Cena tovljenika na tržištu

Ja sam dobio informaciju da cena od ponedeljka ide dole, jer se pusta uvoz (zaboravio sam odakle, mada nije ni bitno). Ima li neko da potvrdi ovo, Inace imam 50-ak kom. za predaju al moraju da sacekaju bar jos 7dana .
 
100% si dobio pravu informaciju,mada nije samo uvoz upitanju,već se i kod nas trenutno pojavila jača količina svinja,a meso malo slabije ide u prodaji u mesnicama
 
Da ali pustaju uvoz iz Makedonije, ja sam moje juce dao po 180din, mada nudili su mi 190 al pare se cekaju 60dana.
 
Ma nek pustaju odakle god hoce,cena ce mozda ici trenutno 5 dinara dole,i to pod uslovom da se poplasi narod stalnom pricom o uvozu.Uvezeno je svinja da se namiri manjak svinjetine i da se spreci dalji rast cene.Prica o padanju cene bi bila realna da je meso iz uvoza jeftinije,ali na zalost mnogih koji su mislili da profitiraju sa tudjih ledja,nije.
Komunisti su pre koristili svinjsku kugu da obore cenu svinja,ovi moderniji za te stvari imaju pricu o uvozu.
 
Kako saznaje „AgroServis”, u Srbiju je do 15. maja uvezeno svinjskog mesa u vrednosti od 4,5 miliona evra, a zemlje porekla ovog mesa su: Kipar, Švajcarska, Belgija, Nemačka, Holandija, pa i Crna Gora. S obzirom da Srbija nema pravilnik o uslovima trošenja svinjskog mesa, naši prerađivači povoljno kupuju meso, jer tamošnji trgovci mogu da ga drže smrznutog šest meseci. Tako u naše klanice dolazi meso koje u ovim zemljama ako ga ne prodaju završava u kafilerijama.Uvezli smo i žive svinje za 1,3 miliona evra, najviše iz Hrvatske za 737.866 evra.
 
Drugar zagovorio svinje Zivku Stoic obrenovac pre sedam dana po 190din, medjutim on tek dolazi sutra po svinje i nudi 175din ovaj poludeo:svinja:
 
Drugar zagovorio svinje Zivku Stoic obrenovac pre sedam dana po 190din, medjutim on tek dolazi sutra po svinje i nudi 175din ovaj poludeo:svinja:

Pa ako su dogovorili da bude cena koja je tad na tržištu onda zašto bi taj Stoić platio više od cene, a ako su naglasili da cena bude 190 onda je loš čovek jer ne poštuje dogovor i svoju reč. A ako je ovaj drugi slučaj i da je cena otišla gore umesto dole verovatno bi pokušao da ne plati više od dogovorenog. Ima loših ljudi, strašno.
Znači da li treba da se ljuti taj tvoj drugar zavisi od toga šta su tačno dogovorili. A oko cene, šta da se kaže, poljoprivrednici polako propadaju. Vrlo je teško.
 
ma to nije iz crne gore ja licno sam isao u srbiju da kupim svinje jer ih kod nas NEMA,i ono malo ljudi sto radi oko toga-presenje krmaca i prodaja prasadi rasproda sve unaprijed,nemoguce je da ih neko proda u srbiji jer kod nas proljetos su prasad od 25-30kg bila oko 3e a u najblizem selu u srbiji 2,40e.
 
Nazad
Vrh