Cena suncokreta rod 2015

Protesti njih mnogo ne pogadjaju vise bi ih bolelo da ne dobiju suncokret.
 
Mi nikome ne plaćamo ni blizu a ne preko tone žita i malo zemlje imamo u zakup. A ima par pametnih koji plate a posle kukaju da dok sve plate ne ostane im ništa.
 
Nisam ja mislio direktno na tebe vec u globalu na poljoprivrednike iz Neuzine.Znas ti dobro na sta mislim i sta pisem.Da ne idemo vise u OFF.
 
Nije uopšte problem arenda, ja placam od 4-11metara, zavisno od tipa zemlje. Sa zitom ja nemam problema u matematici, al sa suncokretom već godinama je*ena matematika.
 
Kad sam vam skrenuo paznju da obuzdajte malo strasti sa prinosima,pomislili ste matora budala lupa,e pa sada gde smo.Sa prinosima 2/2,5 tone po kj puta 42 dinara pa i nije losa para ruku na srce jeste ima tu i dosta izdataka ali i ostane.A ako nema te toliki prinos i niste kao i JA neki proizvodjac vec hobista.
 
vec tri godine sam ucestvovao na protestima i tu sam video da nas ima svakakvih,mnogi se boje sami sebe,a kamoli da blokiraju puteve,hteli bi da dobiju dobru cenu,a drugi da ginu umesto njih. ne znam ljudi moji sta preduzeti i da li mozemo nesto da preduzmemo,ali ovako ako ostane naderali smo.
 
Imam konkretan predlog! Svako od nas neka u poseban fond upllati 20 kg suncokrta po lancu i 50 kg kukuruza po lancu i odatle platiti celave momke u dzpovima da gepeluju ove iz viktorije ako oni mogu da plate mozemo i mi. I ne smo ove iz viktoroje nego sve koji nam godinama zagorcavaju zivot!
 
Drzava je omogucila velikim sistemima poput Viktorije i Dijamanta koji su privatno vlasnistvo i na koji ona nema uticaj,da rade sta hoce.Svoje proizvode prodaju po cenama koji oni pozele i na kojima lepo zaradjuju.Takodje isto rade i sa nusproizvodima!Ostvaruju extra profit na raspodeli repromaterijala, gde dobijaju extra marze ali ih ne prosledjuju krajnjem kupcu i sve to rade bez kontrole i saglasnosti ljudi koji to kupuju!U tim transakcijama seme,hemija,djubrivo...cena full da se razduzis od suncokreta i soje,cena u otkupu sto niza kako bi se pokupila sto veca kolicina sirovine za sitne novce ostvaruju EXTRA profit i ojacavaju svoju monopolsku poziciju na trzistu!To su ogromne pare,i otud njima novac i za skupe limuzine,licne dohotke,skupa putovanja,kupovina novih propalih firmi,hoteli,restorani,kockarnice,zemljiste,itd...Zato i ne cudi ovaj clanak koji slucajno procitah veceras: Prema poslednjoj listi Svetskog ekonomskog foruma, među 142 analizirane zemlje Srbija zauzima neslavno šesto mesto po uticaju monopola i kartela na tržište.Gori od nas su samo Angola, Jemen, Venecuela, Haiti i Jermenija.
Kako procenjuju ekonomisti, monopol je najviše prisutan u energetici, komunalnom sektoru i poštanskim uslugama. Postoje i kartelska udruživanja banaka i delova prehrambene industrije (šećer, ulje, mlečna industrija).Mislim da je svima jasno,samo ne znam da li je jasno onome kome treba da bude...
 
E po ovoj izjavi se vidi kakvi smo. Znači umesto da spustimo cenu arende da i nama ostane nešto , mi ćemo radije da platimo arendu a decu da hranimo crnom zemljom. Svaka čast.
Pa sto je ne spustis???
Ja sa mojim arendasima vodim ljutu bitku da ostanemo na 200e/kj. al dzabe kad smo blizu Padine i mestani tog sela placaju 250-300! Sigurno ce mene neko da voli i da ni daje na 200e.

