Cena tovljenika na tržištu

@crni, mozda je kod tebe 80 dinara, ako ih ranis sa pomijama (ako znas sta je to...) ili bundevama.... Ja prase u Vojvodini platim 250 dinara po kg, to mi je 4000 u startu. Hranim ih sa 25% sojine sacme, kukuruz, stocno brasno, jecam i Milkivit premiks. Krecem od 10-ke, premiksa, pa idem 4-rka, 3-jka, pa 2.5%....Uglavnom hrane po sadasnjim cenama (kukuruz 18, soja 40), mi pojede za 10-12.000 dinara u zavisnosti kako cena osciluje... I dodaj da sam ga platio 4000, znaci tu na 150,160 sam na nuli. Zato ih vise i necu hraniti. Neka ih rani ko mora, ja ne moram....
ti ili neznas matematiku ,,ili se pravis blesav ,, razmisli sta kucas i sta pises .. kg ne prelazi 80 din ,, nemoj da pavis nego ajde idi kupi da ne filozofiras,, kg koncentrata je 27 din x2.8= 75 din prase od 30 kg x 150 =4500 i toskovi znaci ne moze da predje oko 90 din i sta je tu nejasno ,do 150 din ima jos dosta ,, ti bi da tovljenici imaju cenu 200 din ,, .. batali ti svinje i predji na puzeve , ha ha pozdrav
 
Hahahahaa, daleko sam ja od puzeva... A to da ne znam matematiku si verovatno u pravu, s obzirom na to da sam profesor po zanimanju i to racunarstva i informatike... Ali to je sad manje bitno...Misli ti sta ces da batalis, ja znam sta cu...:)))

A za ovo si u pravu, evo ja sam pogresio...Zato ih vise ne hranim, radim svoj posao i sedim na suncu i pijem espresso... Neka smrdi ko mora...
 
Ajde grujo napravi mi koncentrat po 27 din. ja cu da otkupim svu kolicinu(kod nas je samo kukuruz 22 din).
 
Ajde grujo napravi mi koncentrat po 27 din. ja cu da otkupim svu kolicinu(kod nas je samo kukuruz 22 din).[/QUOTE
zanimljivi ste mi strasno .. pa tako nam i jeste ... 50kg kukuruza x 22 din =1.100 din 10 kg soje x 50 din =500 din, sunc casma 8 kg x 22 din =176 din , premiks 2.5 kg x 140 din = 350 din 10 kg jecam x 23 din = 230 din . stocno brasno 20 kg x 19 din = 380 din i sve ukupno 2736 din podeli sa 100 = 27.36 din i skojim se ti problebom boris ,, visa matematika ,, ili treba da budes profesor kao goxgi e a bas ste mi zanimnljivi .. a nisi sakat u ruke , pa pravi sam ,, ne bi ti napravio ni jedno kilo ,, kad vec podjebavas , a pamet ste posisali

---------- Poruka napisana u 21:11 ---------- Prethodna poruka je at 21:07 ----------

goxgi;483333]Hahahahaa, daleko sam ja od puzeva... A to da ne znam matematiku si verovatno u pravu, s obzirom na to da sam profesor po zanimanju i to racunarstva i informatike... Ali to je sad manje bitno...Misli ti sta ces da batalis, ja znam sta cu...:)))
drzi se ti penkale , ali ti matematika bas i ne ide , a mozes da budes i pop sto se mene tice ...
 
Ej bre grujo sto si ti neki prek covek , sto se odmah ljutis niko tebe ne podjebava niti imam nameru jer postujem svakog ko se bavi ovim nasim poslom.A sto se racuna tice i sam si prevazisao svoju cifru od 27 din. i nisi uzeo u obzir da premix do 85kg ide 3% a tek posle 2.5%.Gde su troskovi struje da se to sve samelje i izmesa,to sve izgleda sitno na 100-200 kila ,ali kad se preracuna u 5-6 vagona hrane koliko ja potrosim to je ozbiljna cifra.I naravno da sve pravim sam i to odavno imam mesaonu vise od 15 godina.Pozdrav i bez ljutis...
 
