Cena suncokreta rod 2015

Pricao sam danas sa ratarom iz madjarske. Radi chovek oko 400 hektara, tako da verujem da zna šta prica. Kaže kod njih cena suncokreta oko 350 eura + PDV- 12ili 27%, zavisno od tipa gazdinstava.
 
Mozda ce Racu opet da voze u dzipovima sto je dao avansnu od 43 din.!!! :osmeh: Ponavlja se ta godina kod su drugi hteli platiti vise pa posle izasli diktatori sa njihovom cenom!!!
Valjda se vidi iz aviona kakva su djubrad ovi iz viktorije!!! Bolje ce vladi davati 10 din nego 10 vise proizvodjacima!!!
 
Dovoljna bi sloga bila kada im niko nebi prodao-predao suncokret,mislim na viktoriju,a ni toliko nismo kadri.


Bilo kome drugom i kad bi svi tako uradili,prdnula bi Viktorija.
 
Evo sta pise "Blic",zamislite oni vec digli cene i to na ulje proizvedeno od proslogodisnje sirovine.Eeee to se zove ekstraprofit...



Ulje skuplje 25 odsto zbog cene suncokreta


S. L. | 23. 08. 2015. - 07:27h | Foto: G. Srdanov - Ilustracija | Komentara: 0

Cena jestivog suncokretovog ulja u Srbiji povećana je za oko 25 odsto na 131 do 141 dinar.
242012_ulje-foto07-blic-goran-srdanov_f.jpg
Uljari o cenama ne žele javno da govore, a na pitanje zašto je ta namirnica drastično poskupela, kažu da je to bilo neizbežno.


- Sirovina je glavni razlog poskupljenja. Prošle godine bilo je više ulja na tržištu, a sada ga nema dovoljno. Zalihe su skoro potrošene, što je uslovilo poskupljenje sirovine dok ne stigne novi rod. Prošle godine tonu suncokreta smo kupovali po 250 evra, a sada po 350 evra - kaže naš sagovornik.



On navodi da je za proizvodnju litra ulja potrebno tri kilograma semena suncokreta.

U vodećim trgovinskim lancima, suncokretovo ulje trgovačkih robnih marki može da se kupi za desetak dinara povoljnije.


Po potrošnji ulja Srbija je lider u Evropi s prosečnih 11,3 litra godišnje po glavi stanovnika.


Čak 98,7 odsto ulja prodatog u Srbiji je suncokretovo. Deo potrošača redovno kupuje mast, koja je i upola jeftinija od ulja.
 
Eto ti sad odjednom manjak suncokreta, a pre neki dan rekli kako ce biti neke hiljade tona i za izvoz.
 
Izasli sa mizernom cenom da bi nam na kraju dali malu cenu, a mi svi kao zadovoljni npr 42din tako se to radi .::jako_besan::::jako_besan::
 
Nazad
Vrh