Cena tovljenika na tržištu

Pa i u Kv nista bolje kafici dupke puni ... jesce nego sta , preprodavci i klanicari ,, kazu da tovljenika ni puskom ne mogu da nadju ... a hoce prasetinu na 180 .. ne dam ide sve u tov
 
Pristizu polako tovljenici oni koji su zatvarani u februaru,dok je cena prasica bila ispod 200 dinara,kasnije ne znam jel ko zatvarao kad su bili 250- 300 dinara kilogram.
 
Na zalost visina uloga u tovljenika nikad nije garantovala zaradu.Naprotiv.Bolje smo prolazili kad manje ulozimo.Veca je verovatnoca za zaradu.Jedino sto sad nisu mnogi imati petlju skupo platiti prase i ubaciti ga u tov.Samo da ne bude uvoza.Tovljenika ima manjka sigurno.Bez uvoza cena ekstra.:osmeh:::novac::
 
Ja sam danas tovario po 185 din niti su jeli niti napredovali, prosek 110kg mesanci Pietrin.
 
Ja mislim da ce se meso uvek kupovati i malo ko ce preci da jede hlep + povrce...Danas u centru ns mi je trebalo 20 min da nadjem slobodno mesto u kaficima od guzve...To samo govori koliko se `lose` zivi po velikim gradovima.
Da ste malo bolje pogledali stanje u kaficima videli biste da jednu kafu najjeftiniju kratki espreso cede bar po 2 sata,zato i jeste tako puno ali da se pije ne pije se.
 
Rece mi prijatelj da je neko tovario u Calmi po 200,dali je to sad rekla kazala ili je istina neznam.
 
Kanda smo na.ebali!?!
Pokušavaju da obore cenu za 10-15 din
Klanice su počele da uvoze , neko po 207 din /kg a neko po 2 e/kg
Kakvi su to idioti , i sad treba na nama da se vade ??
Sve to treba razjebati, treba uzeti fekalno obrađenu motku ( usranu motku ) i opleti po štetočinama:zli::zli:::jako_besan::::jako_besan::
 
Kad drzava dozvoljava uvoz i onoga sto treba i onoga sto ne treba,pa cak nek je i skuplje u cilju ubijanja cene.::jako_besan:: Kod mene Gozba za sada placa 190,a Kudra 180.Pare za mesec dana.Moze im se.
 
Sad pristizu svinje koje su zatvarane pre velikog skoka cene prasica,a krece i velika potraznja.Mangupi ce sad da uvezu,da bi obustavili utovare,pa da se nakupi veci broj tovljenika spremnih za klanje,narod uhvati panika i prodaju.Fora je u tome takodje da kad skace cena ljudi drze do 130 i vise kilograma,a kad pada daju i od 90 kg.Mislim da im ovoga puta nece uspeti da obore cenu.Mozda trenutno uspeju,ali nema dzabe vise nigde svinja.Rusi koliko sam ja cuo kupuju enormne kolicine svinjetine,posto je navodno kod njih bio neki pomor zbog nekog africkog virusa
 
Nazad
Vrh