Cena suncokreta rod 2021

Mom suncokretu treba jos 15-ak dana Sunca da bih ga skidao.
 
Nemoj da se kladiš,sigurno gubiš.
Znam da elan izbiste nikad nije imao kvalitetnu repu dok sam radio kao sezonac u secerani, dok je repa iz crepaje no1. A znam i koliko rodi svega atar od srbobrana prema backom dobrom polju ( kad je ovde u banatu bilo 2 t psenice tamo uvek preko 3 t izbaci i vise). A i cena zemlje u crepaji je mnooogo visoka, mozda i duplo skuplja od izbista. Ovo su neki podaci koje ja znam...
 
Izbiste i Zagajica ima zemlju medju najrodnijim u evropi,to se generacijama prica.
A sto se tice prinosa suncokreta u Uljmi,2t/kj je za njih nista. Oni nemaju neki prinos psenice,zato je najmanje i seju,zato suncokret i kukuruz razvaljuju.
 
Kod nas u Sremu najkvalitetniju zemlju imaju Golubinčani humus se kreće oko 4% , to mi je pričala laborantkinja u Mitrovici kad sam nosio jedne godine zemlju na analizu , kod mene u Pazovi najviše što je bilo 3.2% . Koliko se kreće humus u Crepaji i Srbobranu ? Što se tiče mog suncokreta neće još nedelju dana minimum.
 
Ejj svasta moze da se procita ovde.,
U Crepaji je humus pao drasticno.
Zasto je opao humus? Zato sto se seje 20 god masovno repa-kukuruz-repa-kukuruz... kako i ne bi, uradi tako nesto u idvorskom ataru ne bi uspeo ni dva kruga da okrenes i batalio bi zemlju u parlog. A inace Slobo znam i koliko vam rodi kukuruz u losoj i dobroj godini, zato je kod vas bilo i 10.000-12.000 e/kj, dok kod nas je 6 i 7 hiljada max po kj... ps( dodji da radis idvorske slatine pa da vidis sta je deficit dobre zemlje).
 
Kod nas u Sremu najkvalitetniju zemlju imaju Golubinčani humus se kreće oko 4% , to mi je pričala laborantkinja u Mitrovici kad sam nosio jedne godine zemlju na analizu , kod mene u Pazovi najviše što je bilo 3.2% . Koliko se kreće humus u Crepaji i Srbobranu ? Što se tiče mog suncokreta neće još nedelju dana minimum.
Srbobranski atar je jako velik i ima šarenila što se tiče rasporeda humusa i kvaliteta zemlje, što se tiče obrade tu je manje -više ista.Turija na primer može se reći da što se tiče humusa se kreće od 4% pa do 4,5-4,6% bar 80% atara a neka donja granica je 3,5%.Nije sve u količini humusa za dobar rod ali no.
 
Radpored padavina je i bitniji za dobar rod.
Svakako da je bolje na dobrom černozemu, nego na pesku, ali dobar raspored padavina daje vrhunski rod. Bez njega ništa.
Na otkupnom mestu gde saradjujem akontacija je 55 dinara.
Žetva malo krenula kod drugara pa stala zbog kiše.
 
Nazad
Vrh