Cena tovljenika na tržištu

Jel moze neko da mi ostavi broj ili da me uputi na nekoga ko otkupljuje svinje . Imam 10 komada tezine oko 100-110 kg. Ako neko zna moze mi poslati i PP. Hvala :)
 
Nedeljkovic nlaca 140din, cujem od drugara da su svi nesto odlazili utovare i skinuli od 5 do 10 din neko i vise ja mome tovarim sutra pirot 148din pare treci dan na racun i neke prasce ako se tako mogu nazvati 25kg 210din za klanje
 
Jutros je kod nas bio utovar, ja sam na kraju otisao kuci placuci od smeha. :osmeh: Opsta sramota. Cena 130 dinara, ali ko se iscenka za nju. Kupac Agrovarna iz Pivnica (neki nakupac) i nosi za Matijevica. Bilo je dosta svinja koji su presli 130kg za par kila i on je odmah na vagi nudio cenu od 100 dinara jer su to kako on kaze krmace i uz malo cenkanja neki su dobijali 115 neki 120 dinara i jos nije mogao ni sve da potovari jer je dosao malim kamionom. A da smejurija bude veca ja sam dosao poslednji sa 2 komada (ostatak ture je otisao u Backu), jer su kaparisali ta dva svinceta i dali mi skoro sve pare unapred ::novac:: i vratio sam ih kuci u svinjac. Sto bi znacilo dobio sam pare a i svinji mi ostali. :haha:

@MAD MAX Ako hoces mogu da vidim sa ovim nakupcem da li hoce da uzme i tvoje svinje, ali bi ih morao doneti u Tovariševo.
 
Ja sam iz Novog Sada, i cuo sam danas da su kod nas 135 dinara. Sramota. Racunao sam i sa premiksom sa kojim ja hranim na 150 sam na nuli. Tako da cu ovo da prodam, uzmem subvencije po kg, a svinje i krave neka Tadic i Petrovic rane...
 
Ja sam iz Novog Sada, i cuo sam danas da su kod nas 135 dinara. Sramota. Racunao sam i sa premiksom sa kojim ja hranim na 150 sam na nuli. Tako da cu ovo da prodam, uzmem subvencije po kg, a svinje i krave neka Tadic i Petrovic rane...
Racunao sam i sa premiksom sa kojim ja hranim na 150 sam na nuli.
.. nisi dobro racunao ... digitron los ,, nema sense da te kosta toliko ,, izracunaj ponovo ,,
 
Izgleda da samo mene jedan kilogram prirasta kosta 70 dinara a hranim sa hranom od 15-16% proteina... Mora da je i moj digitron los. :)
Najjeftinije se svinje uhrane ako se hrane sa pomijama i to pogotovo onim iz studentskih domova, bolnica, starackih domova... Litra/kg toga kosta oko 10 dinara.
 
Pa i ako nije kupio prase ono kosta da se proizvede, nije ni to dzabe, cak naprotiv.... Nego jel tovario neko u Somboru ili okolini ovih dana? Kakva je cena? :svinja:
 
@crni, mozda je kod tebe 80 dinara, ako ih ranis sa pomijama (ako znas sta je to...) ili bundevama.... Ja prase u Vojvodini platim 250 dinara po kg, to mi je 4000 u startu. Hranim ih sa 25% sojine sacme, kukuruz, stocno brasno, jecam i Milkivit premiks. Krecem od 10-ke, premiksa, pa idem 4-rka, 3-jka, pa 2.5%....Uglavnom hrane po sadasnjim cenama (kukuruz 18, soja 40), mi pojede za 10-12.000 dinara u zavisnosti kako cena osciluje... I dodaj da sam ga platio 4000, znaci tu na 150,160 sam na nuli. Zato ih vise i necu hraniti. Neka ih rani ko mora, ja ne moram....
 
Nazad
Vrh