Cena tovljenika na tržištu

Pozdravi ih i unapredite to stačarstvo koje je posrnulo sa takvim rezultatima bićemo najveći izvoznici svinjetine u Evropi:ppozdrav:
 
pa dobro ljudi sta je sa vama sta se svadjate bez veze zar ne vidite odakle je @crni gruja pa tamo se stavlja u tov prase kad napuni 30-35 kg i onda moze za 90 dana da nagura na 100kg uz pravilnu ishranu i dobar tovni materijal(lepo covek rekao 90 dana tova a ne od rodjenja praseta)u svakom slucaju lep rezultat grujo samo nastavi tako ako si zadovoljan i imas racuna raditi samo napred, oni koji hoce da hrane bez koje kakvih premiksa isto tako samo napred trebace malo vise vremena ali bi trebalo da je i zdravije
kod mene cena 180,00 cekam da daju 200 pa da prodam dve zenske

p.s. @crni grujo ako ides sa 1%-tni premix i dodajes 0,2-0,5 lizina ili metionina toga ima po ovim 3%-tnim premixima pa ostali ne moraju dodavati
 
Gospodu Radulovica i Teodorovica nisam imao priliku da upoznam za ovih 22 godine koliko se ja aktivno bavim svinjarstvom , ali zato jesam prof.Beukovica i prof.Avakumovica i mnogo sam naucio od njih , ali kako doci od praseta do 110 kg za 90dana nisam.
Moj najbolji rezultat je bio od prasenja do predaje(107kg) za 167 dana , ali to su bili izabrani prasici , njih 25 od 54-oro , znaci najbolji od najboiljih.
To su bili prasici od mojih 5 krmaca , sisali 42 dana zaluceni sa 18 kg , hranjeni sa Likra- supramin premixima i imao sam srece da u toj turi nije bilo nikakvih zdravstvenih problema.
 
Ma ne svađamo se nego iima priča po forumu kao da niko nije video prase ili tovio svinju.
Takve priče me podsete kao kad me brat iz Subotice zove u maju mesecu i raspituju se nešto o poljoprivred(koliki su prinosi po jutru,cena zemlje,cena usluge)
Kada ga pitam šta ga to sve zanima on kaže ,"sedeli u kafiću društvo i on i mudrovali momci 5000 kg kukuruza po jutru X 0.2 eura 1000 po jutru u džepu".
Lepa zarada nema šta.
Ja ga pustim par dana pa ga nazovem a on i celo društvo napaljeni na poljoprivredu bacili se na internet da se "edukuju" .
Ostavim ga ja još koji dan pa ga zovem vidim da gori a i celo društvo(inače jedan je privatnik,drugi stolar,treći ekonomista,četvrti službenik...itd).
Lepo mu objasnim šta je arenda,šta su 5 bitnih stvari u poljoprivredi, seme,veštak,hemija,nafta i BOG. I cene za ove prve 4 stvari...itd a kada sam u objasnio sistem trgovine,lagerovanja,troškovi istih uzimanje repromaterijala po nepovoljnim paritetima,održavanje mehanizacije,amortizacija......itd brzo su se ohladili.
Zato želim Grujanu da u zdravlju i veselju potroši svu zaradu koju je naveo.
Ali ako je morao od tih novaca da kupi i prase od 20-30 kg ne vidim zaradu.
A kao što Milan 971 kaže a ja sam rekao par postova iznad taj koji utovi prase od rođenja do klanja za 100 dana i ima 100kg dobiće nobelovu nagradu.
Sretno svima u biznisu sa tovom svinja.I ja sam nekad držao po 10 krmača i nadao se dobroj zaradi i dugoročnom poslu ali jednostavno zadnje tri godine na ovim cenama soje i kukuruza ne pronalazim matematiku za zaradu.A da radim na nuli ne pada mi na pamet.Ako od posla kojim se baviš ne ostane jedna plata od 500 eura mesečno minimum moj savet je da se taj posao batali.Nisam alav i ne tražim mnogo ali držati 200 tovljenika,spremati hranu čistiti i održavati za 200 eura mesečno mislim da nije budućnost kakvu želimo.
 
Ne znam da li su svi čitali Grujin post, ali tamo lepo piše po kojoj ceni je plaćao hranu koliko su pojeli hrane, na osnovu toga je lako izračuniati imali li ili nema računice.
 
