Cena suncokreta rod 2013.g.

E jbg sad.
Evo naprimer kod nas kuruza je bilo po jutru oko 3 tone x 12/13 dinara to je 36-39000.
A suncokrert oko 2000 kg x 25 to je 50000.
Ne kažem da je to dobra cena suncokreta ali račun sve govori.
Ja sam prodao suncokret pa sad kupujem kuruze.
Još samo nešto(DA ZNAM da bi kukuruz rodio sledeće godine ne bi posejao ni struk suncokreta)
 
E jbg sad.
Evo naprimer kod nas kuruza je bilo po jutru oko 3 tone x 12/13 dinara to je 36-39000.
A suncokrert oko 2000 kg x 25 to je 50000.
Ne kažem da je to dobra cena suncokreta ali račun sve govori.
Ja sam prodao suncokret pa sad kupujem kuruze.
Još samo nešto(DA ZNAM da bi kukuruz rodio sledeće godine ne bi posejao ni struk suncokreta)
Mozda kod vas je ovakav rod Kod Nas NE!Suncocret je svima ovde prosek oko 2000kg po H!Kukuruz se bere u klipu prosek je jedna do dve prikolice(ko sad to ima Extra mu rodilo) jednoosovink sa duplim stranicam na h.covek koji dosta radi zemlje mozda cak i najvise u branicevskom regionu kaze da je na suncokretu 15 000e na gubitku.Ja licno oko 1500e!
 
Vidi ja o ciframa ne volim da pričam ako baš oćeš ja sam izgubio ove godine više od tebe oohohjjjjjjjjjjjjjjj..........
Izneo sam kakva je situacija kod nas u selu.Kod nas je ove godine ljucki rodio suncokret,(na jednoj njivi sam imao oko 2500 kg po jutru.)Hibrid Kondi.
 
Vidi ja o ciframa ne volim da pričam ako baš oćeš ja sam izgubio ove godine više od tebe oohohjjjjjjjjjjjjjjj..........
Izneo sam kakva je situacija kod nas u selu.Kod nas je ove godine ljucki rodio suncokret,(na jednoj njivi sam imao oko 2500 kg po jutru.)Hibrid Kondi.
Samo iznosim svoje misljenje.Vec sam napisao u nekoj temi suncokret i sledece godine cu sejati najverovatnije slicno kao i ove godine a glavni razlog za to je nedostatak adaptera za kukuruz.Da to imam nebih ga skoro sejao.inace najvise volim a i najlakse mi je sejati psenicu.
 
Ovaj dobar rod je trebao da ide nama na ruku mi smo ga zasluzili...
Bez obzira sto su nas opljackali ove god. ako bude dobre ponude na prolece sejace se, ako ne nece ga sejati mnogi i oni znaju to, tako da ja ocekujem dobre uslove na prolece.
 
Ovaj dobar rod je trebao da ide nama na ruku mi smo ga zasluzili...
Bez obzira sto su nas opljackali ove god. ako bude dobre ponude na prolece sejace se, ako ne nece ga sejati mnogi i oni znaju to, tako da ja ocekujem dobre uslove na prolece.


Bas tako, trebamo da tezimo nekim visokim prinosima i da budemo po njima konkurenti u svetu, i svuda ovi nasi ''strucnjaci'' govore kako smo medju poslednjima sa kolicinom zemlje i prinosom, a treba svake godine da se molim da podbaci rod da bi bila neka malo bolja cena, pa gde je tu logika!
 
Kod nas je 27 odmah isplaceno nakon par dana, a doplate dal ce biti videcemo_Obecavaju.
 
Ja sam dobio informaciju da ce najverovatnije konacna cena biti 30 din sa pdv.Meni je isplaceno po 25din za sad.
 
Nazad
Vrh