Cena suncokreta rod 2013.g.

Mnogo zabune se stvara zbog pdv. Neki kažu cenu sa a neki bez pdv.

Diklofen, ko to dobija toliku proviziju i od koga? Kažeš 1,5% + 8% + 2din/kg ?
Evo objašnjenja:1,5% se skida na ulazu u podni magacin.To skida zadruga kojoj predajem.Marža zadruge zbog količine prema uljarima je oko 8% koliko sam ja čuo.Pa neka je i 5% pa je dosta.Cenu za koju znam da je zadruga dobila je 27din/kg,a nama "hoće" da isplate 25din/kg.
Pa gledaj ovako:na 10000kg je 1,5%=150kg * 27=4050dinara.Znači na samo 1 vagon prijema oni imaju 4000dinara.Dnevno se kroz magacin proturilo bar 20vagona.Pa košta li jedan radnik sa metlom i utovar osam kamiona telehenderom 80000rsd na dan?pa tako 10-15 dana.......Gadna je to matematika.Ovo je prva godina da nam skidaju išta na ulazu suncokreta.
 
pre par dana akontno sam prodao svoj po 27,5.
sad cemo videti ili je ovo konacna cena ili ce biti par dinara doplate.
::sramota::::sramota::
 
A otkupljivaci koji su preko njih nabavljali repromaterijal dobili dosta vecu marzu.Informacija jos od prosle nedelje.
Tako da oces-neces bojkotovat viktoriju,vecina organizatora ce sledece godine radit za njih.A dijamant tesko da ce to ispratiti.
Farm commerc placa 28 din, a ako si predao preko 25t onda sa procentima(27din+2%) i u Gebiju si dobio vise.
 
Poslednja izmena:
Kod vas otkupljivaci rade sa vecom zaradom(i ovako se kradja seljaka moze nazvati).
 
Diklofen, pobrkao si nešto. Ne može da dobije i procenat i još dva dinara. Taj procenat je u stvari ukupno ta 2 din/kg.
Da li sam dobro razumeo, 1,5% tebi skidaju od JUS kila na obračunu?
 
Da, na prijemu nam skidaju 1,5% na "neke" troškove.Mislim da za maržz u % i ona dva dinara nisi u pravu.
 
A otkupljivaci koji su preko njih nabavljali repromaterijal dobili dosta vecu marzu.Informacija jos od prosle nedelje.
Tako da oces-neces bojkotovat viktoriju,vecina organizatora ce sledece godine radit za njih.A dijamant tesko da ce to ispratiti.
Farm commerc placa 28 din, a ako si predao preko 25t onda sa procentima(27din+2%) i u Gebiju si dobio vise.

ne razumem te drobi 2.5 vagona i vise predas dobijes na 27 dinara 2 % ako te razumem
njihova cena je 28 din tako da malo mi objasni inace tamo sam predao 4 vagona
 
Mozna nisam najjasnije napisao, to se odnosi na Gebi.Kod njih za 4 vagona bi dobio 27 din +2% na tu kolicinu.
Mislio sam na Branko123-ovih 27,50 dinara, da je mogo bolje proci u nasem okruzenju ako je imao malo vecu kolicinu.
 
Ne sejem suncokret za prodaju, ali 2009 godine isto su nas zezali sa otkupom visnje, ja i nekih 90% ljudi smo dali visnju za repromaterijal sto smo uzeli,a sotalo im nismo dali ostavili smo na granama, neznam kakva je situacija kod vas i mogucnosti, ko je zaduzen, neka da koliko je duzan a ostalo prodajte ili seljacima ili ga ostavite na njivama!!! nedajte ''postenima'' koji vam daju mizerno-sramno-ljugavo-bezobraznu cenu da zarade, naravno to je moje misljenje, i nije mi cilj da ikoga vredjam, samo kazem da sam uz vas ..pozdrav iz prokuplja :)
 
Ova gde ja predajem nije privatna nego baš zadruga.Mada su počeli da se ponašaju kao da je privatna.
Jel se kod Vas prilikom predaje suncokreta odbijalo nešto a da nisu primese i vlaga?
 
I kod nas ima jedno otkupno mesto gde predajem svoje proizvode iako uzimaju 1% na rastur, ali su im vlagomeri i vaga precizni. Bolje nek uzme ovako zvanicno 1% nego nezvanicno mnogo vise. Pre 5-6 godina gde sam nosio kukuruz vlagomer im je merio 3-4 % vise i to je odbitak preko 10% kada se gleda preko tablice za susenje.
 
Cuo sam od par ljudi da su juce bili na obracunu,25 dinara je obracunato ako bude doplate kao doplatice.Samo neznam sto bi oni bili u obavezi da nam doplate mogu i nemoraju kakva smo drzava indijanaca mi kad tamo damo potpis nema povratka.
 
Jel se zna konacna cena za suncokret,ili i ovo do Nove Godine nista...Em otkupili bez para,preradjuju ga uveliko,uplatili avans i sad Bog da prosti...Ja sam dobio avans 20 dinara i to je to!Vratio neke dugove,kupio naftu,narucio ugalj za zimu i sad kad dobijem ovih 5-6 dinara idem u kafanu da se "sankiram" da znam za sta sam se jebavao godinu dana!
 
Nazad
Vrh