Sad kad znamo cenu hrane,28 x 300 i plus prase 20 x 250 dobijemo tovljenika 100x150,ili u dinarima ulozis 13500 hiljada,molis boga da se ne razboli platis vakcinaciju ,overu transporta,ne daj boze uginuca,struja i za rad cisto naplatis 15 000,a od toga je mozda 1000 tvoje.Ako uzmemo u obzir da ce kukuruz otici sigurno na 25,ni tih hiljadu neces dobiti.Jedina je dobit ako je prase dobrog potencijala,pa pojede manje hrane a ima bolji prirast,inace ako je mravojed kakve donose kod nas iz okoline Pozarevca,kad ih prodas ostanes i bez hrane i para.Sad me nemoj molim te uciti poslu kojim se bavim 'iljadu godina,ko sto ni ja tebe ne ubedjujem da se tebi isplati da prodajes prasice po 120 dinara zato sto oni toliko pojedu,a sta jede krmaca cemo da preskocimo.
Ne znam nikog ko se bavi iskljucivo tovom stoke ne bitno u kom broju i koje vrste da u sustini nije slepac,samo mu kroz ruke prolaze tudje pare,ovi koji su "uspesni" zaradjuju na drugoj strani,a tov velikog broja grla stoke im sluzi cisto kurcenja radi,doduse oni kazu kao stednja,posto pare od posla ulazu u svinje,pa kad prodaju odjednom dobijaju sav novac
 
@XSale svaka ti na mestu... A ti grujo nemoj da vredjas druge pa ni mene... Procitaj sta je XSale napisao i bice ti malo jasnije o cemu sam ti ja pricao...Samo sto je Sale zaboravio da doda, veterinara, brojeve, pasose prilikom predaje....

Postavicu ti jedno pitanje - ako je to tako isplativ posao, prema tvojoj racunici, zasto onda u mom selu, u mojoj ulici od 50 kuca, svinje hrane jos 1 ili ni jedna, a hranilo je 40 kuca??? Zato sto ih proizvodnja istih kosta 80 dinara po kilogramu kako si ti rekao...

Uglavnom, ja se drzim penkale, hvala bogu imam i malo vise hektara, i jos cekam da mi vrate od druga nam Joze, pa da hranim svinje vise necu...

Tebi zelim svu srecu, i sve najbolje... I sa ovim zavrsavam, nemam nameru da se prepucavam ovde...
 
Citat:Sad kad znamo cenu hrane,28 x 300 i plus prase 20 x 250 dobijemo tovljenika 100x150,ili u dinarima ulozis 13500 hiljada
Ispravka:O
d 300 kg kvalitetne hrane trebalo bi da dobiješ 110 kg +20 kg prase ti je 130 kg žive vage ,ako pomnožiš sa max cenom od 150din =19500
 
Ne znam sta ima da se ispravlja,napisao sam da je jedina dobit ako je prase kvalitetno,ali ako idemo u detalje,Grujino kvalitetno prase od 30 + kg po 200 ksta 6000,a na pijaci koliko takvih ima,pa i da je ta cena?Moj komsija kupuje po pozarevcu prasice i prodaje ih ovuda djuture prase od 12 kg po 3500,a ono nikad ne moze da stigne do 100 kg,moze pojesti tonu hrane.Ali to su sve problemi na koje nailaze kafanski biznismeni koji sednu uvece i izracunaju koliko ce zaraditi pre nego sto pocnu da rade,a u zivotu nisu radili takve stvari.Naravno prvo izracunaju koliko im treba da zarade pa od toga krecu.Kad im uvale losu robu,ali jeftinije da bi uzeli sto vise,pa onda nestane kukuruza u julu i avgustu,a on tad 30 dinara ko hoce da da bez para,ako se uzmu pare od zelenasa da se prespoji do prodaje kosta i vise.Bolesti,prirast,sve to hoce malo da zeza i na kraju ostanu dugovi i osoka kad se prodaju svinje.

