Cena suncokreta rod 2013.g.

Takođe sam nagađao da će cena biti manja nego 2012 I posejao 10 kj a prošle 30 kj. Jedan se zeznuo pa mi posejao 1,5 kj I bilo mi žao da presejavam. Ovo je bila samo predpostavka koja se ispostavila tačna nikako neko realno predviđanje.Zato sam pšenicu sa 10 kj povećao na 30kj:zli:
 
Poslednja izmena:
izgleda da ce nam cena ostati 25 dinara.Zbog svih g..... koji ocekuju da im se vrati ulozena lova u Miska.
Mada mislio sam da je ovo nas poraz ali sam se grdno zeznuo ovo je poraz partije na Vlasti.i to ce im se vratiti uopste negledaju gde su predhodnici gresili,i kako su napustili vlast kada su se najmanje nadali i bili sigurni u pobedu.
 
Prethodnici su zbog mike, koke i ostalih upucavali koliko god su mogli love u poljoprivredu naravno da bi oni uzeli kajmak a bilo je i za raju a onda su ukapirali kad je bilo kasno da dve beogradske opstine imaju glasaca koliko i vojvodina al bilo im kasno... Naravno zato sto demokratija ne podrazumeva broj mozgova nego broj glava koje glasaju!
 
[h=1]Прекид блокада, нови разговори са уљарама за 10 дана[/h]ЗРЕЊАНИН - На данашњем састанку незадовољних ратара и министра пољопривреде Драгана Гламочића договорено је да у наредних 10 дана буде организован још један састанак са уљарима, а до тада ће произвођачи сунцокрета прекинути блокаду путева.

"Тренутно се на берзама у окружењу бележи раст цене сунцокрета", изјавио је новинарима председник Удружења "Паори Црепаје" Мирослав Грубанов након завршетка састанка, који је трајао два сата.
poljoprivrednici-ratari-traktori-protest_660x330.jpg
Танјуг (Зоран Жестић)

Он је додао да произвођачи сунцокрета очекују да ће уљари у том року, од 10 дана, погледати кретања цена на осталим берзама, као и да ће узети у обзир да пољопривредници у Србији имају најмање субвенције у окружењу.
"То што смо им предали сунцокрет није знак да смо га и продали, јер паре нисмо добили", рекао је Грубанов.
 
Pa kako je krenulo u Budimpesti dole,za 10 dana bice taman to sto su ponudili i onda ce reci cena je kao u Budimpesti...Danas na toj berzi pad od skoro 3%,kakav blazi rast cena?!Ovo nije smelo da se prihvati nikako...za 10 dana bice sve kolicine kod njih,znace koliko je rodilo,izracunati-izkalkulisati i ponuditi 1 dinar vise,cisto da ispadnu korektni za naredne godine!Tuga...
 
10.09.2013 13:41
[h=2]Prekid blokada, nova runda razgovora sa uljarima za 10 dana[/h]
107430.jpg

BEOGRAD - Na današnjem sastanaku nezadovoljnih ratara i ministra poljoprivrede Dragana Glamočića dogovoreno je da u narednih 10 dana bude organizovan još jedan sastanak sa uljarima, a do tada će proizvođači suncokreta prekinuti blokadu puteva.

Trenutno se na berzama u okruženju beleži rast cene suncokreta, izjavio je novinarima predsednik Udruženja "Paori Crepaje" Miroslav Grubanov nakon završetka sastanka, koji je trajao dva sata.

"Mi ćemo u znak dobre volje povući mehanizaciju i traktore sa puteva da ne bismo smetali ostalim građana, a imamo i posla na njivama, ali očekujemo da se uljari u tom roku, od 10 dana, ponovo preračunaju i pogledaju kretanja cena na ostalim berzama", istakao je Grubanov.

Uljari, kako je naveo, treba da uzmu u obzir i da poljoprivrednici u Srbiji imaju najmanje subvencije u okruženju.
"To što smo im predali suncokret nije znak da smo ga i prodali, jer pare nismo dobili, i da treba tražiti zajednički izlaz iz ove situacije", rekao je Grubanov.

