Cena tovljenika na tržištu

Kod mene danas bio jedan nudi 170 i jos mi poceo da soli pamet i da bira kao ovo moze ovo ne moze, dao sam mu deset sekundi da pobegne da ne pustim rotvajlera !!! Je*em ti i drzavu i predsednika i ministre sve im je*em !!! Organizuje li neko neke blokade, moze neko da mi da br u imbox od ovog lika sto je gostovao u emisiji na b92 sa ovim iz ministarstva !
Svinjari su onomad vec dobili batine,kad su na njih pustili specijalce.Nasa nesreca uopste u poljoprivredi je sto danas strajkuju malinari,sutra svinjari,prekosutra mlekari itd itd.Sve je to sitno da bi nesto izdejstvovalo.Jedino ko ima silu,su ratari,sa svojom mehanizacijom i brojnim stanjem.:osmeh:Ja sam i pisao da bi pri protestu ratara trebali biti obuhvaceni svi poljoprivrednici i jedino tako bi nesto ucinili.Ovako smo svedoci da mi ratar kaze poubijaj stoku.Je..s takvu slogu i licni interes.Zato nas mogu i zezati ovako rasparcane.::jako_besan::
 
Ja sam juče zvao lokalne klaničare, većina ne otkupljuje, čekaju ponedeljak. Tada će kažu nešto bitno da se desi za obara je cene mesa, tako su im iz ministarstva poručili. Samo jedan otkupljuje na 180. Jutros na pijaci je bilo nešto otkupa na 200din, ali je to nedovoljno. Ni ponuda nije velika. Nema svinja a nema ni cene.
 
Pricaju neki da je stao ovaj uvoz svinja,sada treba cekati i videti sta ce se desavati,inace koid nas je oko 200+-5din.
 
Kad je pre par godina cena tovljenika bila 80-90 dinara i kad je gospoda za manji deo svojih plata mogla da kupi tovljenika niko nije rekao ajd da podignemo malo cenu ovo je stvarno sramota, a sad kad seljak treba da uzme neki dinar odma su se uplasili i brze bolje obaraju cenu svinja. Ovakvom politikom ce se stocni fond smanjiti na minimum jer kako vidim nije u pitanju samo svinjarstvo vec i druge kategorije zivotinja se sistematski unistavaju(ovce, krave, zivina ...) pitam se da li je to stvarno posledica manje potraznje ili odredjeni uvoznicki lobiji treba na ovoj situaciji debelo da zarade? Vidim da se u pojedinim vele trgovinama vec nudi meso po nizoj ceni, pitam se samo da li je to ono meso kupljeno od nasih seljaka(tovljaca, proizvodjaca) ili mozda meso uvezene iz nekih robnih rezervi tamo neke zemlje ili jos gore uvezeno iz Juzne amerike hranjene genetski modifikovanom hranom.Zaista se retko javljam jer u principu i nisam neki veliki proizvodjac, ali me ova situacija pogadja kao i bilo koga ko ima bilo kakve veze sa poljoprivredom. U nadi da je ovo samo trenutna situacija u stocarstvu :ppozdrav:.Uzgred i u nasem kraju je cena tovljenika oko 200 sa tendencijom pada.
 
Burazeru je uzeo Boban iz Banje Koviljace.Pare ne znam kad su,a vukao ga je za utovar mesec dana,zato mu je verovatno i obecao vecu cenu,posto je pazar dogovoren pre jedno 2 nedelje.On nosi u auto-prikolici po 5 komada,tako da za neku malo vecu kolicinu od njega nema nista.

Fantastiko javicu ti broj cim mi se javi burazer
 
Burazeru je uzeo Boban iz Banje Koviljace.Pare ne znam kad su,a vukao ga je za utovar mesec dana,zato mu je verovatno i obecao vecu cenu,posto je pazar dogovoren pre jedno 2 nedelje.On nosi u auto-prikolici po 5 komada,tako da za neku malo vecu kolicinu od njega nema nista.

Fantastiko javicu ti broj cim mi se javi burazer

Vazi druze, hvala jos jednom... Malo idemo u off, ali ima veze i sa svinjama. Sad sam zvao jednu izvoznu farmu koja radi sa bikovima, posto imam 10komada da dam i covek mi kaze da je sve stalo niko nista ne kupuje. Da nema ni on pojma sta se desava. Al jedno je sigurno cena ce jos ici dole najmanje za 20-30din i za svinje to isto vazi. Ja sam zvao sve moguce klanice ,svercere itd ama niko nece da pogleda. Ja se bojim da u ponedeljak ne ode cena na 150 i nize...
 
dokleeee bre pa ima li smisla.Jel to ljudi prestali da jedu meso i preradjevine.Sad trgovci samo trljaju ruke.Dobro je krenulo jos i vize nek uvedu i porez na neobradjeno zemljiste.ako ja cu dinkicu da ga ustupim nek cuva on svinje.U Zajecar se moze prodati 220 pare mesec dana
 
Danas mi je bio veterinarski tehnicar da daje neke inekcije i kaze mi u Sivcu tovljenici 180 toliko i prasici.
 
Danas mi je bio veterinarski tehnicar da daje neke inekcije i kaze mi u Sivcu tovljenici 180 toliko i prasici.

Znači prasići 180 din ...Juče kupio SUPER koncetrat za prasiće, džak od 10 kg = 1240 din.
U maju ove godine prasići kod nas bili 240, a SUPER koncetrat 780 din ....idila ...Tovljenike u nedelju kod nas cenili 220, da li bi i za 200 oni kojima je frka za pare zbog setve, ali niko ne kupuje, mada i ponuda nije bila nešto.

I još "ohrabrujućih" vesti
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=10&dd=19&nav_id=653192
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=10&dd=18&nav_id=653071
 
Poslednja izmena:
tuga @ Beca. dvadeset godina nam prodje,socijalisti i radikali nas uvukli u rat,ljudi izginuli i izgubismo vekovne teritorije,onda nas opozicija spasavala i zaduzila..sad ce mo da vracamo dugove. ode mi zivot,pitam se samo sta cu detetu da kazem kad me pita gde si bio i sta si radio kad mi nista nisi napravio. koji smo mi srbi majmuni,nikako da vidimo kad nas neko laze i obrce
 
Nazad
Vrh