Cena tovljenika na tržištu

Sutra utovar klanica Stojic po 195 ::novac:: 7 dana, mislim da na ovu cenu imputa ne vredi cekati iducu nedelju iako budu 200 din, a vec se svasta prica o uvozu o padu a nije ni krenula cena kako treba,vreme im je pa neka bude sta bude.
 
Ako cena tovljenika bude 250din/kg onda ce cena stocne hrane (gotove ) biti 80din/kg . Na veliku zalost ! Inace kod mene je cena 175 -180din A cena hrane (prinudjen sam da koristim godovu) 40-42din/kg.
 
Ako cena tovljenika bude 250din/kg onda ce cena stocne hrane (gotove ) biti 80din/kg . Na veliku zalost ! Inace kod mene je cena 175 -180din A cena hrane (prinudjen sam da koristim godovu) 40-42din/kg.

Kako dodje do racunice da treba da bude hrana 80 dinara,jel to znaci da opet ni na 250 ne ostane da se plati izvlacenje osoke?Kad bude hrana 80 tad ce svinje biti 120 dinara.

Svinje su najskuplje kad je hrana najjeftinija.Izuzetak je ova godina kad je i hrane malo kao i svinja.
 
Nisam mislio bukvalno 80din/kg. Ali ce cena hrane sigurno ici jos na gore ! Kad sam poceo sa gotovim cena je bila 28-29din sad je vec 40din.
 
Mislim da je presla 40 dinara.Cena sojine sacme kod nas je 90-95,a na odlozeno je preko 100,samo ne znam tacno koliko.kukuruz je odavno 30 dinara
 
Kao sto rekoh za 90 dana tova na vagi 110 i 105 kg, pojeli po 210 kg hrane , pare na vagi po 200 din , razlike ima pravim hranu sam ne zalim se .. ja zadovoljan :osmeh: soja po 70 din kukuruz 29, psenica 27 din. saberi oduzmi ostalo 72oo din po komadu .. malo li je ...
 
Mislim da je presla 40 dinara.Cena sojine sacme kod nas je 90-95,a na odlozeno je preko 100,samo ne znam tacno koliko.kukuruz je odavno 30 dinara
Onda je ova moja sad jedno 45din/kg
Kao sto rekoh za 90 dana tova na vagi 110 i 105 kg, pojeli po 210 kg hrane , pare na vagi po 200 din , razlike ima pravim hranu sam ne zalim se .. ja zadovoljan
icon_biggrin.gif
soja po 70 din kukuruz 29, psenica 27 din. saberi oduzmi ostalo 72oo din po komadu .. malo li je ...
Blago se tebi kolega ti si dobro prosao !
 
Danas pred vece idu dva lepa bekona .. videcemo tezinu i cenu hranjeni ravno 90 dana ,, imaju preko 100 -tke
@Crni Gruja druze reci mi kako 90 dana-105-110 kg?! Zar im ne treba barem 6 meseci da se utove od praseta...Ja znam da mi hranimo Super koncentratom i nasa kukuruzna prekrupa i treba nam i po 8-9 meseci da uhranimo svinju od 150-160 kg...Svinje su Landas-Joksir ukrstene...Imas neki recept,tajnu...:)
 
Taj ko utovi svinju do 100 kg za 90 dana će dobiti nobelovu nagradu.
Ako si ubacio prase od 20-25 kg onda ti verujem a u svaku drugu kombinaciju ne verujem.
 
Nazad
Vrh