Cena tovljenika na tržištu

Mislim da je to odlaganje utovara pokusaj da se vestacki obori cena, da ispadne kao da nema potraznje za svinjskim mesom... I izgleda da ce da im uspe...
 
Imam informaciju iz prve ruke da je klanica Djurdjevic prose nedelje uvezla odredjeni broj svinja iz Hrvatske koje je placala 165 dinara za kilogram ,prva klasa... A da je sadasnja cena negde oko 150 din kod njih..
 
Danas je bio utovar, cena 130 dinara. Koliko sam video dosla su dva cigana sa kamionom, doveo ih nakupac iz Lalića da se i oni malo ovajde.
 
U sredu je bio utovar u Somboru. Jedan nakupac kupovo za drugog i placo 135. Sramota sta rade.
 
Danas tovario Mosa iz Jarka ( u stvari nosi Nedeljkovicu u Sasince , on plati u kesu a ceka 20-tak dana pare od nedeljkovica ili vise sve zavisi kakav je dogovor )
Na jednom mestu je platio 135 din a na drugom 140 din /kg
Znaci Nedeljkovic verovatno placa 145 din na odlozeno ( ne znam tacno nas koliko dana ), jednog je ,,zavrno" 10 din/kg a drugog 5 Din , :sta:
 
@galic
Ne bih znao, jer ja retko kad prodajem prasad, uglavnom tovim. Ako mislis na Daru i ekipu nije, ovo su drugi lesinari. Ako te bas interesuje poslacu ti na pp ko je.
 
Pa i kod nas trenutno 135-140 max. svugde se vrti tu i tamo na manje neki klanicar plati 145 ali se cekaju pare min 7 dana,a nakupci niko preko 135
 
Nemojte da panicite zbog cene po pravilu je FEBRUAR katastrofa svake godine zbog slabijeg prometa ali zato ce od polovine marta biti bolja cena sigurno, bar je tako bilo ranijih godina u mom kraju.
 
Danas mi dolazio komsija da mu odvezem svinje na utovarno mesto,kaze pre sedam dana niko ih nije hteo zvao sve redom juce ga zvali i nide od 135 do 140din nje hteo,danas dosli kuci i dali 145din ima 26komdobre su svinje i rece da su ga danas zvali jos dvioca i nude od 140 do 145din
 
Nazad
Vrh