Cena suncokreta rod 2013.g.

Izgleda da je konacna cena od 25 dinara.
 
mi nemamo korit ni kada je ulje skupo ni jeftino jedino mi mozemo da radimo sa gubitkom dok svi oni imaju troskove struje i gasa a moj traktor i kombajn neide na naftu nego ide na solarnu energiju :sjasi: isto tako i djubrivo skocilo preko 30% ,svi se hvataju za cene struje i nafte kao da mi idemo na sunce dok mi kao primarni proizvodjaci koji najvise trpimo te oscilacije u cenama nafte i djubriva i ostalih inputa ( nase ministarstvo poljoprivrede nemoze da utice na cenu neka ga zatvore koji ce nam kada nemogu da nam pomognu kada nam treba a pisali smo bezbroj puta da ima modela da indirektno uticu na cenu ) a kada je rebalans kada su predizborne kampanje onda smo poljoprivredna zemlja i gledace na to a postavljaju nam za ministre poljoprivrede sve gore o gorih a mi mislimo da nemoze doci gori al uvek dodje.aj ga nesejem iduce godine rfealno trosim ulja kao i svaka kuca 10 l godisnje pa koliko god da bude mogu da isfinansiran tih deset litara ( kao i svako domacinstvo koji ce placati nas suncokret 25 din + njihova marza na preradi o obradi 100 dinn min po litri ) dabogda im stale sve fabrike
 
zar nije 25 + pdv ?
25 din sa P
DV 23.15 bez PDV a
05102013562-copy.jpg
 
kakav si to suncokret nosio kad imas tako velike primese 6-7-8-9 strasno velike primese
 
Pa ovako.Kombajnirao sam sam Claas Corsarom ali na 950 obrataja bubnja posto nisam imao zupcanik da smanjim obrtaje na minimalnih 650.Tek pred kraj vrsaja sam ga nabavio.A i sto se primesa tice nekoliko nas su predavali suncokret natovare na kamion,pa kad ode kamion iz njega vade suncokret i svima daju prosek.Ako ti neodgovara zali se Svetom Petru.A garant mi dodali 2%!Tj ne meni nego svima.
 
Cveja moj covek sto se tice primesa :haha:
samo sto moj do obracuna izgubi usput pa mu ostane 1-2%
ma nisu im dobra ta merenja, znaju i oni sami pa neki popustaju a neki bi jos i dodali da mogu!
 
ne znam odakle nekim ljudima konacna cena , danas sam zvao dijamant i dalje avansno isplacuju 24 din konacna cena se i dalje ne zna( to mi je rekla zena sto radi na obracunu u uljari) . Mozda vas vaze zadruge zavrcu ili ko vec
 
ne znam odakle nekim ljudima konacna cena , danas sam zvao dijamant i dalje avansno isplacuju 24 din konacna cena se i dalje ne zna( to mi je rekla zena sto radi na obracunu u uljari) . Mozda vas vaze zadruge zavrcu ili ko vec
Moze da bude da nas zavrcu nije iskljuceno ali,svi mi znamo da uljare ne donose cenu.
 
Dali se zna mozda konacna cena suncokreta ?
Danas imam neku informaciju verovatno ce biti doplate 2 dinara na tih 25 dinara.A jedan mi trgovac kaze da su ekstra zadovoljni uljari(verovatno zbog cene) i nesto kaze da bi izasli na prolece sa nekom ponudom da njihovo seme obezbede i podele uz ugovore za dz. da se poseje opet suncokret.
Interesuje me da li su oni nekad izasli sa takvim ponudama da obezbede seme i podele seljacima samo da ga seju sto vise
 
Nazad
Vrh