Ratari su protestovali od 28. avgusta, a njihov zahtev je da otkupna cena za kilogram suncokreta bude 35 dinara, umesto 25 koliko su im ponudile uljare.

Grubanov je ukazao da predstoji otkup soje i kukuruza, za koje ratari imaju nagoveštaje da će otkupna cena biti katastrofalno niska.
"Ako se to desi, i ne bude pomaka u pregovorima najpre sa uljarima, možemo očekivati veoma vruću jesen u Srbiji, što se poljoprivrednika tiče", rekao je Grubanov i pozvao poljoprivrednike da budu složni.



 
e srbijo sta si dozivela
kakvih deset dana,sramota je sto su nasi predstavnici to i pomislili a kamoli sproveli u delo...
 
Ma sta predstavnici... Ljudi, nema nista od predstavnika, nema nista od traktora... Najbolje bi bilo otici autobusima pred vladu i tako protestvovati masovno. Ali to se nece desiti nikada iz nekoliko razloga.
 
Pa kako je krenulo u Budimpesti dole,za 10 dana bice taman to sto su ponudili i onda ce reci cena je kao u Budimpesti...Danas na toj berzi pad od skoro 3%,kakav blazi rast cena?!Ovo nije smelo da se prihvati nikako...za 10 dana bice sve kolicine kod njih,znace koliko je rodilo,izracunati-izkalkulisati i ponuditi 1 dinar vise,cisto da ispadnu korektni za naredne godine!Tuga...

ajde sto ce nas da upropaste, ali izgleda da i okolini cene padaju zbog jeftinog suncokreta u srbiji
 
Znaci isto kao sa psenicom, 10.jula gotova zetva, a razgovore o ceni cemo odloziti do 5.avgusta.:sjasi:
Ubedjen sam da je i tu neko lepo profitirao.
 
Novi Sad, 11. septembar 2013.
sunc119.JPG
Veliki proizvođači suncokreta još nisu počeli da nude zrno za prodaju putem Produktne berze u Novom Sadu. Kako saznaje „AgroServis”, ovo je uobičajena pojava kada ratari nisu zadovoljni ponuđenim cenama prerađivača. Na nama najbližoj berzi u Budimpešti cena suncokretovog zrna je oko 32 dinara, ali je većina ovogodišnjeg roda u silosima, gde proizvođači čekaju povoljnije cene.
Danas je u Vojvodini jedan broj poljoprivrednika svoj suncokret prodao manjim fabrikama stočne hrane, koje su se odlučile na otkup veći od 30 dinara po kilogramu, jer su saznale da će i veliki proizvođači ukoro ponuditi veću cenu.Fabrike stočne hrane godinama kupuju zrno soje i suncokreta, za koje tokom jeseni i zime od prerađivača preuzimaju sačmu.
 
juce kad sam bio vagi u crepaji kod viktorije teraju suncoket kamionima za Sid..a danas kad sam pricao sa jednim predstavnikom viktorije kaze da na sastancima njihov direktor nezeli da cuje ni za povecanje od dinar a kamoli za vise. kao prosle godine radili su u gubitku,pa ove nadoknadjuju izgubljeno. kao 2,5 kila suncokreta treba za litar ulja.. pa onda sto su prosle godine platili 55 ? kao jeftinije im je da ga uvezu.. ja sledece godine sejem repu umesto suncokreta... a za ulje me bole brige,jedno svinjce i kraj price..
 
Kod mene zvala zadruga isplata konačna bez doplate 28 dinara uzmi pare ili dođi po suncokret.Van pameti.
Sta ti to znaci a ? Uzmi suncokret i predaj drugim ko nema takvu politiku kradje.Naculi da ce suncokret kore pa da isplate oma tu siću

- - - - - - - - - -

Kod mene zvala zadruga isplata konačna bez doplate 28 dinara uzmi pare ili dođi po suncokret.Van pameti.
Sta ti to znaci a ? Uzmi suncokret i predaj drugim ko nema takvu politiku kradje.Naculi da ce suncokret gore pa da isplate oma tu siću
 
Nazad
Vrh