Cena tovljenika na tržištu

Ima logike Grujina racunica vezana za prirast, mada ja mislim da se on malo hvali. Ipak treba 105-110 dana da od praseta postane bekon.
 
Ja mislim da je Crni Gruja jedini čovek u zemlji Srbiji i okruženju koji kupuje kompletnu hranu za tov i ima zaradu na tovu svinja.
Nemam ništa protiv nikog i želim ti da nastaviš taj pozitivan rezultat ali ja imam kompletnu hranu osim soli i premiksa pa sam sebi kažem u ogledalu svakog jutra budalo batali i tu jednu krmaču i dvdesetak tovljenika godišnje.
Sojin griz sam nabavio po 45 dinar u žetvi prošle godine,kukuruz,tritikal,ječam,žito(mekinje),sunc.sač(suncokret) proizvodim .
Da li ti i ja ne pišemo u svesci isto?
 
Talijanu i savato pa to kodnas koriste pojedini vec vise od desetak godina ,mislim na tu speciju za brzi tov,i moj stric je koristi i stvarno naguraju sto kila za 3 meseca,kad ga kupi od 15 kila,znam da ide 3 do 5 kila toga na 100 kila koncerata sutra cu napisati kako se zove zaboravio sam.Samo nije da ga koljes za sebe ,nema meso ukusa,i ja sam jednom probo ma guraju ko ludi i balega je drugacija nekako crna i jako malo balege ima .
 
I ja radim taj posao dugo vremena.racun nije los,ali za 90 dana i sa 200 kg hrane moze da stigne prase od 30 kg,ili teze,a i ono ima neku cenu koja je bila pre 3 meseca 7-8 hiljada cak i vise.Ja kad bi prodavao svinje od 100 kg ne bi ni radio,taman pokrije rashod,bez 125-130 kg nema posla.
 
E pa dobro ako je od praseta od 30 kg,to je onda OK!Pa meni treba punih 8-10 nedelja da mi prase bude oko 20 kg pa onda jos jedno 6-7 meseci da bude oko 150-160 kg i to je mislim normalno za neki klasican tov! Nismo profesionalci i ovo sto hranimo,samo mi jedemo znaci i ne prodajemo.Mozda neko prase viska i to je to!Svaka cast za rezultate,ipak ste vi profesionalci i znate posao i racunicu!
 
komponente ,, ne gotovu hranu .. tacno znam sta sam napravioi vide se rezultati . ,,ispade da se hvalim .. nisam imao nameru . samo gledam moje rezultate sa kojima sam i vise se nego zadovoljan ......
A šta je to ako nije KOMPLETNA hrana,uopšte nije bitno da li je komponenta ili gotova hrana jedina činjenica je da je kompletna.
Znaš li ti pošto je kukuruz,sačma i ostale komponente?
Prasad su kod nas 250 dinara kg žive vage.
Mene proizvođačka cena kukuruz,soje ,sun,sačme,mekinja izađe polovinu od tržišne cene pa ne da se ne isplati toviti nego je tu hranu bolje prodati po tržišnoj ceni,uštedeti 100 dana kupanja posle svinjca i bar si na istom al nisi ništa radio.
 
Pa taj aminogold je običan premiks sa dodacima ,krede,DKF i soli i ubaciš 3% .Ništa posebno (probao samo dve godine).Samo za lenje domaćine,da se "ne muče" .
Sa tom kombinacijom može prirst biti oko 1 kg na dan ali samo ako ima kvalitetnu proteinsku hranu u koja je idealno izbalansiran odnos proteina i energije.
Nije to nikakav doping. Možete kupit i premiks npr zelen zemun i dodati DKF,so i kredu.
 
:off_topic:
E ti obicni premiksi u sebi jos sadrze i sinteticke amino kiseline, a pre svega lizin kao prvu limitirajucu amino kiselinu zatim enzim fitazu koji povecava iskoristivost fitinskog fosfora + naravno izbalansiran odnos protein/energija se podrazumeva.
 
Pa mislim da se podrazumeva šta sve ide u premiks .
Ko tovi za sebe (kao ja) treba davati samo klot hranu što raznovrsniju ali bez premiksa. Bude malo masnije ali zdravlje na prvom mestu i naravno ne može u maraton sa Grujanom .
Svaki mesec po jedno prase + 8 tovljenika godišnje sasvim dosta za jedno domaćinstvo.
 
ja zadovoljan
icon_biggrin.gif
soja po 70 din kukuruz 29, psenica 27 din.
Znaš li ti pošto je kukuruz,sačma i ostale komponente?
sve se da izracunati .... ne kukam dali je u tome problem ... uzmi digitron u ruke ,samo sto dodajem i malo tj. 0.2 do o.5 % jedne komponente koja pravi to sto jeste .. sve je badava da i kazem sta i kako ,,kad smo navikli da kukamo .. jbg , pusti Srbi
 
sve se da izracunati .... ne kukam dali je u tome problem ... uzmi digitron u ruke ,samo sto dodajem i malo tj. 0.2 do o.5 % jedne komponente koja pravi to sto jeste .. sve je badava da i kazem sta i kako ,,kad smo navikli da kukamo .. jbg , pusti Srbi
Šarena laža,svi smo glupi samo si ti pametan,daj molim te ....hvala na savetima.
Ova tvoja priča me sve više podseća na onu priču o nejevima,puževima, nutrijama,brusnici....itd.
 
Šarena laža,svi smo glupi samo si ti pametan,daj molim te ....hvala na savetima.
Ova tvoja priča me sve više podseća na onu priču o nejevima,puževima, nutrijama,brusnici....itd.
Ja moje tovim i ovo je rezultat.. a ako je sarena laza . ma daj zajebi me . ja tebe krstim a ti prdis nasta to lici // ako ne verujes to je tvoj problem ,odoh u hladovinu . i ne dizi i pritisak .. ali nema sanse navikao sam na takve , moj deda ,. moj otac , pa ja . pa svinnnnja 30 kg masti . pa kuku mene . ali dosao iz grada . pravim prelepe rezultate . u cemu je problem momak . uzmi jednog Jelena .. opusta . :ppozdrav: po ovoj vrucini ..
 
Nazad
Vrh