Cena suncokreta rod 2013.g.

i da ne zaboravimo momenat koji glasi " sad se radujte dogodine ce mo vas izjebati " a to u prevodu znaci da gledajte majmuni posto je suncokret sada a niste ga hteli sejati vec kuruz posejaste sjebala vas susa (2012) a malo ga bilo bojali se da ce ga drugi kupiti platili kolko su platili ove god. ga ima i onaj ko ga ne misli sejati (mislim na ove sa hiljadama hektara) i ljudi se primili zbog suse (a tupilo se o njoj na tv non stop) i sad uljare ce ga platiti kolko misle a i prosle god bi ga platili volko malo samo ga bilo malo ove god ce zaraditi sto su prosle izgubili (visestruko)

racunali su na to da ce ga biti nenormalno posejano i ne zaboravimo cemu sluzi obnova gazdinstva setvena struktura nego da lopovi vide kolko ce se cega posejati i u martu ima 90% podataka o onome sta ga interesuje
 
Da li mislite da uljari ne znaju koliko je semena preuzeto za setvu pa im treba setvena struktura iz registra.Nije suncokreta posejano više nego prošle godine.
 
To su samo price da ga je vise posejano da bi oborili cenu.Kako oni pricaju sve kulture su posejane vise nego prosle godine tako da kada bi izracunali zemlju koju posedujemo sa njihovim statistikama koje prosipaju na rts-u,pa mi nemamo toliko obradive povrsine.
 
Sta je sa Sremcima sto nisu blokirali Viktorijinu uljaru u Sidu jer je Viktorija krivac za ovu cenu suncokreta jar su oni prvi izasli sa konacnom cenom pa tek posle Dijamant
 
mi smo danas obavili protestnu voznju,bilo je 115 traktora i zauzeli smo ceo centar i opstinu. dali smo im nase zahteve: suncokret 45din.,psenica i kukuruz 22din. dali smo im rok 5 dana da nam odgovore,ako se ne dogovorimo u ponedeljak krece 200 traktora,i ima da blokiramo sve zivo.
 
mi smo danas obavili protestnu voznju,bilo je 115 traktora i zauzeli smo ceo centar i opstinu. dali smo im nase zahteve: suncokret 45din.,psenica i kukuruz 22din. dali smo im rok 5 dana da nam odgovore,ako se ne dogovorimo u ponedeljak krece 200 traktora,i ima da blokiramo sve zivo.
Sa toliko traktora ste mogli blokirati sva bitna otkupna mesta u vašoj okolini.Ne čekajte ponedeljak nego se što pre priključite.
 
ne,nikako! sad da odustajemo ne vredi. verovatno cemo odmah u blokade,ujedno je lose vreme ne moze da se vrsi,pa bolje da iskoristimo za proteste. ljudi ne pristajemo na njihove niske cene i vec provaljene price (rodilo u svetu,rodilo kod nas) ako sad popustimo,uvek ce nas gaziti. i da je suncokret 30 dinara mi opet propadamo!
 
Kompanija Promist doo (prodavci mineralnih djubriva) su , koliko znam, zakupili pogone i otkupljivace suncokret...cena jos nije definisana
 
cena je takva da nema o njoj mnogo ni da se pise,....
 
Poslednja izmena od urednika:
[TABLE="width: 500"]
[TR]
[TD][/TD]
[TD]Moisture[/TD]
[TD]kWh / kg[/TD]
[TD]kcal / kg[/TD]
[TD]kg = 1liter fuel[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Sunflower[/TD]
[TD]9%[/TD]
[TD]5,56[/TD]
[TD]4,78[/TD]
[TD] 1.79[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]
[TR]
[TD]Coal[/TD]
[TD]10%[/TD]
[TD]7[/TD]
[TD]6,02[/TD]
[TD]1.36[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Fuel gasoil[/TD]
[TD][/TD]
[TD]11,8[/TD]
[TD]11,2[/TD]
[TD]0.84[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Nazad
Vrh