Cena suncokreta rod 2013.g.

Pričam sa ljudima ovih dana pa ...te neće sejati pšenicu, te neće sejati suncokret, te neće sejati kukuruz....ljudi pa šta ćete sejati

Tvrdim da neće biti velikih odstupanja u strukturi ratarske proizvodnje. Jer ako se ne poseje dovoljno jedne kulture, posejaće se više neke druge i onda opet problem sa viškovima i niskim cenama. Ja mislim da ću zadržati sličnu strukturu setve kao i ove godine... so help me God. Npr. cene naših kultura, pored uticaja svetskih trendova, u velikom zavise od roda u crnomorskom regionu i sad mi ne posejemo neku kulturu a suša udari u Ukrajni i Rusiji pa cene odlete u nebo?!?!?! Pročitajte npr ovo... http://www.agrarije.com/blog/tr-i-ne-i-druge-igre-oko-cene-suncokreta
Tacno tako pobratime! Potpisujem od A do Š.
 
Ja neznam ko je lud da seje bez garantne cene pa opet da prodje kao sad sto smo prosli, nece svake godine roditi 2,5t/kj.
u principu nista nebi trebalo da se poseje bez ugovora i naglasene cene! nemas cenu za repu, sejemo kukuruz. nemas za suncokret, sejemo
kukuruz, pa da vidis kad jednu godinu ne dobiju sirovinu, a kukuruz ce uvek trebati.
a to nemozemo postici bez udruzivanja i jedne jake organizacije.

Na poslednjim pregovorima odrzanim u petak
prisustvovao je i nas predstavnik iz Pozarevca.
Postavljeno je pitanje o ugovaranju proizvodnje
za iducu godinu sa zagarantovanom cenom
medjutim to je glatko odbijeno uz objasnjene
da suncokret mogu da kupe i van Srbije ako
zele. Mi ce mo pokusati sa okupljanjem ispred
vlade u petak o tome sam pisao u drugoj temi,
izadjite iskazimo nezadovoljstvo.
 
dragan.kovacev;749113...jednostavno vlada nesme da padne a mora svakog petnajsto penzije i ciganima socijala!!![/QUOTE je napisao(la):
Penzioneri su svoje barem pošteno odradili. To što su političari u poslednjih petnaestak godina rasprodavali, sve su to stvorili sadašnji penzioneri i pokojnici. Pravi teret su ovi drugi što su na teretu države a nikada ništa nisu privređivali, kojima je jedini opis radnog mesta da piju, puše i budu ruglo našeg propalog društva. Ma, ja bih njima dao samo da jedu i jednom mesečno podelio sledovanje sredstava za higijenu, beskućnike u kolektivni smeštaj i kraj priče! Šta će njima keš-lova? Na šta je troše? Duvan i alkohol su čist luksuz i ko hoće da pije i puši neka pije i puši svoj dinar. Socijala nije za to namenjena.

- - - - - - - - - -

Nikad vise necu sejati Suncokret!!!

Tako su mnogi govorili i za pšenicu.
 
Mislim nije u redu , drzava kaze cenu diktira trziste , pa ok kad je tako sto nije cena ko u nasoj okolini . Ma prave se ovi iz drzave mutavi imaju dil sa uljarama 100%

Послато са LG-P990 користећи Тапаток 2
 
pravo receno od strane krlemrle ako vako nastavi i ja cu mesto nacionalnost sebin preci na eleganci i traziti socijalu
farm komerc akotativno 27.5 din
 
Na poslednjim pregovorima odrzanim u petak
prisustvovao je i nas predstavnik iz Pozarevca.
Postavljeno je pitanje o ugovaranju proizvodnje
za iducu godinu sa zagarantovanom cenom
medjutim to je glatko odbijeno uz objasnjene
da suncokret mogu da kupe i van Srbije ako
zele. Mi ce mo pokusati sa okupljanjem ispred
vlade u petak o tome sam pisao u drugoj temi,
izadjite iskazimo nezadovoljstvo.
To bi voleo da cujem na prolece kad u zadrugama i firmama ne dodje ni jedan paor da pita za suncokret pa ovi prenesu uljarama, dal bi tad odgovor bio neka imamo mi sa strane da kupimo? da je tako, sad bi ga platili sa prevozom 450e/t. a ne ovu sicu!

@Krlemrle, tako bi bilo da je kumunizam, organizacija na nivou, radnici koji bi to sprovodili, skladisni prostori i td. a posto je demokracija, socijalni fond koji peljese samo zvoni!
 
Trebalo bi sačekati da isplate što misle pa potom blokirati sve prilaze uljarama i držati ih u blokadi bar šest meseci. A Todoriću što je uvezo sirovo ulje iz Ukraine vlada treba objasni da može da ga proda bilo gde sem u Srbiji.
 
drugi što su na teretu države a nikada ništa nisu privređivali, kojima je jedini opis radnog mesta da piju, puše i budu ruglo našeg propalog društva. Ma, ja bih njima dao samo da jedu i jednom mesečno podelio sledovanje sredstava za higijenu, beskućnike u kolektivni smeštaj i kraj priče! Šta će njima keš-lova? Na šta je troše? Duvan i alkohol su čist luksuz i ko hoće da pije i puši neka pije i puši svoj dinar. Socijala nije za to namenjena.

Kada cujem ko sve prima socijalnu pomoc jeza me prodje. Mnogo je to siri pojam nego reci da su samo Romi u pitanju. Neko mora sve to da plati po dinar dva tri sa svake kulture i dobro.
 
viktorija izasla sa konacnom cenom 25 plus pdv odnosno 27 din .To smo i ocekivali od lopuza jer su oni i izasli sa tom cenom i renije .Od njih je i krenula ova kampanja a dijamant da bi bio konkurentan to je prihvatio.Treba ih pustiti da isplate ovu cenu pa onda blokirati sve uljare pa ako mi propadamo neka i oni propadnu.Izvoznici mogu da plate vecu cenu i da izvezu i da zarade a uljare nece. PLJACKA GDE STE SAD VUCICI DACICI DJILASI
 
ma trebalo je sav suncokret prepustiti dijamantu tj. Agrokoru, nek hrvati uzmu nase pare, a mi kad treba da propadnemo nek propadamo svi zajedno sa MK i Viktorijom i ostalim lopinama
 
Moje viđenje stvari:
zadruge su te koje su da ne bi pukle nas ojadile ove godine.Sav slobodan suncokret se bez problema prodaje po 29,5 do 30rsd/kg sa PDV-om.Zadruge(većina) je napravila ugovore sa uljarama i mora im predati suncokret bez obzira na cenu.Zadužili su se za đubrivo,seme,hemiju...Da ne bi bili u gubitku oni nama plaćaju po toj ucenjivačkoj ceni iako većina nas nema ugovore sa zadrugom.Znači da imaju slobodnu količinu mogli bi i nama platiti više.Mnoge zadruge će zbog ovoga izgubiti veliki broj kooperanata(nas).Problemi će nastati kad se bude isplaćivala konačna cena jer je komšija dobio 30rsd ,a recimo ja 25rsd.To će biti jako teško objasniti već i onako naelektrisanim seljacima.
 
Kod nas pojedini daju 20 akontaciono,ljudi vec pizde zbog toga i bune jedni druge kako ce to konacna cena biti na tom otkupnom mestu iako ovi iz zadruge obecavaju da ce dati bar 50 para vise od najvise cene u okolini.Videcemo kako ce se zavrsiti,za sad izgleda kao scena iz humoristicke serije.
 
Nazad
Vrh