Cena Suncokreta rod 2020

Ma to je gad kakav nema,j...o sam mu mamu,samo zagadi zemlju,nema vise leba na njemu,pocevsi od kada nasi doradjuju seme do cene...
 
Ne vidim zasto ga odbaciti. Da su cene ove godine psenice, kukuruza i soje ostale kao lane isti andrak bilo bi.
Sta nama vredi ovde sto je cena soje 50 din (a mnogi je prodali na 42) kad je neki prosek bio od 1100-1300 kg/kj.
Da imam istu zaradu na soji po kj kao i prosle godine trebace mi cena od 61 din😁
sto sigurno nece se ostvariti.
Cak i prosle godine na prosecnom prinosu suncokreta od 2300 kg/kj a i ceni od 30 din. vecu sam zaradu imao nego ove na ceni od 35 i prosecnom prinosu od 1700 kg/kj.
Najvecu krivicu kod nas ove godine snose nepovoljne vremenske prilike.
 
Prečesto se kod većine vraća na iste parcele i jednostavno neće da rodi 20+meteri šta god mu radio, a i dok se površine ne smanje ništa od cene
 
Mene je 37 izasao, preko zadruge 36 plus 1 din. doplata. Viktorija nam je otkljupljivac , ne mozemo direktno sa njima da radimo.
 
Radio direktno sa otkupljivačem. Bez posrednika. Roba sa njive pravo u silos.
Pa svi mi radimo direktno sa otkupljivačima. Posao je raditi direktno sa preradjivačima a oni ne rade sa poljoprivrednim gazdinstvima... Ja sam na suncokret već i zaboravio, kao što sam već pisao-serem im se u tu njihovu akontacionu cenu. Dogovarajte se ljudi direktno za cenu, bez akontacije,ako smete i možete, pa kako ispadne.Još jedna sugestija:ako već pišete cene navedite da li je bez pdv ili sa njim.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Suncokretova SACMA 28.5 din plus pdv (20 %) ili ti 34.2 dinara sa pdv!!! Neko je pricao o skoku cene ulja u prodavnicama. Sta dalje reci ...
 
Nazad
Vrh