Cena tovljenika na tržištu

Juče u Novom karlovcima(Sasama) utovar po 230, neka klanica iz zemuna, i skoro poluprazan se vratio...nema šta da
utovari.... a cena ide u rikverc, koji apsurd,..da se ne ponavljam-treba sačekati
 
Danas tri kamiona iz pravca Sapca ka Valjevu puna debelih. A kamioni vuku one ogromne prikolice . Uvoz ????
 
drugar bio u Veroni prosle nedelje,kaze po Italiji kisa pada,sve zeleno. tako da mi je malo cudna prica kako je susa svuda u svetu ~~~~~
 
Juce sam dao 50 kom klanici Trlic, Ub, 235 din. i to jedva.
Do sada bio kes, od ove ture novac ide na racun.
 
Trenutno i kod nas cena 230-235/kg sa tendecijom pada a za utovar jedva da sakupe . Logike nema ali cena pada ko može i po meni neka sačeka kod mene su već rezervisali za zimsko klanje 4-5 kom od 160-180 kg ako ništa drugo od kuće ću da razmerim opet će biti jeftinije nego u mesari i da se lepo proda i zaradi .
 
Neki naši ljudi tove u Makedoniji sa našim kukuruzom , šalju u Srbiju gotove svinje , mogu utoviti jeftinije nego mi jer pomaže Makedonska vlada . . .
 
Sto se tice subvencija za svinje,isao sam juce da se raspitam,kazu ceka se promena uredbe,bice 1.000 din po komadu :)
 
Ti sto misle da cige svima odredjuju sudbinu, bolje da sebi priznaju istinu, nego da imaju bledi pokusaj relativizacije i kolektivizacije.

Nije u pitanju ko je trgovac ,nego nacin na koji radi.Ako si mislio sto je Rom,da ti isto kazem da ima dosta vecih cigana koji nisu Romi.Problem je sto je ovaj o kom pricamo,osetio paniku i obara cenu proizvodjacima,ne zbog toga sto on nas mrzi nego zbog posla.Isti taj je prvi dizao cenu pre mesec dana kad je bila hajka na svinje.Covek misli iskljucivi o sebi i apsolutno je neposten i prilikom merenja.

Trlici imaju kod nas u svakom selu po jednog "agenta" i mi preko njih dajemo svinje.Od mene su uzeli zato sto sam imao 50 komada.Moj burazer ima 9 komada ekstra roba,samo malo tezi,i rekli su mu da ceka,a cenu ne znaju,ali misle da ce ici malo dole,otprilike 220-225,ali to je nezvanicno.
 
Neka bude hiljadarka! I bi hiljadarka.... На основу члана 13. Закона о пољопривреди и руралном развоју („Службени гласник РС”, број 41/09), а у вези са чланом 7. Закона о буџету Републике Србије за 2012. годину („Службени гласник РС”, бр. 101/11 и 93/12) и члана 42. став 1. Закона о Влади („Службени гласник РС”, бр. 55/05, 71/05-исправка, 101/07, 65/08, 16/11, 68/12-УС и 72/12),

Влада доноси


УРЕДБУ
О ИЗМЕНАМА И ДОПУНИ УРЕДБЕ О КОРИШЋЕЊУ ПОДСТИЦАЈНИХ СРЕДСТАВА ЗА ТОВ СВИЊА У 2012. ГОДИНИ


Члан 1.
У Уредби о коришћењу подстицајних средстава за тов свиња у 2012. години („Службени гласник РС”, број 55/12), у члану 4. речи: „500 динара” замењују се речима: „1.000 динара”.

Члан 2.
У члану 6. став 1. мења се и гласи:
„Подносилац захтева попуњава захтев у сарадњи са лицем запосленим у подручној пољопривредној стручној служби.”
После става 1. додаје се нови став 2, који гласи:
„Захтев се оверава печатом подручне пољопривредне стручне службе из става 1. овог члана.”
Досадашњи став 2. који постаје став 3. мења се и гласи:
„Захтев се подноси Министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде - Управи за аграрна плаћања (у даљем тексту: Управа) на Обрасцу 1 - Захтев за подстицајна средства за тов свиња за 2012. годину, и то до 31. децембра 2012. године.”
Досадашњи став 3. постаје став 4.

Члан 3.
У члану 9. речи: „Законом о буџету Републике Србије за 2012. годину („Службени гласник РС”, број 101/11)” замењују се речима: „Законом о буџету Републике Србије за 2012. годину („Службени гласник РС”, бр. 101/11 и 93/12)”.

Члан 4.
Корисник средстава коме је решењем утврђено право на подстицајна средства на основу Уредбе о коришћењу подстицајних средстава за тов свиња у 2012. години („Службени гласник РС”, број 55/12), може да оствари право на разлику подстицајних средства у износу од 500 динара по грлу на основу ове уредбе, ако поднесе захтев Управи на Обрасцу 2 - Захтев за исплату разлике подстицајних средстава за тов свиња у 2012. години, који је одштампан уз ову уредбу и чини њен саставни део, и то до 31. децембра 2012. године.
 
Jel ovo na B92 najavljuju uvoz tovljenika i drastican pad cena ? Ja sam na blic cuo nesto, jel slusao ko do vas ?
 
Ja cu sledece nedelje. A danas komsija predao po 230. Ja malo pre uslazim u kucu i cujem za uvoz i za drastican pad cena !
 
Nazad
Vrh