Ja tovim 4 meseca svinje,a pripremam se za tov 6 meseci,sve kupujem i hranu i prasice ,tako da znam tacno koliko para ostane,ali kad kazem svi kazu da lazem.Onaj ko u tov ulazi sad ima velike troskove i ko kupuje svaki dan hranu.ja imam sve spremljeno sacma kupljena po 40 dinara,kukuruz po 15,premiks uzimam u Bosni,ali je jeftiniji bar 30 % nego ovde.Sad samo kupim prasice i ako je dobra roba,ostane mi skoro duplo od ulozenog,tacnije mozda mi je 60% ulog od ukupne cifre kad naplatim svinje.
Kad kod nas ljudi shvate da je bolje zatvoriti 30 komada kvalitetnih i kupovati najskuplji premiks,koji se na kraju pokaze kao najjeftiniji,nego 300 losih i hraniti kako bilo i cime bilo,necemo raspravljati isplati li se tov.

Ja svinje prodajem kad je komad izadje 200 eura,ne bitno koja je cena po kg i tovim iskljucivo leti.
 
Jel znas ti rodjace koliko kosta objekat za drzanje tovljenika,plus prateca oprema,plus koliko kosta hrana za 100 tovljenika.Prasici su velika stavka ,ali tek mozda trecina ukupnog uloga za turu svinja,a prema ukupnom ulogu kad se krene ozbiljno u posao ta cifra je nista.Druga stvar, tov svinja i drzanje priplodnih krmaca su dva razlicita posla. "Zatvaranje prozvodnje" sto stalno trube na TV,tj sastavljanje tih poslova je veoma los posao i moze da dovede da to zatvaranje dobije bukvalan smisao,a ja ti necu pisati zasto,nesto ces morati i sam da otkrijes.
 
Imam 50 malih i prodajem ih do 30 kg( u 75 danu ) forsirana ishrana ko mali trupci ha ha ,, nema se uslova da bi izdrzao jos 4 meseca.. ma nema sanse evo sada je nesto pala cena na 130 din .. ostavljam samo za moje potrebe
 
@xsale mnogi imaju objekte, pa im zvrlje prazni, a po nekim komentarima covek bi stekao utisak kako je tov svinja veoma isplativ, pa me malo zacudilo to, a krmaca, prasica i tovljenika sve manje. Ja sam batalio i jedno i drugo, ostavio sam jednu krmacu za svoje potrebe, jer dugorocno gledano i jedno i drugo je na granici rentabilnosti (i prasici i tovljenici i zatvoren ciklus).
 
Svako ima svoju racunicu,samo od tova se tesko ili nikako ne moze ziveti.Ja imam veliki vocnjak,radim jos kojesta i tov mi dodje dodatni posao i radim samo leti.Za 4 meseca koliko radim oko tova zaradim prosecnu platu za celu godinu,to je nekih 20 000 mesecno.Drzim oko 50- 60 komada u turi.
 
aj malo i ja da se ukljucim u pricu oko isplativosti tova svinja.Godisnje utovim oko 400 komada i imam svojih 16 krmaca.Nije mi jasno zasto svi racunate prasad po 250din/kg? do pre nove godine su se mogli kupiti za 150din/kg. Za ovih 8 godina koliko radim nisam nikada kupio prase vece od 15kg sto vec u startu pojeftinjuje cenu tova.Zasto niko ne racuna djubre od svinja? ja vec par godina nisam bacao vestacko djubrivo na njive a znamo svi kolika je cena toga sada.Ako cemo realno...trenutno ni u jednom poslu nema extra zarade.Mislim da je veoma bitno drzati stalno svinje (imati svakih mesec-dva turu za prodaju) nekada ce cena biti losija nekada bolja.I potrebno je od 3-5 godina da se vidi neka prava racunica a ne jedna tura svinja.Nisam imao namere nikoga da vredjam...svako ima pravo na svoje misljenje.ja sam samo rekao svoje.
 
Što se tiče stajskog đubriva ja sam ove godine pođubrio oko 3H, znači uštedeo sam oko 2t veštačkog puta 4-50000 pa vidite da to nije mala ušteda a držim 10-12 krmača, naravno da bi držao u tov ali mi prostor to ne dozvoljava, tako da moram da prodam prasad težine od25-30kg
 
Nazad
Vrh