Cena Suncokreta rod 2020

Ajde sto uljarice ne misle na proizvdjace pa daju malu cenu, ali sto i ovi nasi otkupljivaci zakidaju , od 35 do 38 dinara, kako se kome svidi, pa ne mislie na sebe sta ce sledece godine da otkupe sa masnom provizijom, ako me ove godine zakineš pa sledece godine neces dobiti sigurno, ide kod drugog ko plati bolje. Bitnije mu je da me ove godine zakine za 2 dinara nego sto ce sledece godine da zaradi manje 7-8 ili koliko vec dinara
 
Boli ih bas,svesno to rade svake godine neko drugi bude bolji i u krug. Kao i terminske prodaje u zadnje 3 godine samo je 2018te bila najbolja u mom kraju,lane isto kao i u zetvi,ove godine daleko manja cena.
 
Terminska je vec drugo, dogovoris cenu unapred, ali za suncokret kad ih pre zetve koja ce biti cena, “pa kao i kod drugih” pa posle kad treba doplata ide, “pa jbg i meni su toliko platili”
 
Znase ko uzima kajmak, okupljivaci ako ih tako mozemo nazvati samo proslede robu po ranije dogovorenim cenama.
 
Puno zavisi i od kolicine koju neki organizator ima. Na primer moj organizator verujem da ima 100 vagona, mozda i vise svog suncokreta, plus kolicina koju ima od koperanata koja sigurno nije zanemarljiva. Ta kolicina je priblizno ista svake godine tako da i uljare znaju sa kim saradjuju.
 
Užas... Da se obesiš. Pratim vase objave cena. Na 37 din tvrdim da su vam uzeli najmanje 2,5 din po kg pa i do 3 din.
 
Nazad
Vrh