Moram da se umešam, od kako sam na forumu čitam Grujanove postove i znam da ostavlja za tov svoju prasad,znači ne kupuje ih ali i oni imaju cenu samo ne kao kad ih kupiš i znam da se za 100 dana može utoviti prase od 25 kg, preko 110 kg, e sad što Grujan zna nešto što ostali neznaju to je druga priča.Ono "Srbin nije Srbin ako malčice ne laže":osmeh:stoji ali Ja mu u potpunosti verujem. Ajde Grujane kaži lepo ljudima koliko stavljaš S.... :osmeh::ppozdrav:
 
Kao sto rekoh za 90 dana tova na vagi 110 i 105 kg, pojeli po 210 kg hrane , pare na vagi po 200 din , razlike ima pravim hranu sam ne zalim se .. ja zadovoljan :osmeh: soja po 70 din kukuruz 29, psenica 27 din. saberi oduzmi ostalo 72oo din po komadu .. malo li je ...

Stvarno ne razumem zasto ne verujete coveku.:sta: Dobro je znano da su prasad iz njegovog prasilista i da u startu tova imaju naj manje 30 kg. Covek unapred ima trziste i mislim da 50% novaca dobije odmah na pocetku tova, a taj novac pretvori odmah u hranu koju sam sastavlja i mesa. Stvarno ste cudni. Ako nekome posao ne ide onda je neznalica i ne znam sta vec, a ako uspesno radi onda hajde da ga proglasimo lazovom. Grujane samo teraj napred.:ppozdrav:
 
Kao sto rekoh za 90 dana tova na vagi 110 i 105 kg, pojeli po 210 kg hrane , pare na vagi po 200 din , razlike ima pravim hranu sam ne zalim se .. ja zadovoljan :osmeh: soja po 70 din kukuruz 29, psenica 27 din. saberi oduzmi ostalo 72oo din po komadu .. malo li je ...
znači onda prasice ili svinje bilo kako da ih nazivamo sa 2 kg hrane ugoji se 1 kg??????(grujane kod tebe je sigurno bolji vazduh)
 
Niko ni u jednom trenutku nije rekao da Grujan ne priča istinu.Ako je njemu lepo meni je drago.
Ali žalosno je da ovde na forumu 95% ljudi tovi bar za sebe i zna problematiku.
Ko nije probao da tovi neka proba.
Košta i prase.
košta i ta krmača koja je oprasila prase.
Košta i nerast za krmaču
košta i veterinar
Košta i voda,struja ,objekat,ograda,farba(kreč)sijalica,pojilica,hranilica...itd
A košta i šampon kada ulaziš i izlaziš dva puta dnevno u štalu i dva puta isšamponiraš kosu i potrošiš 50 litara vode za kupanje.

---------- Poruka napisana u 23:17 ---------- Prethodna poruka je at 23:16 ----------

Grujane a koliko košta prase od 30-32 kg?
Baš bih voleo da nam napišeš sve troškove pa da polemišemo.

---------- Poruka napisana u 23:19 ---------- Prethodna poruka je at 23:17 ----------

Ne znam da li su svi čitali Grujin post, ali tamo lepo piše po kojoj ceni je plaćao hranu koliko su pojeli hrane, na osnovu toga je lako izračuniati imali li ili nema računice.
To ti isto kao i sa biodizelom.
Stavi na papir pa računaj i probaj u praksi pa mi javi.
Ja sam probao...a ti?
 
koliko stavljaš S....
icon_biggrin.gif
angry.gif
nije S nego Z
sta mu se vise isplatilo ??
trebalo je da odu na 270 i 290 . . nisam ih dao ..u trnutku ponudili manje ..otisli u tov ..


Prodato 220.oo presek 31 kg
ovi sto su postali imali su ispod 30 kg
a zivce nisi naveo .. ee kada bi sve unapred zaracunali ,,poubijalo bi se brate 90% ljudi a vreme koje lezim pored krmace . samo sto ne spavam pored nje.. ma neka smo mi zivi i zdravi , meni veterinar nije usao godinama ., ha ha uzeo sam im zanat ...:osmeh:
 
Poslednja izmena:
ja sad zvao klanicu pa mi rekli 170,00 da ne znam onu zenu tamo svasta bi im rekao

---------- Poruka napisana u 12:59 ---------- Prethodna poruka je at 12:50 ----------

ima li ovde neko iz kuzmina da kaze koja je cena tamo i kad je utovar?
 
pa valjda ima nekih mesara(mesnica) pa pitaj tamo jel kupuju

malo pre prosao pored privatne mesnice i vidim mast 160din/kg
 
Nazad
Vrh