog lika sto je gostovao u emisiji na b92 sa ovim iz ministarstva !

Puno vremena si mu dao.
 
Nazad
Vrh