Cena suncokreta rod 2013.g.

nazalost sa razlikom kad je roba kod njih nikad ne zure!!!:spavam:
 
treba pomoci posrnule uljare, samo sejte suncokret tako nam i treba . mislite da su uljari krivi greska mi smo krivi sto dozvoljavamo to nam je ono netreba nam ugovor netreba meni ni suncokret bez cvrstog ugovaranja sipak sejanju suncokreta. pa nek bude i 270 dinara, imaju Bugarsku i Rumuniju neka uvezu.
 
Sad svi tako pricaju.Pa kad u martu pocnu "deliti" takozvano besplatno seme, i taj ce da posije suncokret koji nije ni pomislio.
Kod nas veci koji siju 3 kulture u plodoredu ni jedan nace smanjit povrsinu, u suncokret ima malo ulaganja, a posle njega najjednostavnije posije psenicu.
Suncokret je prosle godine izvuko sve one koji su ga imali(nazalost ja nisam imao), a ove godine dao extra prinos.I najizgubljeniji paor je imao 18-20 meteri po jutru x 27 din, dobio preko 50.000 din po jutru.Kukuruz opet podbacio, ko ima 4 tone taj je medju rekorderima x 12-13 din(jer imas dosta odbitaka na vlagu) malo ko ce kod nas da premasi 50.000 po jutru.
 
Ni kod mene nema doplate,samo da na kraju ne traze uljare da im vratimo 2 dinara jer su preplatili suncokret :osmeh:
 
Ja sam sejao samo gricko, i zasad sam ga spakovao na lager kod kuće, pa će da vidimo koliko ću za njega dobiti.... Rodilo ga je oko 1800 kg/kj.... Vršeno i selektovano ručno, upakovano u džakove od 25 kg!
 
Sad svi tako pricaju.Pa kad u martu pocnu "deliti" takozvano besplatno seme, i taj ce da posije suncokret koji nije ni pomislio.
Kod nas veci koji siju 3 kulture u plodoredu ni jedan nace smanjit povrsinu, u suncokret ima malo ulaganja, a posle njega najjednostavnije posije psenicu.
Suncokret je prosle godine izvuko sve one koji su ga imali(nazalost ja nisam imao), a ove godine dao extra prinos.I najizgubljeniji paor je imao 18-20 meteri po jutru x 27 din, dobio preko 50.000 din po jutru.Kukuruz opet podbacio, ko ima 4 tone taj je medju rekorderima x 12-13 din(jer imas dosta odbitaka na vlagu) malo ko ce kod nas da premasi 50.000 po jutru.
Evo ja ti sad kazem ako nebude cvrstog ugovora ne sejem. Sejacu gricka ,ali konzumni bez ugovora merkatilni jok zivi bili pa videli .
 
Nazad
Vrh