Cena tovljenika na tržištu

Nisam razumeo najbolje onu uredbu o podsticaju za tov svinja.Imao sam vakcinisano 57 svinja,50 sam prodao,a 7 ce jos da saceka malo,pa cu i njih prodati,ali verovatno drugoj klanici.Imam li ja pravo i na ovih 7 ,sto je ostalo, kad ih prodam,ili ne?
 
Imas pravo, ali u toku godine moze biti samo jedan zahtev. Tako da nezuris sa zahtevom dok ne rasprodas sve svinje, nego na kraju podneses jedan zahtev iuz njega sve otkupne listove koliko god ih imas.

- - - - - - - - - -
 
WTF ::jako_besan::::jako_besan:: ovo nam nisu rekli ali da li je uredba zaživela jer ovde neznam dali je iko ostvario bilo kakvu subv.za tov za sad !
 
Druže gde nabavljaš premix po 87 dinara?

http://www.farmcommerc.co.rs/sites/default/files/cenovnici/Maloprodaja_0.pdf

Potrazi u cenovniku Premix Gold S 3%, provereno dobar, zadnje 3 godine sam ga koristio, ni jednom nisam imao grizanje repova,kanibalizma, sto ne mogu reci za duplo skuplji sano(koji sam isto koristio dugo godina).
Sa 20 % sojine sacme od pocetka do kraja tova uklopices se u tu racunicu, gde imas 310 kg hrane za 90 kg prirasta sto dodje 3,44 kg hrane za kg prirasta, sto treba priznati i nije neki rezultat, jer od toga moze se postici puno bolje.
 
Oni jesu najeftiniji.:osmeh:Nisam probao njihove premikse,ali koncentrati su im uzas.Kod svinja se to teze primeti,li kod pilica veoma brzo.Jeste jeftino,ali je to puno para za taj kvalitet.
 
Sa ovim nema sanse da svinje naprave 100 kg za 4 meseca,inace ko bi bio blesav da kupuje premikse od 200- 250 dinara,kad je isto i od 90 dinara
 
U pravu si xsale ako ideš sa njihovim programom nema leba od toga ali u završetku ga i ja koristim to jest kada su mi već prešli 90 kg tu je mala ušteda ali nisam primećivao neki pad u intenziteu rasta tako da ja to praktikujem .
 
Zna li neko šta je potrebno od dokumentacije za razmenu kukuruza za tovljenike ??
Paritet u naturalnoj razmeni je 8,77 kilograma merkantilnog kukuruza za 1 kilogram tovnih svinja, ovo mi ne izgleda tako loše...
Dokumentacija se predaje do 22. 10 do 13 časova
Šta ?? Gde ?? Kome ??
 
Nazad
Vrh