Cena suncokreta rod 2015

Hm kada covek bolje razmisli , prosle godine bio 250e tona ove godine 360e tona. Prst na celo papir i olovku u ruke pa videti. Troskovi otprilike kao i prosle godine , znaci ima pomaka sto se tice cene.
 
Malopre si bio spreman izaci na proteste a sad si skoro pa zadovoljan.
Upravo je ovo prava slika naseg naroda.
Cas ovako, cas onako i samo gutaj sta ti se servira.
 
Hm kada covek bolje razmisli , prosle godine bio 250e tona ove godine 360e tona. Prst na celo papir i olovku u ruke pa videti. Troskovi otprilike kao i prosle godine , znaci ima pomaka sto se tice cene.

Zato je ove godine rod od600-1000kg/kj,a ima neko ko ce da ima i 400kg/kj,a u normalnim godinama imali smo i preko 2000kg/kj.
 
Sta radim ? Pokusavam da razmisljam logicno. Kod njih je i noz i pogaca , mogu da nam daju koliko zele a mi cemo i dalje da cutimo kao i za psenicu. Psenicu nasu izuzetnog kvaliteta prodali svu u Italiju po 24 rsd a nama dali 18 rsd. Dve trecine nama a jedna njima. Gde to ima . Jesam pozivao na proteste i dalje stojim iza toga. Prenosim samo cene iz moga okrusenja i iz prica sa onima koji nam placaju robu. Oni nisu krivi za jako mali rod u nekim delovima nase lepe zemlje.

- - - - - - - - - -

Ljudi kosite li. Pricajte prinose i pricajte cene da i imi ostali vidimo cemu da se nadamo.
 
Ja ne znam da je neko konkretno uzeo 50dinara.Ako jeste neka je i ko je nama kriv sto nismo.Kako me sve podseca na 2012-tu.
 
Zato će dogodine iz plodoreda biti izbačen suncokret gde god moze da se izbaci.

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Koliko god delovalo sumanuto, najrentabilnjije je posaditi bagrem, topolu, i prodati za 15-30 godina. Samo sto treba ziveti do tada:osmeh:
 
Danas nazvao mog otkupljivaca,kaze 36-37din akontno,msm da nece dobiti ni gram suncokreta od mene,za zito me izradio isplatio 17 dinara,i kaze da se jos nezna konacna cena.
 
Ako neko cita ja sam jos pre neki dan rekao akontaciono 36-42 rsd. Zovite me baba Vanga. M.... Lopovsku. Sto kaze moj komsija Diklofen sve vise i vise smrdi na 2012 godinu i MK zabranu izvoza.... Komso jel bilo danas kise kod vas ?
 
Nazad
Vrh