Cena tovljenika na tržištu

trlic daje 220 din i to je maksimum ,al ga ne mozes nahvatati,uvezli su svinje skoro, to znam iz prve ruke( sa carine).Uvezao je trlic ,nedeljkovic i djordjevic i to iz hrvatske.

- - - - - - - - - -

trlic daje 220 din i to je maksimum ,al ga ne mozes nahvatati,uvezli su svinje skoro, to znam iz prve ruke( sa carine).Uvezao je trlic ,nedeljkovic i djordjevic i to iz hrvatske.
 
Zalosno je sve to...toliki rad sa njima a posle das za dzabe...J*** im sve zivo...Djubrad... Komponente otisle gore a tovljenici dole...Bogami bice i kod mene pokolj...Sve je ovo mucka...U novembru se nadamo boljem ili...ode sve na dimljenje :bravo:
Ja za decembar cu imati oko 50komada :/ ostavio sam ih pa sta im Bog da. A za ovih 20 ne znam ni sam sta cu i kuda cu. Kod nas su danas 200 a koliko cujem icice ovih dana i ispod 190!
 
200 din?pa to je da se ubijes,a i jeste cujem ta cena i kod mene u kraju,a cena mesa od 650-700 din? taj ko prodaje meso onda ne profitira,neg ekstra ima profit...i opet na ruku ide matijevicu,miskovicu,jerkovicu i ostaloj kompaniji
 
Ovoga sam se najvise plasio,skup kukuruz i soja a nasi svinji jeftini, i nece ih niko ni da kupi.A gde smo tu mi...
Ovo mora proci jer je meso u mesnicama jako skupo,a nema ni odakle da se uveze jeftina hrana za stoku jedino da uvezu neke anakonde i polutke iz Krkobabiceve mladosti sto stoje u nekim hladnjacama,PEDE**NE !!!
 
Ovo mora proci jer je meso u mesnicama jako skupo,a nema ni odakle da se uveze jeftina hrana za stoku jedino da uvezu neke anakonde i polutke iz Krkobabiceve mladosti sto stoje u nekim hladnjacama,PEDE**NE !!!
I te kako ce jos ici dole ... Uvoze trenutno iz Hrvatske i Madjarske i nesto sam cuo da je u opticaju i Makedonija ! Mi njima hranu oni nama svinje posto je hrana kod nas jeftinija nego kod njih. To vam je kao za vreme Tita Srbija izvozila u Sloveniju 1kg breskve za deset dinara a oni nama vracali sokove po 150dinara ! Retardirana zemlja u kojoj zivimo. I verujte mi ovo 195 je i dobra cena kakva ce biti za par dana. Ja sam pisao stranu dve u nazad da ce cena naglo poceti da pada pojedini nisu verovali. Opet kazem ovo je zlato kako ce biti !
 
Crnogorska mesna industrija Goranovic konstantno uvozi svinje iz Madjarske svaki dan stize na klanicu po jedan kamion na tri sprata tovari od 200-250kom. Desavaju se nemoguce stvari, neka Vam je bog u pomoc.
 
trlic daje 220 din i to je maksimum ,al ga ne mozes nahvatati,uvezli su svinje skoro, to znam iz prve ruke( sa carine).Uvezao je trlic ,nedeljkovic i djordjevic i to iz hrvatske.

- - - - - - - - - -

trlic daje 220 din i to je maksimum ,al ga ne mozes nahvatati,uvezli su svinje skoro, to znam iz prve ruke( sa carine).Uvezao je trlic ,nedeljkovic i djordjevic i to iz hrvatske.


Tesko po toj cijeni, svinje neidu ispod 15 i 16 kuna za kg a euro je 7,5 znaci min 2e po kili a kakve oni trikove izvode to ni Bog nezna. Kod mene je bio vlasnik farme iz Holandije odakle smo uvezli prasad i tvrdi da nemaju nikakvog viska svinjskog mesa i sve sto ide u preradu odmah se i prodaje. Viskova nemaju.
Kod mene u okolini nikad nije bilo manje svinja u tovu nego ove godine, cijena moze ici samo gore.
 
Nazad
Vrh