Cena tovljenika na tržištu

Mi smo jedan period prodavali i po 90 din, pa ako pogledamo trenutne cene
zive vage i nije tako lose, samo da ostane.
Mada oni tacno znaju u kom pravcu da usmere igru i proizvodjacima izvuku robu po povoljnijoj ceni.
Zato se ide na ova variranja tj, kupljenje i ovih u klasi, van klase,,,, daj sta das,
sto da plate skuplje, kada mogu jeftinije kupiti.
A kada se ocisti trziste onda jure po kucama ko ima da proda.
 
u danasnjem vremenu smelo si dao tovljenike a isplata za 10 dana.danasnji kupci,klanicari i ostali ne zna se ko vise obecava.
 
To oko velike ponude je cista laz.
Hoce samo da skinu cenu i pokupe i ovo malo sto ima tovljenika.
Sve se manje tove svinje. Stocna hrana je skupa i sve se manje isplati tov.

150 din - lova odmah
160 din - na cekanje
 
To je stvarno nepisano pravilo.Ne znam cemu je to razlog,a jeftiniji su i prasici i tovljenici.Jel to mozda neki drze po ritovima, na ispustima.Ne znam sta je razlog.Nejde ni nama u prilog,nakupci uvek obaraju cenu,na konto okoline Sombora.
 
To je zato sto su kod vas na severu nakupci bolje organizovani od samih seljaka.
Umesto da funkcionisu zadruge kako bi proizvodjaci bolje plasirali svoju robu mi imamo nakupce koji u dogovoru ili po nagovoru
klanicara za koje rade vestacki skidaju cenu i po 20%, to je ustvari njihova zarada.
U sremu kod mene a i u macvi je za nijansu bolja situacija sto se toga tice...mada na razliku u otkupnoj ceni od 10-20 dinara mozda utice
i blizina Beograda koji je ipak najvece trziste
 
Cena i dalje 145 do 150din karneksovi kamioni su za dva dana odviklai iz sela 500kom 145din (ako nelazu za jednog znam siguro 250kom a njegov burazer 100 kom i imao dva ili tri nepociscena i nisu uzeli ) oni dolaze jednom do dvaput godisnje a djurdjevic, nedeljkovic a,gro papuk, trlic i drugi svaki dan su selu ali retko ko napuni kamion 50-60 kom svinja 5-6 bikova i tijeto
 
Ja sam cuo da su jutros Trlici placali 150 dinara u Badovincima,a treba da bude utovar i u Dublju po toj ceni.
 
Hah, kad bih ja sam uspeo da nagovorim nekoliko seljaka da se udruže, de bi mi bio kraj! Već neko vreme imam ideju za tako nešto, ne samo vezano za otkup, već i nabavku repromaterijala i ostalih potrebština. Udruživanje je stvarno dobar način da se bude konkurentan na tržištu. Samo, aj ti ubedi tutumrake u tako nešto.
 
I kod nas u Sivcu je isto nema sloge nema udruzivanja pa zato nas tako i deru.Dolaze kojekakvi nakupci ucenjuju .Sta ce narod kad mora da proda
 
Ma deru i nas ovde samo sto to moji Macvani nece da priznaju , svi navode cene koje su trenutno najvise na terenu , a niko ne pise koliko placa Davidovic u Bogaticu , Sestic u Badovincima , Bataja u Banovom Polju itd.
 
Nazad
Vrh