Cena suncokreta rod 2013.g.

Ministar poljoprivrede i "Victoria group" ugovorili otkupnu cenu uljarica, konkurencija bi trebalo da je poveća.
Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде проф. др Драган Гламочић састао се данас са представницима компаније „Victоriа Group“. На састанку je дoгoвoрeнo дa се откупна цена уљарице подигне нa 27,08 динара (у цeну je укључен ПДВ).

„Очекујем од осталих прерађивача да отворе тржишну утакмицу и изађу са ценама већим од договорене. Након одговора конкуренције, очекујем и од „Victоriа Group“ да ће кориговати цену навише“, изјавио је министар Гламочић након састанка са представницима ове компаније.

Министар пoљoприврeдe, шумaрствa и вoдoприврeдe састаће се данас у 18 часова и са представницима ратара.
 
Ispade da trgovci imaju vise novca na razlici u ceni nego mi ukupno sa svim troskovima, bas me zanima koliko ce on da plati svojim koperantima.
 
Ispade da trgovci imaju vise novca na razlici u ceni nego mi ukupno sa svim troskovima, bas me zanima koliko ce on da plati svojim koperantima.
Oni skidaju sa svojih povrsina tj. drzavne zemlje koju rade i ide sve za izvoz to mi je rekao jedan sto radi kod njih na silosima.Ovde kod nas on neradi sa koperantima
 
Izabrao sam nekoliko postova iz proslogodisnje diskusije o cenama i predvidjanjima, mozda povucemo neku pouku:

ono sto svim poljoprivrednim proizvodjacima preporucujem- sejte suncokret, njegova cena vise nece biti niza od 400 eura. Zo je, za sada, teren gde je najveca konkurencija (uljarice).

Uso je Glenkor, o je pre zabrane na 450 evra vuko za Madjarsku, dosta su izvozili i drugi i eto recepta kako ce cena u okruzenju sve vise da bude faktor i u Srbiji. Nece se vise moci raditi damping, jednostavno uljare ce morati da smanje svoje profite (navikli na oko 40%) da bi dosli do robe i izjednace se s evroskim od oko 10 %. Eto to je moja logika, cenim da je vrlo na mestu.

Ja ga dogodine nesejem kolicinski kao ove evo i zasto(neka moja logika),2009 27din, pa 2010 40 din ,pa 2011 31din, pa 2012 53din(nije konacno) Sto opet nista neznaci:osmeh:

Ma da ušao Glenkor u Srbiju i poremetio tržište u Panonskoj niziji ,ma dajte molim vas puni smo teorija.

e bas taj GlenCore pravi najvecu uljaru u Evropi, nisam siguran da li je vec zavrsena, uljara je u Madjarskoj i nemaju dovoljno suncokreta za potrebe te uljare zajedno Srbija, Rumunija, Madjarska i Ukrajna, toliki jed veliki kapacitet prerade

verujem da ce uzeti gro suncokreta sledece godine jer ce ugovarati proizvodnju,za razliku od ovi nasih koji bi uzeli bez ugovaranja a bogme i bez placanja.A bogme i vreme je da kaznimo ove nase dahije ili ugnjetavace koji su planirali da plate 27-34 dinara suncokret a bogme su planirali zavrtane usiju na repro materijalu.

dok god je drzava siromasna tajkuni ce biti na "vlasti" jos ce dugo nama zavrtati usi. ovo godine je dodro ispalo sa cenom, al svaka godina za sebe, i nemozes biti pametan sta i koliko sejati, znam samo da cu jos jednu godinu da preskocim sa psenicom...
 
ja znam da po ceni zita od 15din rodilo 35m i suncukreta od 27din rodilo 23m sam na istom....a na zitu manje ulaganje,covek nije pametan sta sejati,.,.,
 
Izabrao sam nekoliko postova iz proslogodisnje diskusije o cenama i predvidjanjima, mozda povucemo neku pouku:
sve bi to mozda i bilo tako ali zabranise izvoz i svi strani kupci se povukose jer nas smatraju za rizicno trziste u koje nevredi ulagati, a tome je svemu kumovala DRZAVA koja se nemesa u cene i berzansko trgovanje.
 
Nisam mislio na niciji post pojedinacno( tako ni na tvoj:ppozdrav:), nego da se vidi u globalu koliko je sve nesigurno u poljoprivredi i u ovoj zamlji Srbiji.
 
Nazad
Vrh