- - - - - - - - - -

Kad Patrola procita ovo ima da se slogira, u zivotu nije ima vise suncokreta i nadao se 50din.
Mnogi ce definitivno odustati od suncokreta, isto tako mnogi ce misliti da su svi odustali i da ce sad biti zarada samo za njih :haha:
 
Pu m... j.... l.... sad procita ovo kad se nisam sljogirao. Jeb... Mat... Lopo.... Sve sljam do sljama. Govnjivu motku i udri.... A ovim muslimanima sto kao beze 170 e po glavi jednokratne pomoci od cijih para pa od nasih maj... jeb.... lopo....
 
vec tri godine sam ucestvovao na protestima i tu sam video da nas ima svakakvih,mnogi se boje sami sebe,a kamoli da blokiraju puteve,hteli bi da dobiju dobru cenu,a drugi da ginu umesto njih. ne znam ljudi moji sta preduzeti i da li mozemo nesto da preduzmemo,ali ovako ako ostane naderali smo.
I ja sam bio na protestima.A sta sam preduzeo,pa za pocetak ni gram suncokreta nisam posejao.Zito sto sam posejao i kukuruz ide iskjljucivo kooperantu koji radi sa Agromarketom.Tako da sto se tice moje saradnje sa viktorijom to ide ovako ne kupujem od njih ni njihovo djubre,ni hemiju,ni seme,ne sejem suncokret za njih niti dajem ni zito ni kukuruz...Dosta je bilo jedne godine sto me zavrnuli za 250e obecanih po toni pa ispalo 230!

- - - - - - - - - -

Drzava je omogucila velikim sistemima poput Viktorije i Dijamanta koji su privatno vlasnistvo i na koji ona nema uticaj,da rade sta hoce.Svoje proizvode prodaju po cenama koji oni pozele i na kojima lepo zaradjuju.Takodje isto rade i sa nusproizvodima!Ostvaruju extra profit na raspodeli repromaterijala, gde dobijaju extra marze ali ih ne prosledjuju krajnjem kupcu i sve to rade bez kontrole i saglasnosti ljudi koji to kupuju!U tim transakcijama seme,hemija,djubrivo...cena full da se razduzis od suncokreta i soje,cena u otkupu sto niza kako bi se pokupila sto veca kolicina sirovine za sitne novce ostvaruju EXTRA profit i ojacavaju svoju monopolsku poziciju na trzistu!To su ogromne pare,i otud njima novac i za skupe limuzine,licne dohotke,skupa putovanja,kupovina novih propalih firmi,hoteli,restorani,kockarnice,zemljiste,itd...Zato i ne cudi ovaj clanak koji slucajno procitah veceras: Prema poslednjoj listi Svetskog ekonomskog foruma, među 142 analizirane zemlje Srbija zauzima neslavno šesto mesto po uticaju monopola i kartela na tržište.Gori od nas su samo Angola, Jemen, Venecuela, Haiti i Jermenija.
Kako procenjuju ekonomisti, monopol je najviše prisutan u energetici, komunalnom sektoru i poštanskim uslugama. Postoje i kartelska udruživanja banaka i delova prehrambene industrije (šećer, ulje, mlečna industrija).Mislim da je svima jasno,samo ne znam da li je jasno onome kome treba da bude...
Savato nisi trebao ovo da postavis!Sada ce se uvrediti Viktorijanci i smanjjice monopolski uticaj u Srbiji.Mozda se cak i naljute pa rese da ne otkupljuju suncokret.:osmeh:
 
Pa sto je ne spustis???
Ja sa mojim arendasima vodim ljutu bitku da ostanemo na 200e/kj. al dzabe kad smo blizu Padine i mestani tog sela placaju 250-300! Sigurno ce mene neko da voli i da ni daje na 200e.
Gde im je racunica ako nemaju racunicu nebi ni uzimali, daj im i tu tvoju zemlju u arendu i nakrivi sesir i juri snajke po selu ....
Ova godina je krizna ima da pojeftini pi....
 
Možda će se i moji Padinci i već jednom opametiti što se tiče arenda, a i za one koji neznaju baš dobro da računaju koliko da plate arendu moj savet je da kupe kod CHineza digitron, nije skup a odlično radi :haha:

Izvinjavam se za :off_topic:
 
Savato za sve sto si napisao imas pravo osim te prve recenice. Drzava NE ZELI da ima uticaj nad njima a da ima takvu nameru lako bi to resili. Neki, maloumnici a mnogo ih je bilo, cak su pomislili da ce i Miskovica strpati u zatvor.
 
2qjwyuq.jpg
 
malomi je nejasna ova gore ponuda jer pise dana 19.08 2014 victorija je donela odluku o uslovima odkupa suncokreta roda 2015...meni licno je isplacen avans od 43din/kg doduse za malu kolicinu jer je zetvu prekinula kisa...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh