Cena suncokreta rod 2013.g.

Ja bi uzeo moj suncokret i odneo na drugo mesto ceko bi konacnu cenu pa makar i bila 28 al znam da njima nisam dao po toj ceni kad su toliki g..........
 
posto smo predali suncokret al jos nismo isplaceni i sav taj suncokret je i oteran iz tih skladista kojima smo predali treba sacekati jos malo da vidimo sta ce biti na sastanku za par dana ( dace bog da bude dobro) a ako nebude , kada bi trazili suncokret (tj kada bi ga oni nudili)nazad sta mislite odakle im da nam ga vrate.traziti ga nazad pa neka ga vrate ako imaju i sto bi kolega @amazon rekao dati drugom ,tj na drugo mesto
 
Može papirološki da se prebaci na drugu firmu. Ionako sav suncokret završi na istom mestu.
 
meni su javili da su uplatili suncokret po 27 na racun inace otisao je sav za Italiju.

- - - - - - - - - -

meni su javili da su uplatili suncokret po 27 na racun inace otisao je sav za Italiju.
 
Direktor Instituta „Tamiš” Vladan Ugrenović posavetovao je poljoprivrednike da smanjuju troškove proizvodnje, kako bi mogli da izdrže godinu kao što je ova, u kojoj je ponuđena cena poljoprivrednih kultura niska.
– Nailaze godine koje donose niske cene, tako da i ova godina nije izuzeta. Jedini način da se borimo protiv niskih cena jeste da se smanje troškovi proizvodnje. Uz to, grešaka u radu ne treba da bude, a prinosi treba da budu veliki. Greške nastaju prilikom upotrebe đubriva – prekomerna ili neadekvatna primena đubriva. Obrada je, uz to, skupa i imamo veliku potrošnju energije. Prelazak na druge sisteme obrade treba, stoga, da bude cilj. Može da se uštedi i posredstvom pravilne upotrebe hemije, uslov za to su dobra predsetvena i osnovna obrada – naveo je Ugrenović.
Cena od 27 dinara po kilogramu suncokreta za poljoprivrednike je neprihvatljiva, jer im, kako tvrde, ne pokriva ni troškove proizvodnje. Da li će ratari prihvatiti ili ne ovako nisku cenu suncokreta zbog koje su 12 dana blokirali dva puta u Pančevu, znaće se 20. septembra, kada bi trebalo da se održi još jedan sastanak u Ministarstvu poljoprivrede. U međuvremenu, cena suncokreta na berzama raste, pa se tako u okruženju za kilogram suncokreta može dobiti 33-34 dinara bez PDV-a.
 
Budu li morali ljudi da uzimaju suncokret nazad i da se za..ba..ju s njim ponovo, sto je neshvacen bezobrazluk, ti ljudi ga nece vise ni sejati.
 
Budu li morali ljudi da uzimaju suncokret nazad i da se za..ba..ju s njim ponovo, sto je neshvacen bezobrazluk, ti ljudi ga nece vise ni sejati.

Sejace ga. Cim jedne godine dobra cena nekog proizvoda, dogodine ga svi seju. Imam x primera gde su ljudi rekli kako nece neki usev sejati i cim se nasluti dobra cena ponovo poseju.
 
Iduće godine nema šanse da bude jaka cena suncokreta.Rodilo je ove godine i otkupiće po maloj ceni.Ostale su zalihe i od prošle godine tako da iduće godine nema velike cene.
 
sta to vredi kad zbog plodoreda mora da dodje na red i suncokret...tako je prica i za zito, losa cena ne treba sejati, na kraju necemo znati ni sta da sejemo :/
 
Oni pričaju da su prošle godine preplatili suncokret pa je zato sad cena tako niska a ja prošle godine nisam ni imao suncokret šta sad da ja tražim od onih što su prošle godine imali suncokreta da mi vrate moj deo ??? :sta:
 
Nazad
Vrh