Cena tovljenika na tržištu

Opšti zastoj sa svinjama , Čujem da Nedeljković neće uopšte da kupuje domaće svinje nego samo iz uvoza
Mića je juče tovario ali nikom nije rekao cenu (ili je svima rekao da nikom ne kažu) tako da niko nije navodno znao cenu nego će doći svakom kući pa će regulisati ??
Koliko sam čuo cena se navodno , trenutno, kreće 230 - 235 din /kg
U suštini kako ko koga zavrne ....

Lepo od Nedeljkovica,e sad cu i ja da obratim paznju da ne kupujem njegove salame,a to cu i poznanicima da savetujem.Ja pricao sa jednim mesarem odavde i kaze covek da ko god dodje u mesaru i vidi cenu mesa od 700 dinara ,se okrene i ode.retki kupuju.Sad idu salame i kobasice ,ali i one su poskupele,posto je skocila i mast i soja.
A Nedeljkovic nek samo pici,sledece godine nece imati sta da kupi domace i da hoce,samo malo da razmisli on i slicni kome ce prodati bilo sta,kad zatru bilo kakvu proizvodnju.I da li ce doci vreme da ce narod koji nema,jednostavno da uzme od onih koji imaju.
 
Evo kod mene danas svi koji imaju vise od 50 komada masovno teraju i prodaju... Od sutra cena dole 20din ako ne i vise !
 
Da neće sad da obore i cenu mesa,malo sutra,koliko treba da košta živa mera na cenu mesa od 700 din.?To je bagra neopevana treba ih zavrtati kad god nam se ukaže ovo malo prilike.
 
Neka oni obore cenu, samo ne znam od koga ce onda da kupe. Ja cenu ne spustam ispod 250 dinara a oni samo neka se cesu posto sam jedini u kraju sa farmom.
 
Neka oni obore cenu, samo ne znam od koga ce onda da kupe. Ja cenu ne spustam ispod 250 dinara a oni samo neka se cesu posto sam jedini u kraju sa farmom.
Uvek ce se naci dovoljan broj onih kojima je hitno da prodaju , a da nece obracati paznju na cenu vec da sto pre isture samo da ne budu na vecem gubitku ...
 
Ne vredi nam plakati , nego pokušati se dogovoriti oko zajedničke cene , a oni koji moraju da daju neka rade po svom , i otkupljivači se redovno dogovaraju i svaka im čast na tome !
 
Ne znam gde su sad one mnogobrojne seljacke stranke koje se obavezno pojave pred izbore da makar pomognu da istina o svemu ovome stigne i do grada,a ne da za visoke cene budemo samo mi krivi,kao sto se kod nas uvek kaze,"sta su Beogradjani mislili da jedu dzabe" kad je cena niska,a nima je cena ista i kad su kod nas skupe i kad su jeftine svinje.
Neki dan je neki smrad na TV rekao da su morali da povecaju cenu mleka sa 36 na 39 dinara,ali nije rekao gde to posto je u celoj Macvi 25 dinara.I kad neko ko ne zna pravu istinu izracuna grubo troskove i zaradu svali naravno krivicu za skupocu na "gladnog" seljaka.

Kad su trebali da "zastite " Zastavu znali su da zavale carine od 60% ili sad Euro 3 i 4 standard,samo kad do seljaka dodje nema zastite.Gladni cemo biti,sigurno,tako bude svuda gde se baca svoje da bi se kupilo tudje.
 
220din/kg :/ j***m te zivote ! Mne ne zanima sta ce Beogradjani i ostali iz gradova da misle neka idu na adu imaju onaj most od 3milijarde pa neka ga jedu ! Da su pola od toga ulozili u poljoprivredu sad nebi bio ovakav problem i frka. Bilo bi lepo i njima i nama ! Al gospoda moraju da imaju 20 mostova pa neka sad idu pa nek jedu asfalt !!!! Ako nista ja cu moje svinje poklati i natrpati u zamrzivace i pokliniti prijateljima ! A oni neka u zamrzivac stavljaju sajle i beton !
 
Dve nedelje ne mogu da nadjem kupca za svinje,a umesto da malo krene trgovina,sad je totalno stalo sve Ovako je bilo samo jedne zime pre nekoliko godina,koliko ja pamtim,mozda 2004.Cene u mesari su koliko cujem 800 dinara i ne spustaju je zbog male potraznje,kao sto kod nas obaraju u otkupu
 
Sad mi je navratio mesar sa kojim saradjujem i kaze da je cena "trgla na 220"...mislim da ne treba ocajavati nego se "pritajiti"
2-3 nedelje, ko moze naravno..ono sto je deficitarno ne moze da pojeftini
 
