Cena suncokreta rod 2021

Cujemo da su se veliki gospodari dogovorili na 520e/t.
 
А терај га у мајчину - наштампали паре по читавом свету, пичи инфлација "вордлвајд", па ко зна да ли та тенденција може да се пренесе и на овај конкретни, опипљиви производ кога ми производимо. Да ли та роба, за којом постоји стабилна тражња, заиста треба држави/економији, да је наме плати иоле адекватно.

Ако имаш то да су цене у протеклих пар година код нас ишле од 30 до 36 динара у сезони вршидбе, овакво нагло и велико повећање тешко да не изазове подозрење код нас произвођача. Док читам информације које се објављују о ценама које расту, не могу, а да не помислим "Шта су сад смислили, мамицу им....".
 
Док читам информације које се објављују о ценама које расту, не могу, а да не помислим "Шта су сад смислили, мамицу им....".
Smislili su da podignu veštak 100% mada mislim da će se tu zajebati kao i pre neku godinu kad su podigli pa niko nije kupovao već minimum. Posle na proleće cena veštaka prepolovljena.Sve je otišlo duplo a niko od nas ne pita zašto.Isto i sa hemijom.
 
Jurors mi javila vlasnica POLJOMELA iz Melenaca sa kojom radim da će i ona plaćati akontaciju 55 din/kg za sucokret. Inače ja sam joj prekjuče rekao da sam ovde pročitao da je akontacija u Karadjordjevu i Dolovu tolika. Do danas je bila 50 din. Ja sam u ovoj temi pre nekih 15-estak dana tvrdio da ako otkupljivači i ove godine ne plate suncokret pošteno, mogu dogodine da puše q...
 
Nazad
Vrh