Cena tovljenika na tržištu

sofija placa 190-200(kako koga zavrne,uzela neke farmske pa sad zeza jer ima dosta) utovar u ponedeljak u kuzminu
petrovic iz ilinaca 200,00 utovar u utorak za nedeljkovica
 
sutra tovare i ovo mali sto ima u selu 205 i 210din

- - - - - - - - - -

Sta se kod vas desava sa svinjam ovde posledjih par dana nema grada iz kojeg nisu dolazili po svinje, cena je malo otisl gore 215 do nedelje i 220din.
Drugar zvao pre pet sest dana klanicu djurdjevi pecinci i nudi 180kom svinja, u klanisu su rekli da trenutno placaji 205din a da cenu od 210din nemaju i da uvoze svinje po 210don bolje od njegovih, dabi ga zvali juce i nude mu 215din pare davdesetak dana on im rece da su sad svinje 220din, sad kad mogu ja je... , kad su ono ja sam cutio i trpio
 
Sad mi bio drug,veterinar po zanimanju tako da je upucen u kretanje cene.Kaze on da je cuo od nekog sto radi za Nedeljkovica da mogu da uvezu po 230 zive svinje,tj da ih toliko kosta sa transportom do pod noz u klanici.
Da oni imaju na tu cenu da uvezu ne bi placali po 220 nego bi nas davili sa 170 kao sto je vec bilo.I sta cemo sa ovima koji ne mogu da uvezu?
 
Sad mi bio drug,veterinar po zanimanju tako da je upucen u kretanje cene.Kaze on da je cuo od nekog sto radi za Nedeljkovica da mogu da uvezu po 230 zive svinje,tj da ih toliko kosta sa transportom do pod noz u klanici.
Da oni imaju na tu cenu da uvezu ne bi placali po 220 nego bi nas davili sa 170 kao sto je vec bilo.I sta cemo sa ovima koji ne mogu da uvezu?
Pa na svu ovu muku i nesrecu jos samo fali uvoz. Ako puste uvoz i ovo malo ljudi sto ostaje da tovi ima da digne ruke od svega . A i neginu im barikade ako to urade !
 
Pa na svu ovu muku i nesrecu jos samo fali uvoz. Ako puste uvoz i ovo malo ljudi sto ostaje da tovi ima da digne ruke od svega . A i neginu im barikade ako to urade !

Nema bre nista od tog uvoza,oni kad su uvozili nisu plasili,nego su radili.Ovo je plasenje praznom u fazonu "dacete dzabe ako mi kupimo na drugom mestu" ,a kad su imali da kupe na tom drugom mestu nisu o nama vodili racuna.Nek uvezu,velika je Srbija,valjda ce se naci neko da pojede i moje svinje necu ih baciti :osmeh:
 
Prodao u petak po 200 din,lokalna klanica,okolina subotice,pare za dan-2...nakupci cujem idu i na 220,ali nisam uspeo tamo da dam,nadam se sledeca tura,za nedelju dana kad bude,da cu uspeti za 220-230
 
Danas sam cuo da je Trlic platio u Beloticu macvanskom 230 tovljenike.Cuo sam od par ljudi,tako da je verovatno tacno.
 
Evo i ja da se javim i dam obavestenje da Voja Gak iz Kucure placa 210 pare na racun iili kes odma.
 
Nazad
Vrh