Cena tovljenika na tržištu

malo pre smo prodali 2 komada ukupne tezine 284 kg po 170 din. Mesar iz kraja,stalna musterija.
 
Ne pisano pravilo kukuruz skace,a svinje padaju.Zbogom logiko,ali je gledajuci unazad tako.Kod mene 170,180 na kucu,al kilavo ide.Nema narod para.Ima se samo za more,a ostali nemaju ni za more,ni za meso.::jako_besan::
 
Ako iz neke posude sa vodom neprestano vadis po malo dodje vreme kad vise nemas sta da izvadis, e ja mislim da vise nema sta da se muze od seljaka a mesa ce trebati da se prehrani narod, ili uvoz ili veca cena jer se i klanicari moraju boriti sebi za leba. Neka moja logika, mada logika je ovu drzavu odavno napustila
 
Ja moje spremam za polovinu septembra,tako da i ako budu klali te mnogobrojne krmace dotle ce se pojesti.Rekreativci su krmace rasprodali jos davno,a ozbiljni proizvodjaci svoje nece tek tako lako dati na klanje,tako da od tog scenarija nema nista.Sad su stigle svinje zatvorene pre skoka cene prasica,na 300 dinara ne znam nikog ovde da je zatvorio turu (osim mene),sad kako cu ja proci videcemo,ali ova cena od 180 dinara koliko je kod nas je za mene zadovoljavajuca.
 
Juce predali, 40 po 185, nocas jos 60 po istoj ceni, dva brata, Kozjak valjda... zanima me dal neko ima info sta ce biti sa cenom.. imam jos 50 i imam hrane za jos 12-15 dana dal se vredi strpiti? Pare na racun zbog one subvencije od 500 din po tovljeniku, a odmah uplata u roku od 5 h...
 
To su Savici,i ja sam njima dao prosle godine.Iskreno da ti kazem mislim da nece ici dole cena,a hrane ako ti je ostalo mozes sve da prodas.
 
Odlicni su stvarno... Pa ako nece ici dole onda da se ceka.. Ove nedelje su kao svi puni, mi kuci cenimo jer su svi prosle nedelje gledali da ugrabe sto vise... pa mora doci do nestasice na trzistu a s obzirom da porslonedeljna ponuda nije oborila dalje cenu.. mora gore... al pitanje je KAD :)
 
Braca 190, Trlilici 190.. ujutru jos 60 komada predajemo Braci... izgleda ce se cena dizati po 5 din nedeljno...
 
Nazad
Vrh