Po svemu sudeci je odradjen uvoz u cilju rusenja domace cene.Da se tovljaci previse ne obogate.:osmeh:.Susa je svugde u svetu i skok cena je neminovan.platili su skuplje uvozno,nego sto nama sad nude.Slazem se sa kolegom da svinja NEMA i da je skok neminovan cim se uvezene zalihe istrose.treba biti svestan izuzetno male kupovne moci gradjana,te je diskutabilno koliko te zalihe mogu trajati.Ipak mislim da ce cena ici gore.Zao mi samo proivodjaca prasica.Verovatno ce i oni skociti pred slave.:ppozdrav:
 
Od ovakve države i agrarne politike čovek može samo da poludi. Bez ikakvog smisla i organizacije, haotično stanje, pa ko koga zavrne. Najgore je što nas proizvođače uvek zavrnu, kako i nebi kad najveći tajkuni ove banana republike imaju klanice (Matijević, Kostić ...)
Zašto jednostavno ne kažu ljudi ne treba nam mleka, mesa, jaja ...mi možemo sve da nabavimo iz uvoza, jeste da je smeće, a za vas bolje ni nije. U suštini to i jeste cilj EU, znaju kakav potencijal leži u našem agraru, i godinama rade na uništavanju istog. Zašto kod nas sistem subvencija ne funkcioniše kako treba? Pa da nebi bili konkurentni sa cenom njihovim proizvođačima. Dali su subvencije za kupovinu nazimaca u iznosu od 10000 din, ali samo ako su stare 5-8 meseci, a na sajmu prodavale se nazimice starije od 8 meseci...potražnja bila velika, ko je tu lud, dam ti da nemožeš uzeti.
Nema nama druge nego se udruživati, da dišemo svi ko jedan, i na kraju kada bi udruženje imalo svoju klanicu da li bi bilo problema?
 
Samo da Vas dopunim možda će dobro doći i informacija :kada sam našao nazimice od 8 mes.tražili su obavezno matičenje , kada sam krenuo po Somboru tražiti matičnu službu kao da sam vanzemaljac . . .
 
Jutros Ljubisa ciganin tovario svinje po 215.Treba da teraju do 150 dinara,verovatno ima ko bi dao i po to.Ja sam moje mislio da dam po 230,toliko je bilo juce,danas ne tovare,cekaju jos da obore cenu.Danas mi covek objasni,kako uvozimo svinje iz Makedonije.I Makedonci dobijaju subvencije na svinje oko 45 eura,oslobodjeni su svih carina na uvoz hrane,plus imaju neki bonus ako ih izvezu.Tako lepo kupe kod nas svu hranu,koju nasa drzava subvencionise da bi bila sto jeftinija,i prodaju nam svinje.Kaze da na severu Makedonije nas covek iz Beograda ima farmu od 70 000 komada,i da te svinje sve proda ovde,u Hrvatsku i Bosnu,ali uglavnom u Srbiju.I rece mi covek da Nedeljkovic ne uvozi ,vec kolje svinje koje su kaparisane jos ranije i koje je platio 270 dinara.Ja zvao klanicu u Kacu,rekli mi da uvoze svinje,medjutim prava istina je da kolju samo svinje iz Macve i to uzimaju preko Duge Petlovaca,posto placaju na 30 dana nemaju od koga da uzmu,kaze covek koji im tera svinje da im klanica stoji dok ne dodje kamion sa svinjama,pocnu da ih kolju cim isteraju iz kamiona,ali meni su rekli da im ne treba,da uvoze.
 
Jutros Ljubisa ciganin tovario svinje po 215.Treba da teraju do 150 dinara,verovatno ima ko bi dao i po to.Ja sam moje mislio da dam po 230,toliko je bilo juce,danas ne tovare,cekaju jos da obore cenu.Danas mi covek objasni,kako uvozimo svinje iz Makedonije.I Makedonci dobijaju subvencije na svinje oko 45 eura,oslobodjeni su svih carina na uvoz hrane,plus imaju neki bonus ako ih izvezu.Tako lepo kupe kod nas svu hranu,koju nasa drzava subvencionise da bi bila sto jeftinija,i prodaju nam svinje.Kaze da na severu Makedonije nas covek iz Beograda ima farmu od 70 000 komada,i da te svinje sve proda ovde,u Hrvatsku i Bosnu,ali uglavnom u Srbiju.I rece mi covek da Nedeljkovic ne uvozi ,vec kolje svinje koje su kaparisane jos ranije i koje je platio 270 dinara.Ja zvao klanicu u Kacu,rekli mi da uvoze svinje,medjutim prava istina je da kolju samo svinje iz Macve i to uzimaju preko Duge Petlovaca,posto placaju na 30 dana nemaju od koga da uzmu,kaze covek koji im tera svinje da im klanica stoji dok ne dodje kamion sa svinjama,pocnu da ih kolju cim isteraju iz kamiona,ali meni su rekli da im ne treba,da uvoze.
**greška im sve mrtvo i zivo ! Ja cu moje isterati na ulicu i pustiti po ulici nek narod uzima besplatno , bar cu uraditi jedno dobro delo !
 
Nazad
Vrh