Cena suncokreta rod 2015

Ako budu 59.50 din/kg placali imas gajbu piva na kucnu adresu od mene!!!!:ppozdrav:
 
Nemojte doneti tako lako neke tvrdnje a ne gledati dublje u srz svemu!
Ako su ga i vozali crni dzipovi,zato je bio on vozen jer je jedan od vecih otkupljivaca. Todorica nisu tada mogli, jer nije krocio kod nas. Evo sad ti iz tih dzipova naterali Todorica da proda Dijamant da bi oni vladali! A ko su pitajte se?!
Pisao sam vise puta ali izgleda da neki nisu citali ili ne zele da to uzimaju za realnost onoga sta se tada desilo!
Raca je imao ugovore sa Dijamantom tadasnjim vlasnikom koji je izasao sa cenom od 40 din. Dakle tada nije samo Raca izasao sa tom cenom vec svi koji su imali ugovore sa Dijamantom!
Ostali tada nisu ni izasli sa cenom a krenuo suncokret, da bi nakon 10 dana Viktorija izasla sa cenom, cini mi se od 32 i onda krenuli da mlate i da prete i otkupljivacima i Todoricu!
Na kraju se ipostavilo da diktatorska rec je zadnja i cena ne sme ici preko njihove, pa morali su i ostali oboriti cenu na onih 32 (mada i nisam vise siguran koja je cena bila konacna).
Tako da je tako tekla prica kako Raca prvo je stavljao ceduljce na vratima otkupnih mesta sa cenom od 40 din. da bi zaj..o narod a da pri tom otkupljuje sto vise suncokreta a na kraju je morao i on isplatiti manje kao i svi ostali!
 
Postovani kolega zemljostrugar slazem se sa svom kritikom svih otkupljivaca pa i Race ali sto se lecenja tice to je slozena prica.Covek je stvarno tesko bolestan tezak dijabeticar i jos malo je u bolnici koliko bi trebao.A sto se otkupa tice bilo je plakata na banderama naravno bez pecata steta nisam sacuvao a guzve nezamislive prave kolone ne kao sada.Moraju i oni da postuju pravila igre svi su oni nastali iz odredjenih struktura srpskih tajkuna nije im tata ostavio imperiju.NJihova rec je teza od nase i zato moraju da odgovaraju
 
manite se ljudi tih kriminalaca,nemamo nista od toga sto se bavimo njima. Kako napreduje zetva u vasim atarima? Ja sam pre kise skinuo 140 jutara i ostalo mi je jos 40 jutara,prosek mi je za sada 1280 kg, a za cenu jos nista novo,osim onih 42 din. sto sam prosle nedelje cuo.

- - - - - - - - - -

manite se ljudi tih kriminalaca,nemamo nista od toga sto se bavimo njima. Kako napreduje zetva u vasim atarima? Ja sam pre kise skinuo 140 jutara i ostalo mi je jos 40 jutara,prosek mi je za sada 1280 kg, a za cenu jos nista novo,osim onih 42 din. sto sam prosle nedelje cuo.

- - - - - - - - - -

manite se ljudi tih kriminalaca,nemamo nista od toga sto se bavimo njima. Kako napreduje zetva u vasim atarima? Ja sam pre kise skinuo 140 jutara i ostalo mi je jos 40 jutara,prosek mi je za sada 1280 kg, a za cenu jos nista novo,osim onih 42 din. sto sam prosle nedelje cuo.
 
Koliko mogu da uticu ove kise na suncukret lose? Pricam za onaj suncukret koji bi se skidao za vikend npr da nije bilo kisa...sto je vecina pretpostavljam
 
Pa cena bi trebala da se kreće od 45-50 din jer pojedini počinu da isplaćuju akontnu cenu od 42-43 din.
 
ne znam otkud vama te cene od 50 dinara? vlasnik zadruge sa kojom ja radim, a i komercijalista iz AgroGloba (Mk GRoup) oboje tvrde da ce cena biti 42 dinara i nista preko. Kazu da se vrsi pritisak sa svih strana, da se slucajno ne ponovi cena iz 2012 godine
 
Kako izlaze sa tim cenama petkom pred vikend kad ne moze da se placa i u kisnim danima kad se zna da nece moci da se vrse barem jos dan-dva?! Zasto nije odmah izasao sa tom cenom,vec 50 na zeleno koje naravno nikom nije platio,pa onda ovako....To se tako ne radi!Mozete da ga branite vi sto sa njim radite ali to nije korektno!Kad placa?
 
Opa kolega svaka ti na mestu,to je nas marketing ako prodje prodje a narod je cudo nismo mi samo na protestima nejedinstveni vec i u otkupu naivni.Svako ko kaze da super prolazi bar fakulteta je zavrsio o navlacenju.A sto se kosenja tice kod nas nedelju dana jos nista.
 
E od tog iz Ukrajine se ne nece omastiti.Platice oni debelo a pritisci su dzabe kad robe nema.Mogu samo da njega sto bolje pritiskaju da sto vise iscede ulja.SUNCOKRETA NEMA POSEJANOG I ROD JE ISPOD PROSEKA.
 
Nemogu da dozvole scenario iz 2012 god. ako se ponovi to , onda ce neke glave da lete. Mnogo skupa igranka 2012 godine bila. ( skupa za otkupljivace )
 
Nazad
Vrh