Cena tovljenika na tržištu

U kom mestu ti je komsija tovario svinje po 230 ? Ja ne znam tacnu cenu ali rekli su mi da ne ocekujem vise od 225, samo manje...
 
priča o 230 dinara je bivša,to više nema Trlić će od ponedeljka svući bar za 10 dinara cenu,jer je Ciga "uterao" strah našim kolegama tovljačima pa samo jure sad da mu predaju,doteravaju mu i od 70 kg,pa im on tako slatko vraća sa vage,inače ujutru tovari po 210 dinara ( a da,sa sve hiruškom maskom na licu jer mu još uvek smeta smrad svinja). eto dokle je ovaj naš sistem dogurao
 
U kom mestu ti je komsija tovario svinje po 230 ? Ja ne znam tacnu cenu ali rekli su mi da ne ocekujem vise od 225, samo manje...
Ridjake u zadruzi. Mada ako svi obaraju cene i on ce sigurno, jer on uvek medju prvima obori. A kako nemam srece pa to ti je. Moji sad imaju prosek 85kg . Za malo sam zakasnio. Po ceni od 210 ja sam na ogromnom gubitku, da ne pricam da moram da vratim kredit i da platim hranu znaci bankrot !!! Ja ne znam sta mi koji gajimo svinje cekamo, daj bre i mi da izadjemo na ulicu vise dosta vise preko nasih ledja ! Pa mi ceo zivot radimo sa gubitkom. Moj cale je bio pre nekoliko godina na Savskom mostu i dobio tada lepe batine od policije i rekao da vise mu ne pada na pamet da izlazi !
 
skocice cena ne plasite se ovo je vestacki obaranje cena realno vrlo brzo bice 250din i vise cena 1kg masti u Paracinu 250din bilo pre par dana
 
skocice cena ne plasite se ovo je vestacki obaranje cena realno vrlo brzo bice 250din i vise cena 1kg masti u Paracinu 250din bilo pre par dana

Gledao jutros ovoga Davidovića na B92, emisija Dobra Zemlja, imao prilog u kome direktor Carnex-a objašnjava trenutno stanje na tržištu žive stoke, i kaže da je nastala situacija i pad cena uzrokovan kupovinom tovljenika iz Mađarske po ceni od 220 din. franko kupac....
 
Dokle god u ovoj zemlji trgovina stokom ide preko koje kakvih nakupaca nemoze se racunati na stabilnu cenu i trziste, dobrim delom za to stanje sa nakupcima su krivi i moje kolege veterinari.
 
bio juce jedan lokalni mesar da vidi svinje i dogovorimo po 240,00(jedva, posto je bio zapeo za 230,00) al je onda trazio da dam na odlozeno placanje pa je otisao bez svinja, inace cujem da ima ljudi koji nece da spuste ispod 260,00 a ja se za svoje ne sekiram posto imam samo par komada viska a imam kome da prodam visak masti,cvaraka i slanine tako da ne dam vise koje kakvim mesarima da me zaj.... na zimu kad pocnu svinjokolje narod ce to sve da kupi i takvima mi nije zao ni spustiti cenu a ostalima jok.
 
Pa meni druze samo i placaju preko racuna jer tovarim direktno u klanicu.

Ja moje ne dam bez 250 pa makar ih sve strpao u kulen, kobasicu, slaninu i sunkice.
 
Moj brat danas takodje imao ponudu po 230 ali nije dao ispod 240...izduvao naravno, mesar se okrenuo i otisao, kaze ima za 215
 
ljudi ja sad zvao nedeljkovica cena 200 din a Mica iz jarka ne prima,kao pun je
Auuuuuuuuuuuuuuuuuu 200din ovo je da covek dobije nerni slom ! I sad neka me neko ubedi da meni drzava pomaze i da se bori za mene ! Pasce one i na 140 vrlo brzo ako mi koji proizvodimjo ne preduzmemo nesto pod hotno!
 
Zalosno je sve to...toliki rad sa njima a posle das za dzabe...J*** im sve zivo...Djubrad... Komponente otisle gore a tovljenici dole...Bogami bice i kod mene pokolj...Sve je ovo mucka...U novembru se nadamo boljem ili...ode sve na dimljenje :bravo:
 
Nazad
Vrh