Cena tovljenika na tržištu

Juce oterao od 129kg/135 din.Kaze veliko pa spustio 5 din.Inace do 100kg/150 din,do 120/140 din.
 
bilo danas na TV(FOX- domacin) da klanica iz sidske opstine(najverovatnije agropapuk iz kukujevaca) iskljucivo uvozi svinje a domace nece da kupuje,to je rekao neki iz kuzmina
 
@PKB To su bili kupljeni prasici tako da ko zna sta je sa cim ukrsteno. Moje krmace su Landras i pripustam nerasta koji je Jorksir, ali ti tovljenici jos uvek nisu stigli za klanje, ali cu ti ih slikati i okaciti da ih vidis. A meni se ubedljivo najvise svidjaju mesavine Duroka i Pijetrena, budu manji od ostalih a uvek su tezi na vagi.

@pocerina Ide cena naglo dole i guraju je na 110 tako da je uvek bolje malo lakse utovariti nego da pojedu hranu a izgube na vrednosti. A i razlog vise je sto uvek dobijam vecu cenu jer su mi svinji oko 100kg i veoma mali procenat masti. Jbg svako ima neku svoju racunicu a ja sam je nasao u kracem tovu i vecoj ceni zbog kvaliteta.

Sutra je utovar za nekog mesara, tovari ko hoce i prima sve, do 130kg cena je 130 dinara, od 130-150kg cena je 110 a krmace su 100 dinara.

---------- Poruka napisana u 14:28 ---------- Prethodna poruka je at 14:24 ----------

Nego, zna li neko gde kod nas ima da se kupi elektricni gonic stoke? http://www.google.rs/imgres?q=gonic...5&start=0&ndsp=21&ved=0CEMQrQMwAQ&tx=61&ty=15
 
Jel neko skoro tovario u Somboru i okolini? Koja je trenutno cena? Zvao sam par ljudi i svi ce doc videt svinje, a cenu ne znaju...... prave se grbavi. Ne mirese mi na dobro! :udri:
 
juce sam u Somboru sreo dva kamiona puna svinja! nisam video koja klanica a i ne znam ko je tovario....
 
Sutra tovari Nedeljkovic 145din pare sedam dana za kes 140 din. Poslednjih sedam dana je neko otimanje svinja svi tovare moze i od 135kg a moze i od 80kg Djurdjevic placa 150din pare dvadeseti dan, mislim da im ovaj kurs evra za uvoz ne odgovara jer moraju da ga skupo plate
 
Nazad
Vrh