Cena suncokreta rod 2015

Jeste bere se kukuruz juce sam video covek iz Lazareva ( na glavnom putu ) napunio punu duplu kotarku. Kod nas nije niko jos poceo da bere kukuruz niti da kosi soju. Samo je jedan izasao da proba suncokret , neznam sta je nakosio kolega Diklofen zna. Akontno oko 360 eura tona.
 
Nemam pojma ko je sta nakosio od suncokreta.Na putu ka ZR pokosenih dosta.Po stapovima bih rekao jad i beda.
 
zavrseno 40 jutara - 7 vagona suncokreta. prosek 1750 jutro. vise od pola mi je bio pregoreo. bukvalno se sasusio u par dana. akontaciono 43din Markovici Dolovo
 
Ok komso bio danas u selo pa se raspitao. Krenuli da kose deo atara prema Begejcima rano posejan suncokret skinuli jednu uzglavnicu i otisli uz njivu i nije islo dalje jos uvek jak ima cak i delova cveta na njemu. Mozda cena i dodje blizu ' famoznih ' 50 rsd po kg zadnja informacija da jedna ekipa iz Zr daje 48 rsd po kg ( Jedan od rukovodioca iz Dijamanta sto ima zadrugu ). Ovih dana proverim.
 
Zvali iz jedne zadruge i kazu koliko god placa dijamant mi placamo 2din vise. Za koga oni kupuju nemam pojma.
 
Oni idu na marzu.Vece kolicine vecu dobitni procenat.Posle deo tog procenta daju vama u vidu ta dva dinara.
 
Blago vama u Banatu nas ovde u Backoj jebu ko kauboji konje jos niko sa cenom nije izasao,a nezvanicne price kruze 38din akontaciono i dzabe price vital peconi trte-mrte!
 
Sad da li ce ga vozati ili gepekovati bitno je prvih 7 dana da prica pije vodu ostali su ugasili.Ne tako davno pretprosle godine davao se isti film pa je narod zaboravio na banderama je bilo izlepljeno u vise sela.Pa se cudite sto nas drzava .rca pa kad smo naivni i treba.
 
Da istina je moja firma je i prosle godine najvise placala ali marketing je cudo makar i neistinit ljudi to brzo zaborave.
 
Jedna firma daje 50 ,pare na vagi,al necu napisati koja da im nenavucem crne mercedese,niti cu privatnoj poruci nekom napisati iz istog razloga. .Al cisto da se zna cena ,ovo sve je navlacenje sto da ti uzmu 10 dinara kad mogu 20.I gde je cena suncokreta na berzi,kao da to nije poljoprivredna kultura,zamajavanje i otimacina od seljaka na sve strane.
 
Bice cena i 55din cim on daje na vagi znaci da nece da ceka da kasnije morao platiti vise videcete..mali su prinosi.
 
Nazad
Vrh