Cena suncokreta rod 2013.g.

Savo,ti si jos i dobar...ja sam Kondi sa hemijom platio 270e+pdv=291e.
 
Od danas nema ni kod nas 29.Koliko čujem Ćorić spustio cenu na 27 dinara.
 
Da bog da da tu razliku u ceni potrošili na nadgrobne sponike svoje dece i unučadi, seme im se zatrlo!
 
uzas, uzas.
ko kaze da ce cena semena pasti, nema te sanse!
nema setve na prolece dok ne vidim cenu u ponudjenom ugovoru od 45e, makar sve posejao kukuruz i hranio bube zlatice, bolje nego ove majmune i njihovu decu.

- - - - - - - - - -

Al nas Vucic i kompanija sad naguzili sa ovih 25dindzi, pamticemo ovo guzenje malo duze vremena!
 
Prejebace nas jednom i nikad vise!
mislis prejebace nas ove godine kao i svake predhodne,suncokret ,repa zar ima potrebe da navodim i kukuruz. Oni nastavljaju svoju pricu samo kada se pojavi kupac koji postuje dogovor i cenu koju ugovori na prolece onda vlada reaguje zabranom izvoza i ispali pravog kupca a nama napravi pakao.
 
I ja sam rekao da bez ugovora od najmanje 420-450 eura/t neću da radim.Pa kad se malo poseje,pa deo ode u izvoz češaćese oni.Ako Glencor stvarno završi tu fabriku u Mađarskoj sa tolikom potrebom za sirovinom suncokret će biti tražen.
 
Pričam sa ljudima ovih dana pa ...te neće sejati pšenicu, te neće sejati suncokret, te neće sejati kukuruz....ljudi pa šta ćete sejati

Tvrdim da neće biti velikih odstupanja u strukturi ratarske proizvodnje. Jer ako se ne poseje dovoljno jedne kulture, posejaće se više neke druge i onda opet problem sa viškovima i niskim cenama. Ja mislim da ću zadržati sličnu strukturu setve kao i ove godine... so help me God. Npr. cene naših kultura, pored uticaja svetskih trendova, u velikom zavise od roda u crnomorskom regionu i sad mi ne posejemo neku kulturu a suša udari u Ukrajni i Rusiji pa cene odlete u nebo?!?!?! Pročitajte npr ovo... http://www.agrarije.com/blog/tr-i-ne-i-druge-igre-oko-cene-suncokreta
 
Ja neznam ko je lud da seje bez garantne cene pa opet da prodje kao sad sto smo prosli, nece svake godine roditi 2,5t/kj.
u principu nista nebi trebalo da se poseje bez ugovora i naglasene cene! nemas cenu za repu, sejemo kukuruz. nemas za suncokret, sejemo kukuruz, pa da vidis kad jednu godinu ne dobiju sirovinu, a kukuruz ce uvek trebati.
a to nemozemo postici bez udruzivanja i jedne jake organizacije.
 
u principu nista nebi trebalo da se poseje bez ugovora i naglasene cene

Čisto sumnjam da će bilo ko od velikih otkupljivača uopšte hteti da izađe sa garantovanim cenama...zašto bi to uradili kad mogu pazariti na slobodnom tržištu. Mislim, i ja bih to želeo...ali avaj

a to nemozemo postici bez udruzivanja i jedne jake organizacije.

Slažem se u potpunosti, taj posao u inostranstvu obavljaju ili poljoprivredne komore (Austrija, Hrvatska) ili nacionalne asocijacije (Skandinavija, Italija). Ali iskustvo me uči da je sreća što mi ovde imamo noseve, inače bi posvađali i dva oka u glavi.

Izvinjavam se svima na pesimizmu, nisam pesimista već optimista sa iskustvom.
 
Macva, to samo govori koliko su ''realno'' platili cenu suncokreta, pa niko nije lud da je placka, al nemozes nista! a da je ova nasa usrana asocijacija od neke koristi i da su ljudi koji je vode postavljeni tu da rade u korist seljaka oni rade sve kontra, uglavnom za nas nista!
dogod je to tako mi smo naje..li.
nemoze asocijacija da funkcionise bez korupcije kad nam je celo drustvo korumpirano, nadrljali smo!!
nema vise sta da se pokrade i proda jer je sve prodato, ostala je drzavna zemlja da se rasproda i mi poljoprivrednici smo na tapeti, jednostavno vlada nesme da padne a mora svakog petnajsto penzije i ciganima socijala!!!
 
Danas na radiju cujem reklamu Maber komerc Pancevo otkup suncokreta po akontnoj ceni od 26 dinara. . .
 
Nazad
Vrh