Cena suncokreta rod 2021

Nema veze sa cenom suncokreta, ali eto Matijevic kupio uljaru Banat u Novoj Crnji.
 
Kod nas od 700 do 1200 kg po kj. To su uglavnom losiji suncokreti sto nam daje za pravo da ocekujemo solidne prinose na ovima koji za sada izgledaju zadovoljavajuce.
 
Nesto se cudno desava cim su se setili mene malog (2ha suncokreta) da zovu da mi nude uslove za suncokret i mogucu vrstu svakog dogovra.
 
Uslovi prijema,odbici,boifikacija na vlagu,akontna cena od 53 dianra... ako zelim mozemo i za konacnu cenu odmah da se dogovorimo...
 
Verovatno nista,nego me je specijalno zvao da se osecam bitnije. Jer je kod nas u okruzenju opasno porasla konkurencija,pa je sada valjda svako zrno bitno.
 
Neka borba za otkupom postoji izmedju otkupljivaca, cim skace cena a retko ko je i poceo skidanje.
Valjda ce to biti dobro za nas.
Upravo tako...ako se secas mog posta pre jedno mesec i kusur dana...prinosi ispod ocekivanog,traznja velika domacih preradjivaca a i izvoznika...cena koju sam napisao ja ,,brzo" docekao!!!
 
U nedeljnom izveštaju Produktne berze navodi se da je ponderisana prošlonedeljna cena suncokreta iznosila 55,48 dinara po kilogramu bez PDV-a.
 
Nazad
Vrh