Cena suncokreta rod 2013.g.

Bolje zaboravi brzo ako hoces da zaradis,ja cu za 50% vise da posejem suncokreta...
Na osnovu kojih cinjenica vidis,ocekujes zaradu u sledecoj godini kada su ove godine dobili ogromne kolicine po maloj ceni a zalihe ce ima biti sigurno dobre pa nece ni nov preplatiti kao prosle godine!Da napomenem,polako na prvoklasnoj zemlji na kojoj je isao suncokret svake trece godine osecam iscrpljenost zemlje iako se za kukuruz i zaorava u jesen i baca predsetveno NPK+Azot u optimalnim kolicinama!Crpi zemlju svaka biljka ali suncokret mi se cini kao najopsniji pogotovo sto cesto ide u plodoredu!Zato i planiram malo repe da posejem posle 15 godina i malo soje!
 
Konacna cena suncokreta je 27 din sa PDV om.Tako rece jedan cika iz victorije..Ja cu od mog otkupljivaca vrlo brzo traziti doplatu posto niko ne prica nista o tome.Suncokret mi je placen 25din.
 
Na osnovu kojih cinjenica vidis,ocekujes zaradu u sledecoj godini kada su ove godine dobili ogromne kolicine po maloj ceni a zalihe ce ima biti sigurno dobre pa nece ni nov preplatiti kao prosle godine!Da napomenem,polako na prvoklasnoj zemlji na kojoj je isao suncokret svake trece godine osecam iscrpljenost zemlje iako se za kukuruz i zaorava u jesen i baca predsetveno NPK+Azot u optimalnim kolicinama!Crpi zemlju svaka biljka ali suncokret mi se cini kao najopsniji pogotovo sto cesto ide u plodoredu!Zato i planiram malo repe da posejem posle 15 godina i malo soje!
Zato sto uzadnjih 7 godina svaka druga je dobra cena bez obzira na kolicinu i zalihama proslogodisnjeg roda.
 
@savato
Ako nesto iscrpi zemlju to je repa. Suncokret je mala beba za repu sto se tice raubovanja zemlje.
 
Da li neko zna kolika je bila cena suncokreta zadnjih godina, npr 4-5 godina unazad. Ja sam tek ove godine poceo ozbiljno da se bavim poljoprivredom, tako da ne znam...
 
2013 - 27din
2012 - 55din
2011 - 35din
2010 - 30din
Mozda sam promasio za dinar-dva ali tu je negde. 2009 se ne mogu setiti.
 
2009-16 dinara 2008-24,50 dinara 2007-28 dinara 2006-15 dinara

- - - - - - - - - -

2009-16 dinara, 2008-24,50 dinara, 2007-28 dinara, 2006-15 dinara
 
Izgleda da nam nisu cene bile svima iste, kao i sada sto nece svima platiti isto! : 2007>25-26, 2006>16, 2005>14, 2004>13din.

- - - - - - - - - -

Jbt. za malo da 2007 bude skuplje nego ove usrane 2013, izvukli su situaciju u zadnji cas sa ovom doplatom od 2din!!!!!!!!!!!
 
Nazad
Vrh