Cena suncokreta rod 2013.g.

uljare su formorale cenu na osnovu toga da se izvoznicima ne isplati izvoz a da je cena niza kod nas za troskove analliza prevoza do barzi i prevoz barzama sto je oko30 do 35 evr po toni umesto da su formirali cenu kao sto je napolju plus troskovi uvoza i da svi budemo zadovoljni .PRIVATNE ULJARE a parola DERI BURANIJU,,,
 
Ajde drugari da mi pomognete.Treba mi 100% informacija o ceni suncokreta u okruženju još nebi bilo loše ako bi bio neki sajt da to može i da se dokumentuje. Upravo sam imao poziv uljaraca da napravimo sastanak u ponedeljak da pričamo jer su čuli da kreću blokade pa valjda i njima nije prijatno kao i nama.Na jučerašnjem sastanku udruženja je donešena odluka da se u ponedeljak prijavi blokada a u sredu blokada.
 
pa braca hrvati nisu zadovoljnji sa 31,5 dinara ,a mi ?dobro sto neslusamo one price moze i gore dobro je ,e pa nemoze gore dogorelo je do noktiju ili gasi ili sagori?
1187181_501399173288343_1290515157_n.jpg
 
Poslednja izmena:
berza u Budimpešti:
http://client.bse.hu/topmenu/trading_data/commodities_market/grainfutures?showfull=true
gledaš: NAPR1310 86,000 HUF..... znači 86 forinti/ kg za isporuku u oktobru 2013g. srednji kurs za 100 forinti je 38,066 din.
kursna lista : ( http://www.kamatica.com/kursna-lista/valuta-huf ) 86 x 0,38066 = 32,74 din/kg bez PDV[TABLE="class: InsAdat_table"]
[TR="class: BG_0"]
[TD="class: nobg hidden"][/TD]
[TD="class: nobg hidden"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Ajde drugari da mi pomognete.Treba mi 100% informacija o ceni suncokreta u okruženju još nebi bilo loše ako bi bio neki sajt da to može i da se dokumentuje. Upravo sam imao poziv uljaraca da napravimo sastanak u ponedeljak da pričamo jer su čuli da kreću blokade pa valjda i njima nije prijatno kao i nama.Na jučerašnjem sastanku udruženja je donešena odluka da se u ponedeljak prijavi blokada a u sredu blokada.
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran da im se ne isplati izvoz ali sam siguran da suv suncokret ceka na barze.
 
Ajde drugari da mi pomognete.Treba mi 100% informacija o ceni suncokreta u okruženju još nebi bilo loše ako bi bio neki sajt da to može i da se dokumentuje. Upravo sam imao poziv uljaraca da napravimo sastanak u ponedeljak da pričamo jer su čuli da kreću blokade pa valjda i njima nije prijatno kao i nama.Na jučerašnjem sastanku udruženja je donešena odluka da se u ponedeljak prijavi blokada a u sredu blokada.

Što volem ovakve izjave "sigurno I njima neprijatno pa da nas pitaju" odma mi se prise**. Znaš li ti kako ljudi reaguju na situaciju kada me pitaju koliko će biti cena suncokreta da li sam nešto čuo.Ja kažem 35 din (lupim onako iz stomaka) a njima oči zasijaju od sreće ,uzdahnu I kažu dobro je neće biti 25 din. Naravno ja ih odma pitam da li su normalni I da li znaju šta pričaju? Nikako da se sete koliko je to manje nego lane. Pazi samo da vam uljarci ne usliše želju pa umesto 27 dobijemo 30 I budemo srećni.
 
pozdrav svima. ja sam novi clan foruma,inace sam iz Vrsca i bavim se iskljucivo ratarstvom.kod nas je zetva presla pola,a prinosi se krecu od 1300kg do 1600kg po jutru. a zadruga sa kojom radim,saradjuje sa Viktorijom. JUce su bili u Viktoriji na sastanku i kazu da cena nece biti veca od 22.80 sa pdv-om. kad sam izracunao cenu arende i troskove proizvodnje,minimalni gubici po jutru su 70 eura. kod nas smo dogovorili blokade u sredu od 8h ujutru. treba da se prikljuce i ostali,jer vredi pokusati.
 
kada smo pred prosle godine izasli na puteve,blokirali smo medjunarodni put za Rumuniju i put prema beogradu,pustali smo samo vozila hitne pomoci. videcemo u sredu sta ce biti.
 
Ljudi kako ovo stoji pa gore je od katastrofe ! Pa ja neznam ni kako cu da pravdam dugove a gde je jos jesenji radovi pa treba i ziveti da ce biti sit bice i to do guse :sta: Treba se boriti do kraja!
 
ja se ozbiljno razmisljam da se uopste ni nerazduzujem za djubrivo i za seme,seme su mi podigli i djubrivo vezali za euro a nece da plate ni 50% od proslogodisnje cene
Kad oni nisu normalni pa pod iticajem ovog ludila i ja SAM POLUDEO !!!!!!!
Nisam im nista potpisao,sve sam dobio na casnu rec............dosta mi da izigravam postenjacinu i da imam cist obraz izgleda da se to u ovoj drzavi vise nimalo ne ceni
zvao sam danas otkupljivaca.....ha,ha,bla,bla....znas cena ce biti oko 25 din zao mu je nas :sta:
 
Nazad
Vrh